הטרייד הושלם: אברהם פאס חתם במכבי חיפה

סכנין תקבל את כליבאת, עטאא וחבשי בהשאלה. שכטר חתם וכבר ערך אימון ראשון. פוצצה העברת עמאשה לק"ש

תומר לוי
תומר לוי  03.02.15 - 18:33
הוא כבר ירוק (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
הוא כבר ירוק (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
תחילת כתבה

אחרי יום עמוס ומפותל הושלמה הערב (שלישי) העברתו של הבלם אברהם פאס מבני סכנין למכבי חיפה, כפי שפורסם לראשונה האתר ערוץ הספורט. הבלם הספרדי יושאל לירוקים עד לסיום העונה הנוכחית, כאשר מי שיעשו את הדרך ההפוכה לאצטדיון דוחא, גם כן בהשאלה הם מוחמד כליבאת, ג'אבר עטאא ולבסוף גם איאד חבשי, שהעברתו היתה זו שעיכבה את סגירת הטרייד.

כבר מוקדם יותר ג'אבר עטאא קיבל הודעה שהוא עוזב את מכבי חיפה לבני סכנין יחד עם מוחמד כליבאת, שכבר סיכם את תנאיו בדוחא. השניים אמורים היו לעשות את הדרך מזרחה בעוד שמכבי חיפה תקבל את פאס. במכבי חיפה הבהירו שערן ביטון הצעיר יישאר בשורות הירוקים ולאחר שיעקב שחר סרב לבקשת סכנין להעביר את איאד חבשי, העסקה פוצצה - זמנית. בסופו של דבר הצדדים הגיעו לסיכום גם לגבי חבשי והעסקה נסגרה.

שחר התייחס לטרייד באתר הרשמי של חיפה: "הסיבות לטרייד הינם מקצועיות. המאמן, מרקו בלבול, סבור כי במצב בו הקבוצה נמצאת דרוש בלם מנוסה שתהיה לו השפעה על ייצוב ההגנה והקשר עם חלקי הקבוצה הנוספים. למאמן, יש היכרות וניסיון טוב עם פאס, אותו אימן בעבר והמליץ לקבלו עד סוף העונה. כמו כן, הובטח על ידי מאמן בני סכנין, אלי כהן, כי הצעירים המוכשרים שלנו יקבלו דקות משחק רבות ומובטחות אצלנו. אנו מקווים שמהלך זה יהיה טוב לשני הצדדים ובסוף העונה ישובו אלינו השחקנים עם יותר ניסיון בליגת העל. העובדה שהעסקה בין המועדונים נחתמה בסמוך לסיום מועד העברות מעידה עד כמה הייתה קשה ההחלטה".

חדשות מעניינות מגיעות מכיוונו של וויאם עמאשה, שבסופו של דבר לא יעבור לקרית שמונה. החלוץ כבר היה בדרך חזרה לקבוצה של איזי שירצקי, יחד עם שמעון אבוחצירה, אך המשא ומתן בין הצדדים פוצץ וכעת הוא צפוי לשבת ביציע עד לסיום העונה.

בתוך כך, איתי שכטר עבר בדיקות רפואיות וחתם ל-3.5 שנים במועדון. הערב הוא גם הספיק לערוך אימון ראשון בירוק.   חלוץ הרכש השני, אלירן עטר, עבר בדיקה עקב קריש הדם בעינו, לאחריה התברר כי בתוך מספר ימים ישוב לאימונים.

"אני מאוד שמח לחזור לישראל ולמועדון גדול כמו מכבי חיפה", אמר שכטר בראיון לאתר הרשמי של המועדון. "ברגע שידעתי שמועדון כמו מכבי חיפה רוצה אותי, לא הייתה התלבטות. מבחינתי, אני שמח להגיע לפה. אחרי שראיתי מצרפת את האיצטדיון המדהים והקהל החם שדוחף בכל מצב, הרגשתי שזה הזמן שלי לבוא ואני מקווה לעשות את הכל בשביל להחזיר למועדון".

בעניין אחר, השנים האחרונות ובעיקר זו הנוכחית, לא היטיבו עם אוהדי מכבי חיפה. עכשיו, תהיה להם לפחות אפשרות להתרפק על העבר הרחוק וגם הפחות רחוק, זאת לאחר שאוהדי הקבוצה פתחו במתחם הקניות באזז הסמוך לסמי עופר, חנות מזכרות, בה ניתן יהיה לרכוש חולצות, מעילים, כדורים ועוד מזכרות משנים קודמות - שנים בהן ידע המועדון מהכרמל ימים הרבה יותר יפים. בנוסף, הקימו האוהדים במקום מוזיאון אוהדים, בו יוצגו לקהל פרטי וינטאג' מיוחדים של הקבוצה כגון: כרטיסים ממשחקים היסטוריים, אביזרי עידוד משנות ה-80', חולצות מקוריות של שחקני עבר גדולים ועוד.