בן חיים עוקץ את הפועל ב"ש: "הבלוף יתגלה"

למרות שמכבי ת"א רשמה הפסד בכורה, 3:2 בווסרמיל, החלוץ עדיין לא סופר אף אחד: "בבלומפילד זה לא יקרה לנו". הצהובים הציגו תמונה המוכיחה, לטענתם, כי היה נבדל בשער הראשון. פציעת טיבי לא חמורה. בן הרוש ספג ביקורות

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  30.09.14 - 08:30
תחילת כתבה

מסתבר שגם זה יכול לקרות: מכבי תל אביב הפסידה אמש (שני) לראשונה העונה בליגה, לאחר שנכנעה לתצוגה ענקית של אליניב ברדה שסידרה 2:3 להפועל באר שבע. הצהובים היו שותפים לערב דרמטי במיוחד מהצד הלא נכון שלו, ובבוקר שאחרי גם משחררים לא מעט קיטור - לכמה כיוונים.

טל בן חיים יצא מהמשחק מתוסכל במיוחד: "שלטנו במשחק ב-100 אחוז, באר שבע בכלל לא ניסתה לשחק. לא רוצה שזה יישמע כאילו אני מתרץ, הפסדנו במשחק כי ספגנו ביותר מדי קלות". החלוץ המשיך בעקיצות כלפי סגנית האלופה: "ברור שהיינו רוצים לנצח ולהוריד לה את האוויר, בבלומפילד זה ייראה אחרת לגמרי. "אבא שלי תמיד היה אומר לי שהבלוף תמיד מתגלה מתישהו. אז אני לא רוצה להגיד חס וחלילה שהם בלוף, הם ניצחו וכל הכבוד להם, אבל אנחנו קבוצה יותר טובה ולאורך זמן נראה את זה".

למרות ההפסד, פאקו עודד את שחקניו ואמר להם שהיה מרוצה מחלקים גדולים מהמשחק. בקבוצה שמחו לראות שעדן בן בסט הגיע למספר מצבים ואמרו בסיום: "חשוב מאוד שעדן מחזיר לעצמו את הביטחון לקראת המשך העונה. אנחנו לא מודאגים כי אנחנו יודעים שהשערים שלו עוד יגיעו". לעומתו, עמרי בן הרוש ספג ביקורת על היכולת ההגנתית דווקא אחרי שני משחקים טובים שלו, כאשר גם בהתקפה הוא לא היה מספיק טוב.

אצל האלופה היו טענות קשות לשופט זיו אדלר בסיום. לדבריהם, הוא אישר את השער הראשון של אליניב ברדה למרות שהיה בנבדל. במצלמה בה תיעדה מכבי את המשחק רואים נבדל ברור - ובמועדון מאמינים שאם השער לא היה מאושר המשחק היה מתפתח אחרת.

בתוך כך, נראה שהפציעה של איתן טיבי, שנחתך בגבה, לא רצינית והוא יעמוד לרשותה של נבחרת ישראל. בסיום המשחק, ברדה, שגרם לפציעה של טיבי, ניגש לבלם והתנצל. בנוסף, בן רייכרט נפצע בקרסולו במהלך שהסתיים בכרטיס צהוב לחובתו. גם במקרה הזה במועדון מאמינים שלא מדובר בפציעה חמורה.