ייני: ערן הסיק מסקנות מהדרבי הקודם. הוא הבין שיש לו אחריות

יממה לפני המפגש נגד הפועל תל אביב, במכבי קיימו מסע"ת. עוד מהקפטן: "אני מאמין שזהבי יחגוג רק עם הקהל שלנו". פאקו: "אני קונה עכשיו שהפועל תיראה כמו בדרבי הקודם. זהבי כחלוץ? גם על פפ גווארדיולה יש ביקורות''

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  01.02.15 - 10:30
תחילת כתבה

הפערים בין הקבוצות גדולים, המרחק ביניהן בטבלה עצום ואפילו האופטימיסטיים באוהדי הפועל ת"א מוכנים לחתום על תיקו - אבל כמאמר הקלישאה - לדרבי חוקים משלו ולמדנו במקרי עבר, שלפעמים הפערים נמחקים בגלל האוירה וההקרבה. לא פלא שבשני הצדדים, הדריכות בשיאה כאשר מכבי ת"א, ערכה הבוקר מסיבת עיתונאים.

מי שנמצאים בספק הם ברק יצחקי וברק בדש, שסובלים ממתיחות. עדיין לא ברור מה יהיה מצבם של השניים לקראת המשחק, אך בכל מקרה - הדבר מעמיד את פאקו במצוקת חלוצים, למרות שראדה פריצה חוזר לסגל. השבדי אמנם כשיר אבל הוא עדיין לא נמצא בכושר מלא בשל העובדה שלא שיחק כחודש. כמו תמיד קשה להעריך כיצד, פאקו יפתח אבל נראה כי ערן זהבי, טל בן חיים וניקולה מיטרוביץ' באנקרים ב-11 למשחק, כשדור מיכה, עדן בן בסט, נוסא איגיבור וגל אלברמן יאבקו על חולצת ההרכב.

אגב אתמול כעשרים אוהדים הגיעו לאימון הקבוצה בקרית שלום, ולאחר שלא הורשו להיכנס הם החלו לקרוע ולשרוף את דגלי הפועל ת"א מחוץ למתחם. "אנחנו צריכים ללמוד מן העבר'', אמר פאקו כשהוא מתייחס לאלימות, ''היריבות הופכת משחקים למהנים יותר, כל עוד לא עוברים את הגבול. צריך ליהנות, לעודד את הקבוצה שלך אבל הכל תחת החוקים והכללים. צריך להיות מפוקסים בדבר החשוב - הכדורגל. אנחנו כספורטאים צריכים להוות דוגמא עבור הקהל והאוהדים".

"בכדורגל יש כל מיני גישות, לא כולם חושבים אותו דבר", התייחס להצבת זהבי בחוד ולעובדה שהשחקן לא מרוצה מעמדה הזו, "במקרה הזה, אני לא רוצה להגיד יותר מדי, גם נגד גווארדיולה יש ביקורות לפעמים והוא זכה בכל דבר, אז מה אני צריך להגיד...  בכל מקרה, זה לא 'מועדון ערן זהבי' אלא 'מועדון מכבי ת"א'. הוא חשוב אבל אפילו ערן זהבי לא יהיה אותו דבר בלי חבריו. זהבי הופך אותנו לטובים יותר אבל גם אנחנו הופכים אותו לטוב יותר. אני מתחשב בשחקנים שלי אבל אני מסתכל על דברים בכלליות''.

"כמו שזה נראה, ברק יצחקי וברק בדש לא יהיו כשירים אבל אני מאמין שאחד אולי יוכל בסוף לשחק", הוסיף הספרדי, "אם הפועל תיראה כמו במשחק הקודם - אני קונה את זה, אבל אני בטוח שהם יראו טוב יותר. היו שמועות על ורמוט, שכטר, עטר אבל אני לא יכול לדבר על הדברים הללו. בשבילי, הפוקוס כולו על השחקנים שיש לי".

"אי אפשר לדעת אם השינויים בהפועל (עזיבת ברקוביץ' והחלפת המאמן) יעזרו לנו, לפעמים זה מחזק את הקבוצה שזה קורה בה", התייחס ליריבה, "בדרבי הכל יכול לקרות, הם יבואו אגרסיביים. אני מצפה למשחק קשה, שנצטרך להילחם בו עד הסוף כדי לנצח".

"זה משחק מאוד משמעותי על היוקרה של העיר", אמר הקפטן שרן ייני, "אנחנו מגנים כל פעולה אלימה של שתי הקבוצות. דיברתי עם האוהדים, הם צריכים לדאוג לעצמם, חוץ מהעובדה שהקבוצה נפגעת, הם נכנסים למעצר ומסתבכים. המשחק הוא על הדשא והוא יכול להיות חם או לא חם אבל זה נשאר על הדשא ויש שופט וחוקים. אנחנו נגיע דרוכים ואנחנו מאוד מוכנים, העלנו את האינטנסיביות באימונים ואנחנו מתכננים לשחק חכם ועם הרבה תשוקה".

"אני זוכר שגם כשלא היינו פייבוריטים בדרבי - עשינו להם חיים קשים", הוסיף ייני, "בגלל זה כולם מחכים לקלאסיקו בין ברצלונה לריאל. הכל יכול לקרות. אנחנו לא יוצאים מנקודת הנחה שאין להם מטרות חוץ מלהרוס לנו כי הם רוצים להגיע לפלייאוף העליון. דרבים מטבעם הם חמים יותר אבל אנחנו לא מחפשים להתסיס או לעשות משהו לא חוקי. אני בטוח שהמשחק יתנהג כמו שצריך כי המשחק החסר הזה פגע בשתי הקבוצות".

"למדנו המון והסקנו מסקנות על האחריות שיש לנו כשחקנים, ערן בעצמו הסיק מסקנות מהמשחק הזה. אני חושב שהוא יחגוג עם האוהדים שלנו, הוא מבין שיש לו אחריות והוא משפיע על הרבה אנשים", סיכם ייני.