"לא הולך לחגוג ולא מספר לעצמי סיפורים"

רן בן שמעון נשאר צנוע אחרי ה-2:3 של מכבי פ"ת על בית"ר ירושלים: "אנחנו לא בצמרת ולא בתחתית, זאת ליגה צפופה מאוד". מונונגה: "אני מאוד נהנה מהחיים בישראל"

רועי זריהן  01.12.14 - 22:15
תחילת כתבה

בתחילת העונה זה היה נראה כמו המשך ישיר לעונה הקודמת והקשה בתחתית. הערב (שני), במכבי פתח תקווה כבר מתחילים לפנטז על משהו אחר. המלאבסים ניצחו 2:3 את בית"ר ירושלים בטדי ורשמו משחק חמישי ללא הפסד, מתוכם 3 ניצחונות שהעמידו את הקבוצה במקום החמישי בטבלה. פתאום, חלומות על פלייאוף עליון הוא ממש לא משפט גס באם המושבות.

"ניצחון חשוב, כמו כל ניצחון. אנחנו יכולים לשחק עוד יותר טוב, אבל ניצחון בטדי הוא הישג יפה עבורנו", אמר בסיום רן בן שמעון, שגם סיפר על מהלך שעשה ועזר לו מאוד בהשגת הנקודות. "הייתי יכול להכניס חלוץ כמו קוסטדין האזורוב, אבל הכנסתי ילד צעיר ומהיר כמו עוז פרץ. שמח שההימור הזה הצליח, זה הימור נטו".

"אני מאוד שמח. הלחץ של בית"ר היה בלתי נמנע", המשיך מאמן מכבי פ"ת, שסיפר שהחזרה להגנה גם ביתרון 1:3 הייתה בלתי נמנעת מבחינתו: "יש משחקים שצריך לחזור אחורנית. כל ניצחון בליגה מעיף אותנו למעלה. אבל צריך לחשוב על המחר ולא לחיות את הרגע". בן שמעון לא הסתנוור מהמקום החמישי: "אנחנו לא בצמרת ולא בתחתית. זאת ליגה צפופה מאוד. היריבויות קרובות מאוד ולכן ניצחון בטדי אומר עלינו דברים טובים".

"זה מריר-מתוק" המאמן המאמן, "כיף לנצח פה, אני מפרגן לשחקנים כי זה לא הזמן לביקורות. יש לי הרבה מאוד רצון לשפר את הקבוצה הזו, להפוך אותה ליותר טובה ממה שהיא היום. היינו מחוייבים להגנה, זו לא היתה התכנית המקורית, אבל ככה המשחק התפתח. בסוף הדברים קצת השתבשו אבל החבר'ה עשו פה ניצחון מרשים".

"בונקר זה חלק מהמשחק. בשנה שעברה עם הפועל ת"א, לא עשו לנו בונקר, עמדו על קו ה-5", המשיך המאמן, "היית אומר לי לפני המשחק שזה מה שיהיה, הייתי קונה את זה בשתי ידיים. אני יודע שיש תהליכים שלוקחים זמן, ואני רוצה להיות על האוזן של החבר'ה האלה יותר. זה כמו כל תהליך לימודי. זה חוזר וחוזר וחוזר ובסוף זה נקלט, גם פה יש דברים שיקח יותר זמן לקלוט. לא נלך לחגוג, יש לנו קרב עוד 3 ימים מול אשדוד".

"לא רלוונטי איפה אנחנו מדורגים, כמו שלא רלוונטי אם היינו יורדים בשלבים", סיכם המאמן, "אני רוצה לחשוב יותר גבוה מהקו האדום, הקו האדום שדיברנו עליו השבוע היה של הכנרת. אפשר להסתבך וללכת קדימה. אנחנו צריכים לשחק יותר טוב, אני לא מספר לעצמי סיפורים."

במשחק הקודם של פתח תקווה, בן שמעון התעמת עם אבי לוזון ובהמשך השניים יישרו את ההדורים. המאמן התייחס למקרה: "זה קורה. מי שלא יכול לעמוד בחום המטבח לא נכנס אליו. מערכת היחסים בינינו טובה מאוד. אנחנו אנשים חזקים, מדי פעם קורים דברים. לא נורא".

יואכים מונונגה, שכבש צמד והיה גיבור הניצחון של המלאבסים, הוסיף: "אני מרוצה מהניצחון שלנו. אני נהנה מאוד מפ"ת ומישראל. נהנה מהחיים כאן. יש לי חברים טובים לקבוצה ואני מרגיש טוב".