פתיל קצר: סוף ידוע מראש לרומן עם אידריסו

הריבים, הגישה והרחקה במקום גולים. הפיצוץ עם חיפה היה שאלה של זמן

תומר לוי
תומר לוי  14.11.14 - 10:05
אידריסו, הצליח להמאיס את עצמו על אחרים (אלן שיבר)
אידריסו, הצליח להמאיס את עצמו על אחרים (אלן שיבר)
תחילת כתבה

ההחלטה של מכבי חיפה לשחרר את מוהמדו אידריסו כבר באמצע חודש נובמבר אולי הוגדרה אצל רבים כ"רעידת אדמה", אבל ברגע שמסתכלים על הדברים לעומק - מבינים כי לחלוץ הקמרוני לא היה עתיד במועדון הירוק. "סטנוייביץ' הבטיח לנו בתחילת העונה שלא יהיה שחקן מעל המועדון והוא עמד במילה", סיכם שחקן בחיפה את המצב בצורה כנראה הטובה ביותר.

אידריסו הגיע למכבי חיפה בקיץ עם רזומה עשיר ומרשים, אבל גם עם מטען עמוס בעבירות משמעת, ולא לקח הרבה זמן עד שגם בכרמל נאלצו להתמודד עם האופי הבעייתי של החלוץ. כבר במחזור השני, מול בית"ר י-ם בטדי, הורחק אידריסו באדום טיפשי - לאחר שמחא כפיים בזלזול לעבר השופט. וזו ממש לא היתה התקרית האחרונה. במהלך המשחק מול עכו פרץ ויכוח בין אידריסו לדקל קינן, ומאוחר יותר החלוץ התעקש להיות מוחלף למרות ששחקן אחר של חיפה היה פצוע. כמו כן, זכורה התקרית עם רובן ראיוס אחרי ההפסד להפועל באר שבע.

אידריסו - במהלך החודשים הספורים שלו בכרמל - הצליח להסתכסך עם חלק לא מבוטל מהשחקנים. עם חלק מהם רב על סיבות שקשורות לכדורגל ועם חלק אחר על דברים אישיים, אבל בשורה התחתונה, כמות השחקנים שהפסיקה לדבר עם החלוץ רק הלכה וגדלה. רובן ראיוס, אייל משומר, חן עזרא, דקל קינן, טאלב טוואטחה ושמעון אבוחצירה הם רק חלק מאלו שניתקו מגע עם אידריסו. במצב הזה, לסטנוייביץ' לא היתה ברירה אלא לבצע את המהלך הדרמטי.

שחקני חיפה התלוננו בעיקר על הגישה של אידריסו, והרגישו שזה פשוט לא "סופר" אותם. "הוא היה מדבר עם תנועות ידיים, מזלזל בשחקנים ומעיר הערות פוגעות וחסרות תוכן", סיפר שחקן בקבוצה. משומר הגדיל לעשות כאשר התעמת עם החלוץ במהלך משחק מול מכבי פ"ת ואמר לו: "אל תסביר לי עם הידיים, אני לא אוהב את זה". הגישה הרעה של השחקן, לטענת "חבריו" לסגל, הגיעה לשיא במהלך יום הגיבוש שאירגן עידן ורד בשבוע שעבר. "הראשון שהלך ישר אחרי שאכל היה אידריסו. לא עניין אותו שום דבר אחר, לא גיבוש ולא נעליים", תקף אחד השחקנים.

שחקני חיפה, שכנראה לא היו יכולים יותר לסבול את ההתנהגות של אידריסו, דאגו שהמידע הזה יגיע לסטנוייביץ'. המאמן לא חיכה זמן רב, לקח את השחקן לשיחה אישית והסביר לו כי ישוחרר מיידית. אמש, בפגישה עם היועץ המשפטי של המועדון אודי שוחוטוביץ', אידריסו קיבל את השחרור באופן רשמי. מעבר לכך, מכבי חיפה והשחקן הגיעו לסיכום כי האחרון לא יקבל את כל שכרו עד לסיום העונה.

חשוב לציין כי אידריסו התחבר בעיקר לחבר'ה הצעירים במכבי חיפה, כאשר מי שהיה אולי הקרוב אליו ביותר הוא עדי קוסטנטינוס, שהושאל לפני תחילת העונה להפועל עכו. "זה נכון שהוא דיבר לא יפה ועשה תנועות עם הידיים, אבל הכוונות שלו לא היו רעות", הגן שחקן במכבי חיפה על החלוץ.

כך או כך, הזעזוע נעשה והמהפך החל. חיפה תחפש חלוץ בכיר בינואר כדי לחזק את הסגל, ומי שבינתיים חיזק את מעמדו במועדון הוא אלכסנדר סטנוייביץ'. מלבד התמיכה שקיבל מיעקב שחר, המהלך זוכה לתמיכה של כל השחקנים, שקרוב לוודאי מבינים כעת כי אף אחד לא חסין. "המהלך להבראת הקבוצה והשינויים יעשו ביחד עם המאמן, הוא יהיה זה שיוביל אותם. השחקנים צריכים להבין את זה ולזכור שהמעמד שלו כרגע חזק מכולם", סיכם גורם במועדון.