סטנוייביץ' ביטל לשחקני חיפה את הקנסות

המאמן הסרבי חזר בו בעקבות הניצחון על עכו. חודש שלישי ברציפות: משכורתו של ידין לא נכנסה

תומר לוי
תומר לוי  09.11.14 - 18:25
תחילת כתבה

מרוצים ומאוכזבים גם יחד. כך אפשר להגדיר את הבוקר של מכבי חיפה, אחרי ה-0:1 אמש (שבת) על הפועל עכו בסמי עופר. הירוקים אמנם שחררו המון לחץ אחרי ארבעה הפסדים רצופים, אבל השיפור ביכולת עדיין לא הגיעה ושלוש הנקודות חולצו בקושי בזכות שער של שמעון אבוחצירה והצגה של ולדימיר סטויקוביץ' בין הקורות.

לא ברור אם בעקבות הניצחון על עכו או בגלל משהו אחר, המאמן אלכסנדר סטנוייביץ', שקנס בעבר את השחקנים על הדלפות לתקשורת, חזר בו מההחלטה וביטל את הקנסות. הכסף יישאר בכיסם של השחקנים. מי שמשכורתו לא נכנסה לחשבון הבנק - בפעם השלישית ברציפות - הוא אביחי ידין. הקשר, כזכור, הגיש באמצעות עורך דינו מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים נגד המועדון.

הניצחון משאיר כמובן בעמדת המאמן את אלכס סטנוייביץ', שזכה לגיבוי עוד לפני המשחק אמש ובטח אחריו, אבל בקבוצה גם לא מסתנוורים וממשיכים לתכנן שינוי רציני בחלון ההעברות של חודש ינואר, שינוי שיכלול את עזיבתם של מספר שחקנים. אדין צוצאליץ', שלא היה בסגל אתמול, ישוחרר, וכפי שנראה כרגע וויאם עמאשה יצטרף אליו.

מעמדו של מיצ'ל מעורער מאוד, ורק שינוי גדול ביכולתו ישאיר אותו במכבי חיפה גם בחצי השני של העונה. גם אתמול הספרדי נראה כבד מאוד, ולא תרם הרבה לקישור של הירוקים. בקבוצה מחכים לשיפור גם אצל מוהמדו אידריסו, אולם במקרה שלו גם שמים לב להשקעה הגדולה על המגרש והעזרה במצבים נייחים. אגב אידריסו, החלוץ התווכח עם דקל קינן במהלך ההפסקה, כתוצאה מוויכוח שהחל על כר הדשא בעקבות סגירה לא נכונה בהגנה. לא נדרשה התערבות של שחקן אחר בקבוצה.

מי שכמובן סוחט מחמאות, ולא בפעם הראשונה, הוא השוער סטויקוביץ', שלקח כמעט במו ידו את הנקודות ונראה כי הוא הבינגו הגדול היחיד עד כה של סטנוייביץ'. עוד הפתעה נעימה היה ג'אבר עטאא. כאמור, ישנה שביעות רצון בעקבות התוצאה, אבל אף אחד בחיפה לא יוצא מכליו. "כולם מבינים שיש עוד הרבה עבודה", אמר אחד השחקנים אחרי הניצחון השני העונה ולפני היציאה לפגרה, "המשחק שלנו מול עכו היה חלש, אבל טוב מאוד שידענו לנצח אותו".

אגב, מרבית שחקני חיפה התנגדו לדקת המחאה שתוכננה בעקבות האלימות במגרש, ולא רצו לעמוד על המגרש כפי שהציע ניר אלון, יו"ר ארגון השחקנים מטעם ההסתדרות. "מישהו פה קצת התבלבל, אף אחד לא מת ויש הרבה דרכים אחרות לציין את הדרכים למניעת אלימות בלי לפגוע בקהל שלנו", אמר אחד השחקנים.

עכו: המושאלים מחיפה יחזרו לסגל

אכזבה גדולה בהפועל עכו מההפסד 1:0 למכבי חיפה. במועדון מרגישים שלאור מהלך המשחק וההזדמנויות שאליהן הגיעו השחקנים של אלון חרזי, הם היו שווים לפחות נקודה בסמי עופר.

אחרי הפגרה עכו תתארח אצל מכבי פתח תקוה במושבה, ואז גם יחזרו לסגל המושאלים ממכבי חיפה - עדי קונסטנטינוס ורז שטיין - שלא יכלו לשחק אתמול בעקבות הסעיף בחוזיהם שאוסר עליהם לשחק מול קבוצת האם. גם מושיקו מישאלוב צפוי להיות כשיר למחזור הבא.