גיבוי מלא לזיו אדלר: "שפט ללא דופי בב"ש"

באיגוד משבחים את ניהול המשחק של השופט ב-2:3 של באר שבע על מכבי תל אביב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.09.14 - 10:15
תחילת כתבה

אחרי שספג ביקורות מגורמים במכבי תל אביב, באיגוד השופטים העניקו גיבוי לשופט זיו אדלר, שניהל אמש (שני) את ה-2:3 של הפועל באר שבע על האלופה באיצטדיון וסרמיל.

מבקר השופטים ואחד מחברי הוועדה המקצועית, מאיר לוי, נכנס בסיום לחדר ההלבשה והחמיא לצוות השיפוט, כשגם באיגוד לא התעלמו מאדלר: "הוא ניהל באלגנטיות משחק באיצטדיון מלא בין שתי קבוצות שרצות לתואר והעביר אותו ללא דופי".

אדלר, שסיים בעונה שעברה בראש דירוג שופטי ליגת העל, יקבל את הציון הגבוה ביותר שקיבל שופט השנה ביחס לדרגת הקושי של המשחק, וימשיך לנהל משחקים גדולים. והוא לא היחיד שזכה למחמאות.

גם גל ליבוביץ', שניהל בשבת את המשחק הראשון שלו העונה בליגת העל, אחרי שעלה לסגל הבכיר, זכה למחמאות. ליבוביץ' שפט ב-1:2 של קרית שמונה על מכבי נתניה ולא שלף במהלך המפגש אף כרטיס.

מנגד, היו גם טענות באיגוד לשופטים שניהלו משחקים במחזור האחרון. לרועי ריינשרייבר נאמר כי טעה שפסל שער חוקי לעכו, אבל באיגוד מיהרו לסייג וציינו כי רק אחרי כמה הילוכים חוזרים ניתן היה לראות שאליאור סיידר, שכבש את השער בתוספת הזמן קיבל את הכדור מזאב חימוביץ' מבית"ר ולכן לא היה בנבדל.

מי שספג ביקורת הוא שניר זכריה, שניהל אתמול את ה-0:1 של הפועל כפר סבא על מכבי הרצליה. זכריה לא הוציא כרטיס אדום לשחקן כפ"ס, בן כוואז, שבדקה ה-78 הכשיל את חלוץ הרצליה ג'ורדן פושה, ובכך מנע הזדמנות ודאית לשער. יו"ר הוועדה המקצועית דני קורן, ששימש כמבקר במשחק, נכנס בסיום לחדר השופטים והודיע לזכריה כי יקבל בעקבות טעותו 7.9, ציון הנחשב נמוך.