הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קורצקי: "אנחנו שואפים להגיע לפלייאוף העליון"

למרות שבית"ר נראית לא טוב, המאמן אופטימי: "עולים לנצח כל משחק, לשחק על תיקו לא מתאים למועדון גדול. אנחנו רוצים אבל הכדור פשוט לא נכנס". על אירועי דוחא: "אין לזה מקום בכדורגל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.11.14 - 11:07
"עדיין מצפים להגיע לפלייאוף העליון". קורצקי
"עדיין מצפים להגיע לפלייאוף העליון". קורצקי

8 שערים ב-9 משחקים - זה הנתון של בית"ר ירושלים נכון לעכשיו. למרות זאת, לקראת המשחק מול מכבי פתח תקוה ביום שני, מנחם קורצקי לא נשמע מודאג. בראיון לאתר ערוץ הספורט הוא בטוח שבקרוב נראה בית"ר שונה: "אלה העובדות אבל אנחנו עובדים הרבה על משחק ההתקפה שלנו. אתה יכול לאמן ולהסביר, אבל בסופו של דבר הרגל המסיימת היא הקובעת. אנחנו נשתפר ואני בטוח שנהיה בין קבוצות ההתקפה הטובות בליגה".

אתה מרגיש כבר את הלחץ אחרי 2 נקודות מ-12 אפשריות?
"אחרי שני הפסדים וארבעה משחקים שאתה לא מנצח המשחק בשני הוא מאוד משמעותי. ננסה ללחוץ מההתחלה אבל מנגד יש קבוצה עם מאמן בכיר שיודע את העבודה. בבית"ר ירושלים, כמו בכל מועדון גדול, יש לחץ ומרגישים את זה. העבודה שלנו היא להרגיע את השחקנים. אני מקווה שהאוהדים יעזרו ויבינו את המצב הזה, אני משוכנע שנחזיר להם אחרי שאכזבנו אותם בדוחא".

בית"ר יצרה ציפיות ומשהו מדשדש לאחרונה
"נכון, ולא נוריד אותן. גם היום, המטרה היא הפלייאוף העליון, אף אחד לא ישמע ממני משהו אחר. אנחנו רוצים לשחק בשביל הקהל, הבעלים וההנהלה, ולנצח - אבל לפעמים הדברים לא מסתדרים כמו שצריך. אנחנו נלחמים ורוצים אבל הכדור לא נכנס".

לכן אתה חושב על חיזוק?
"אני מאמין בשחקנים שלנו. יש לנו שחקנים מתאימים, אבל אם נמצא את השחקן שיחזק אותנו עוד קצת, נעשה את זה. נצטרך להוסיף שחקן אחד או שניים אבל הבסיס העיקרי שישנו יצטרך להרים את הקבוצה. אלה שנמצאים פה יצטרכו לתת את הטון".

כבר נשמעה ביקורת על זרקו קוראץ שעלה הרבה כסף ולא מציג את היכולת שלו מהפועל חיפה
"הוא לא שכח לשחק כדורגל. יש לו שלושה שערים ואני מאמין בו. אני לא אוהב לדבר על שחקן כזה או אחר, אבל יש איתו עוד שחקני התקפה ומגנים שתוקפים. לא נכון לומר שהוא לא מספק את הסחורה. כולנו כקבוצה וכיחידה אחת".

איבוד נקודות מכבי פ"ת וזה כבר משבר?
"בבית"ר ירושלים צריכים להתמודד עם לחץ ומרגישים את זה בכל רגע נתון. מי שרוצה להצליח ולהגיע לרמות הגבוהות צריך לדעת להתמודד במצבים כאלה. אני מאמין שלא נגיע לרגע שנאבד נקודות מכבי פ"ת כי אני מאמין בקבוצה שלי. כל משחק שבו בית"ר עולה לשחק, היא צריכה לנצח, כי תיקו לא מתאים למועדון גדול".

 איך הרגשת עם אירועי דוחא?
"אין לזה מקום בכדורגל חייבים לגרום לזה להיפסק".

לקראת המשחק הקרוב ימשיך קורצקי להסתדר ללא אופיר קריאף הפצוע. בבית"ר בודקים את האפשרות לארח במושבה את הפועל פ"ת ביום חמישי כחלק מעונש הרדיוס שקיבלה הקבוצה כתוצאה מאירועי דוחא. יחד עם זאת, לא מן הנמנע שבמועדון יבקשו לעכב את העונש ויגישו בתחילת השבוע ערעור בנושא. גורם בקבוצה אמר: "יש יותר מדי על כף המאזניים. לא ייתכן שעיקרון הספורטיביות ייפגע".