ינואר מעבר לפינה: ב"ש תיפרד מ-4 שחקנים?

גבאי, אסקלינג אבו לבן ונסאר בדרך החוצה. אז איך ייראה הסגל של הסגנית בחצי השני של העונה?

רועי זריהן  26.11.14 - 15:15
תחילת כתבה

הפועל באר שבע עלולה לאבד בעוד כחודש לא פחות מארבעה שחקנים. חלון ההעברות של ינואר כבר מעבר לפינה, ואלישע לוי מתכונן לאפשרות שיצטרך להסתדר משם והלאה ללא דובב גבאי, סיראז' נאסר, יוסף אבו לבן ודניאל אסקלינג.

במקרה של גבאי ונסאר, נראה שמדובר בעובדה מוגמרת. השניים חתומים עד לסיום העונה, ועל פי החוק רשאים שחקנים שחוזיהם פג בקיץ לנהל משא ומתן עם קבוצות כבר בינואר ואף לחתום עתידית בקבוצה אחרת. נכון להיום ב"ש לא קיימה שיחות עם אף אחד מהשניים, ובטח שלא הוגשה להם הצעה לחידוש חוזה.

מעמדו של גבאי היה הרבה יותר פשוט רק לפני שלושה שבועות, אז קרע את שריר הירך האחורי והושבת לחודש וחצי נוספים. עד הפציעה הוא היה שחקן הרכב, שרשם פתיחת עונה נהדרת, אבל אז הגיעה האבחנה הרפואית ומאז אף אחד במועדון לא שוחח עם גבאי או סוכנו בנוגע לעתיד. "דווקא עכשיו שדובב פצוע, באר שבע צריכה להראות את ההערכה שלה אליו ולהציע לו חוזה חדש", אמר גורם המקורב להפועל ב"ש, "דובב שחקן מצוין שמשחק כאן לא מעט שנים, והוא חייב להישאר".

גם בין הפועל ב"ש לסיראז' נסאר ונציגיו עדיין לא התקיימה פגישה. זה לא סוד שנסאר, שנכנס כמחליף במחזור האחרון נגד הפועל תל אביב והיה טוב, לא זוכה לקרדיט גדול מהמאמן אלישע לוי, והוא מתקשה להסתיר את חוסר שביעות רצונו ממעמדו המקצועי. בסביבתו של השחקן מדברים על כך שהיה שמח להישאר בבאר שבע, במידה שיוצע לו חוזה ראוי, ובמקביל יוענק לו אשראי גדול יותר בדמות דקות משחק. מצד שני, ישנם קולות שטוענים כי בעונה הבאה נאסר יעבור בכלל לקבוצה באירופה.

יוסף אבו לבן ודניאל אסקלינג, בשונה מגבאי ונסאר, מחזיקים בחוזים גם לעונה הבאה (אבו לבן חתום עד קיץ 2015, לאסקלינג יש חוזה ל-3 עונות נוספות), אבל עזיבה שלהם, אם וכאשר, תהיה בעקבות חוסר שביעות ממעמדם המקצועי והכלכלי. אסקלינג, שהצטרף הקיץ מהפועל כפר סבא וחתם לארבע שנים, מחזיק בהצעה מהליגה בסין ואם לא יקרה משהו יוצא דופן הוא צפוי לעזוב בינואר. אסקלינג לא זוכה לדקות משמעותיות והתחושה היא שאלישע לוי לא בונה עליו, גם לא כאופציה שניה במרכז ההגנה. לראיה, גם כאשר טומיסלאב פאיוביץ' נעדר בגלל פציעות, המאמן העדיף להסיט את אובידיו הובאן מהקישור לעמדת הבלם ולא לפתוח עם היהודי-שבדי.

יוסף אבו לבן נמצא במשא ומתן עם הפועל באר שבע בנוגע לשדרוג שכרו, ובימים האחרונים אף חלה התקדמות מצידה של הקבוצה בנוגע לדרישות של החלוץ, אולם במקביל השחקן מעורר עניין בקרב לא מעט קבוצות בליגת העל, שמגששות ומציעות חוזים גבוהים יותר. בשבוע הבא יתקיימו פגישות נוספות בין הצדדים ובמידה שלא יגיעו לפשרה, יתכן כי אבו לבן יהיה הרביעי לעזוב בינואר. חשוב להזכיר כי בעונה שעברה הפועל באר שבע בחרה להשאיל בינואר את אבו לבן לרמת השרון, במדיה הוכיח את יכולתו והבקיע 7 שערים עד לסיום העונה.

קיצוץ בשיער

אליניב ברדה ידוע ביכולת לכבוש שערים, באישיות ובמנהיגות, אבל גם ברעמת השיער שהוא מטפח כבר שנים. בעבר הוא כבר התנסה בגילוח טוטאלי של הראש, והיום הוא עבר קיצוץ נוסף, הפעם מעודן יותר. לכוכב הפועל ב"ש יש מהיום לוק חדש.