ערעור ועוד ערעור: עונשו של רן בן שמעון יומתק?

הסאגה נמשכת: מאמן מכבי פ"ת, שהורחק לשלושה משחקים, צפוי להתסמך על תקדים שקבע אייל ברקוביץ' ולפנות לערכאות אזרחיות

רועי זריהן  22.10.14 - 08:00
מה יהיה הסוף?
מה יהיה הסוף?
תחילת כתבה

מכבי פתח תקווה ורן בן שמעון ביקשו לערער על החלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, אך בהתאחדות לכדורגל הבהירו כי הקבוצה אינה יכולה לערער על החלטת בית הדין של ההתאחדות. הסיבה: בן שמעון הורחק מ-3 משחקים - ועל פי התקנון, רק על הרחקה של מעל ל-4 משחקים מותר לערער.

במלאבס כבר הודיעו כי הם לא מתכוונים לוותר והיום (שלישי) הגישו ערעור לערכאות אזרחיות, בדמות בית המשפט המחוזי בתל אביב ובעוד יומיים יתקיים דיון בעניינו של בן שמעון בפני השופט מגן אלטוביה. בכל מקרה, עד הצהריים ההתאחדות צריכה להעביר את הטיעונים שלה בצורה מסודרת לביהמ"ש בת"א, בהם היא תסביר בדיוק למה היא אינה מאפשרת לבן שמעוון לערער על החלטת בית הדין.

עורך הדין רמי צוברי, נציגם של מכבי פתח תקווה ורן בן שמעון, אמר: "אנחנו מבקשים עיכוב ביצוע של פסק הדין בטענה כי מכבי פתח תקווה רשאית לערער על העונש. אם יוכח כי בקשתה של מכבי פתח תקווה נכונה הרי שאין מקום לבצע את העונש לפני הערעור. למעשה אנו מבקשים לבטל את התקנות האמורות בנושא הרחקת מאמן ואי היכולת לערער על העונש שניתן".  

זאת לא הפעם הראשונה שגורם מעולם הכדורגל מערער על החלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לערכאות אזרחיות: ב-2010 אייל ברקוביץ' הורחק במהלך משחק ילדים של בית הספר לכדורגל שלו בנשר לאחר שהוריד את שחקניו להפסקת שתייה ללא אישור שופט המשחק. בשל כך, בית הדין של ההתאחדות לכדורגל הרחיק את ברקוביץ' ל-6 שבועות.

ברקוביץ' לא נשאר חייב וכינה באמצעי התקשורת את דייני בית הדין של ההתאחדות "אפסים" והורחק בתגובה עד לסוף שנת 2010 מהמגרשים. ברקוביץ' ביקש לערער אך בקשתו נדחתה. לאחר מכן, הוא פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ובאופן חסר תקדים, השופט בבית המשפט החליט לזכות את ברקוביץ' בטענה כי התקנון של ההתאחדות לכדורגל, אשר מונע מברקוביץ' לערער, נוגדת את יסוד כבוד האדם וחרותו.

היום, כאמור, בן שמעון החליט שגם הוא מואס בתקנון ההתאחדות לכדורגל, בדיוק מאותה הסיבה של יסוד כבוד האדם וחרותו. ביום חמישי נדע האם גם הפעם בית המשפט המחוזי בתל אביב יפעל בניגוד להחלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, במידה וזה אכן יקרה, בן שמעון יעמוד על הקווים כבר בשבת, מול הפועל באר שבע.