הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קורצקי: "כולם תומכים בי, זה היה אחד הימים הקשים בחיי"

למרות ה-0:2 על הפועל ת"א בבלומפילד, מאמן בית"ר דווקא דיבר על אותה שיחה עם האוהד בה איבד את עשתונותיו. בינתיים, אותו אוהד התנצל: "לא התכוונתי לזה, דברים יצאו מפרופורציה". קליימן על הפועל: "זו לא נקמה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.10.14 - 23:00

חמישה מחזורים מפתיחת העונה ובית"ר ירושלים עדיין ללא הפסד. הקבוצה של מנחם קורצקי הגיעה הערב (שני) לבלומפילד למשחק החם ביותר של הכדורגל הישראלי - נגד הפועל תל אביב - וגם יצאה עם 3 נקודות לאחר 0:2 מול היריבה המרה.

מוקדם יותר פורסמה הקלטה של מאמן בית"ר מקלל אוהד שהטריד אותו בטלפון, ולאחר המשחק קורצקי התייחס כמובן לתקרית:"עברתי יום לא קל, היום היה אחד הימים הקשים בחיים שלי. טעיתי במה שעשיתי, אני מבקש שלא ישפטו אותי ואני מבטיח שזה לעולם לא יקרה". אותו אוהד התקשר לביתו של קורצקי וזה, לטענתו, מה שגרם לו להגיב כך: "10 ימים שאני מקבל איומים בטלפון, וביום שישי הבת שלי נתקלה באחת ההודעות. לא הייתי מסוגל להבליג יותר, אבל לא הייתי צריך להתנהג ככה".

למרות ההטרדות והאיומים, קורצקי הדגיש כי הוא מרגיש את האהבה מרוב הקהל של בית"ר. "אני מקבל תמיכה מאלפי אוהדים, זה משהו מטורף", סיפר המאמן. "כולם שולחים אליי הודעות. אני רוצה עכשיו לחזור ולהתעסק בכדורגל, זו האהבה הגדולה שלי".

"עשינו ניצחון יוקרתי", אמר המאמן כשהתייחס למשחק. "אני מאוד גאה בשחקנים שלי. במשחק הקודם היה חסר לנו קצת מזל, כמו גם במשחק נגד עכו, היינו יכולים להיות עם יותר נקודות". בהמשך השבוע בית"ר תפגוש את מכבי נתניה וקורצקי כבר מתחיל בהכנות: "המשחק הקרוב יהיה בעוד 3 ימים והראש כל כולו בו".

לאחר המשחק אוהד הקבוצה א.ט, אותו אוהד שהתעמת עם קורצקי, יצר הערב קשר עם המאמן וגם שיחרר סוג של התנצלות: "לא אני זה שהדליף לכלי התקשורת את השיחה, אני מתבייש שכך נעשה ובעקבות העניין נפגע שמו של מאמן בית״ר. הדברים יצאו מפרופורציה, לא לזה התכוונתי. אני מבין את מנחם וסולח לו על הדברים שאמר, אני מבקש שלא ישפטו אותו. זה יכול לקרות לכל אדם".

"אני מבקש להניח את הדברים מאחורינו. מה שחשוב זו ההצלחה של בית״ר בעזרתו ובזכותו של מנחם קורצקי אשר הוכיח שהוא אדם גדול בעצם ההתנצלות שלו הערב", הוסיף האוהד, אין לי כוונה להמשיך את השיח הזה מעבר, אלא לתת שקט ושוב להתנצל בפני המאמן על כך שהדברים התגלגלו והגיעו לאן שהגיעו".

בוריס קליימן, שהדף פנדל של הפועל בדקות הסיום הבהיר כי הוא לא בא לסגור חשבון עם האקסית: "זו לא נקמה, בשבילי זו עצירת פנדל כמו בכל משחק. זו קבוצה שהייתי בה הרבה שנים, שמח על הניצחון. אני זוכר את זגורי עוד מהאימונים והייתה לי תחושה שהוא יבעט לשם, שמח שיצא לי טוב". השוער התייחס גם להקלטה של מאמנו: "הקלטת בכלל לא השפיעה עלינו, לא דיברנו על זה. אם מנחם הגיב כפי שהגיב אז כנראה שהיה שם משהו חריג, אנחנו עומדים מאחוריו". 

כאמור, בית"ר עדיין לא הפסידה העונה והעובדה הזאת לא נעלמה גם מעיניו של קליימן: "יש לנו צוות מקצועי מצוין, חברה צעירים שעובדים קשה, באים ונותנים את המקסימום בכל משחק, אני מקווה שזה יספיק לפלייאוף העליון. כבר הרבה שנים שביתר והפועל זו מלחמה ותמיד כיף לנצח".