חצי קבוצה בבית: שבעה שחקנים יעזבו את נתניה

קאיודה, ג'יורג'יו, שריקי, קנדה, אברג'יל, גביש וגם מלכה ישוחררו בינואר כחלק מתכנית ההבראה של היהלומים, הכוללת קיצוץ של שני מיליון שקלים. גם במחלקת הנוער יהיו קיצוצים ונשיא הכבוד, מוטלה שפיגלר, יסיים את תפקידו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.12.14 - 10:00
אחד מאלה שיעזבו. לארי קאיודה
אחד מאלה שיעזבו. לארי קאיודה
תחילת כתבה

על רקע המצב הכלכלי הקשה, במכבי נתניה בונים סוג של "תכנית הבראה" ומתכוונים לחתוך בבשר החי. המנכ"ל, רועי דניאל, יודיע בימים הקרובים לעידן שריקי, עמרי קנדה, גבי ג'יורג'יו, ניר אברג'יל ודור מלכה כי הם ישוחררו בינואר.

אבל זה לא הכל. בנוסף לחמשת השחקנים שיקבלו הודעות שחרור, גם עודד גביש - שביקש לעזוב - יקבל אור ירוק. כמו כן, לארי קאיודה יימכר. לאחרונה אף נעשה ניסיון לעניין את מכבי חיפה בחלוץ הניגרי, על אף שסוכנו דודו דהאן טען כי הוא לא ישחק בארץ, וכי גנט הבלגית במו"מ לרכישתו.

בסך הכל, יוסי מזרחי צפוי לאבד שבעה שחקנים, אבל במועדון הבטיחו לו כי שני שחקנים ככל הנראה יצורפו, בעמדות הקשר האחורי והחלוץ. המאמן היה רוצה לראות את מוחמד כליבאת, אולי כחלק מעסקת קאיודה, אם חיפה תחפוץ בו.

המטרה בקבוצה היא לקצץ שני מיליון שקלים מעלות התפעול הכוללת, אבל הדבר לא יסתיים רק בשחרור שחקנים: גם במחלקת הנוער יתבצעו קיצוצים. נשיא הכבוד מוטלה שפיגלר, שקיבל עד עתה משכורת בעבור ייעוץ לאלי שגב, יתבקש לוותר על שכרו כשגם בעלי תפקידים נוספים במערכת יתבקשו לקצץ כדי לסייע למערכת.

גורם במועדון אמר: "אנחנו הולכים לתקופה לא נעימה, כמו כל העונה הזו, אבל זה מה שצריך לעשות כדי להבריא את המערכת. נדאג לכך שהשחקנים יקבלו את כל הכספים שהתחייבנו במסגרת החוזים שלהם".