לבנת תגיש תיקון לחוק: 3 שנות מאסר לפורץ למגרש

שרת הספורט תקדם שינוי בחקיקה לאור הדרבי. הטוטו: "נשקיע סכום ניכר במיגון ובקרה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  04.11.14 - 16:52
תחילת כתבה

לא אחת שמענו על פוליטיקאים, בהם גם חברי כנסת, שמספקים הצהרות חריפות ומתייחסים למעשיהם הצפויים בעקבות אירועים חריגים. וכך גם בנוגע לדרבי. השאלה היא האם הפעם זה גם יקרה? במשרד הספורט הצהירו היום (שלישי) כי בשל האלימות הקשה אמש בדרבי התל אביבי בכוונתם לקדם תיקון חקיקה לשינוי סעיף הענישה בחוק "איסור אלימות בספורט".

נכון לעכשיו, החוק קובע כי אדם הפורץ למגרש דינו שנת מאסר אחת. במשרד שואפים לתקן את החוק ולהחמיר ענישה ל-3 שנות מאסר בפועל והרחקה לצמיתות מהמגרשים. ממשרד הספורט נמסר כי השרה לימור לבנת דורשת מהמשטרה להאיץ את הליכי החקירה ובמקביל פנתה לפרקליטות בבקשה להגיש כתבי אישום ומבתי המשפט להחמיר בענישה של עבריינים במגרשי הספורט. "כל אדם חייב להבין שמי שמנסה לפגוע בערכי הספורט הישראלי, ובכך לפגוע באוהדי ספורט רבים, ייענש בחומרה ויפגע בעצמו", אמרה לבנת. כאמור, נותר רק לראות האם ומתי התיקון לחוק ייצא לפועל.

גם מועצת ההימורים ("הטוטו") סיפקה התייחסות רשמית לאירועים: "ענף הכדורגל הינו חלק מהותי מהפעילות המסחרית של הטוטו ובעל חשיבות אסטרטגית. הטוטו השקיע מאות מיליוני שקלים במתקנים חדישים ברמה בינלאומית ובתמיכה בקבוצות. אירוע כמו שאירע אתמול, בו פרץ אוהד למגרש במהלך משחק, איננו ייחודי לישראל, אלא מתרחש במגרשים בכל העולם כולל במונדיאל האחרון, ובכל זאת אסור להשלים עימו".

"כעת על ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה מוטלת האחריות לשנות את הסטנדרטים ההתנהגותיים הנהוגים במגרשים, של השחקנים, המאמנים והצוות המקצועי כך שיהוו מודל לחיקוי להתנהגות ספורטיבית. הטוטו כבר הודיע כי יהיה מוכן להשקיע סכומים ניכרים בהתקנת אמצעי מיגון ובקרה מתקדמים בכניסה לאצטדיונים וביציעים, באופן שיאפשר את הידוק הפיקוח והאבטחה. הטוטו מחויב לקהל לקוחותיו ודואג שלא יפגעו כתוצאה מביטול המשחק, והכסף יוחזר לכל מי שהימר על המשחק".