מה יהיה? מאבק אגו מונע את חתימת הסכם השיווק

סעיף קטנוני עליו נאבקים לבנת ועיני מעכב בשלב זה את החתימה הרשמית

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.01.15 - 21:38
מה יהיה הסוף? לבנת
מה יהיה הסוף? לבנת
תחילת כתבה

מאבק אגו בין שרת הספורט לימור לבנת ליו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני מונע את החתימה על הסכם השיווק. בפגישה שנערכה היום (חמישי) במשרד הספורט היו חילופי צעקות בין נציגיה של השרה לבין עיני, כשהסוגיה היא מי ייכתב בהסכם כזה שביקש להקים את ועדת החקירה בנושא "היעלמותם" של 23 מיליון שקלים בהתאחדות לכדורגל.

עיני טוען שהוא זה שביקש למנות את ועדת החקירה, ודורש שיירשם בהסכם לאור בקשת ההתאחדות להקים ועדה מסוג זה, בעוד נציגיה של השרה לבנת טוענים כי היא זו שצריכה לקבל את הקרדיט. "לימור לבנת משחקת משחקים כמו בגן ילדים. עד עכשיו לא שמעו אותה ופתאום נציגיה מבקשים שהיא תהיה חתומה על משהו שאנחנו ביקשנו, זה הזוי", אמר גורם בהתאחדות, "משחקי אגו מונעים את חתימה החוזה וזה לא ייאמן".

מאיר ברדוגו, ראש המטה של השרה לבנת, הגיב: "מדובר באוסף של שטויות חסר אחיזה במציאות. כל הצדדים שנכחו היום בדיון הסכימו בדבר הצורך לבצע בדיקה חקירתית בעניין העלמותם בהתאחדות של כ-23 מיליון שקלים שהועברו אליה בשנים האחרונות מהמועצה להסדר הימורים. כנראה שישנם גורמים אנונימיים בהתאחדות שחושבים שבאמצעות ספינים מגוחכים הם יצליחו להסיט את הדיון המהותי והחשוב בעניין. זה לא יצליח להם".

כזכור, הצדדים הגישו לפשרה לפיה הסכם המסגרת יעמוד על 88 מיליון שקלים, כשהסכם השיווק יופחת מ-80 ל-58 מיליון שקלים. יתר 30 המיליון יגיעו לקבוצות, להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגה בדרכים אחרות, כמו שיווק, הוצאות שיטור ואבטחה וכו'.