המשטרה ממליצה: יש להעמיד לדין את בן זקן

לפי חדשות ערוץ 2, בעלי אשדוד חשוד במתן שוחד במסגרת פרשת בנימין "פואד" בן אליעזר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.01.15 - 17:10
יעמוד לדין? בן זקן (אלן שיבר)
יעמוד לדין? בן זקן (אלן שיבר)
תחילת כתבה

משטרת ישראל ממליצה להעמיד לדין את ג'קי בן זקן, בעליה של מועדון ספורט אשדוד, בשל חשד למתן שוחד - זאת במסגרת הפרשה בה חשוד גם בנימין "פואד" בן אליעזר. הדברים פורסמו הערב (שלישי) בחדשות ערוץ 2.

על פי חדשות ערוץ 2, ביחידת להב 433 הסתיימה החקירה, שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס על ידי השר לשעבר ואחרים, והתגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות על ידו של בן אליעזר ועל ידי עשרה חשודים נוספים, על פי טענת המשטרה.

על פי החשד, החל משנת 2006, בעת כהונתו של ח"כ בן אליעזר כשר התשתיות ובהמשך כשר התמ"ת, אנשי עסקים המקורבים אליו העבירו לידיו סכומי כסף גבוהים בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים שלהם. בנוסף, נחקרה פעילות הלבנת הון של בן אליעזר בהיקף של מיליוני שקלים, שהוסוותה על פי החשד, בחשבונות בני משפחתו, בהמרות כספיות אצל חלפני כספים (צ'יינג'ים) כשעל פי החשד, הכסף שימש בין היתר לרכישת נכסי נדל"ן ובחלקו הוסתר במזומן בכספת בבנק.

בתום החקירה הוחלט כי קיימת תשתית ראייתית מספקת כנגד ח"כ בן אליעזר לביצוע עבירות לקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. בנוסף לבן אליעזר, במשטרה טוענים כי  התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות המיוחסות למספר חשודים נוספים ובהם ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי.