רמון יעזוב? אלו חלק מהתנאים שתציב העמותה במשא ומתן

אחרי שהודיעה כי תפתח במגעים להעברת כל זכויות הניהול לידיה, עמותת אוהדי הפועל ת"א החלה לגבש תנאיה. העמותה תכבד את ההסכמים עם "לאן" ובנק דיסקונט אבל לא תהיה מוכנה לקחת על עצמה את החוב שיצר חיים רמון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.02.15 - 08:13
רמון, בדרך החוצה?
רמון, בדרך החוצה?
תחילת כתבה

עמותת האוהדים של הפועל ת"א, "האדומים", הודיעה אמש (רביעי) כי היא פותחת במו"מ עם חיים רמון לגבי העברת זכויות הניהול לידיה, זאת לאחר ששבעת חברי הוועד המנהל של העמותה, הצביעו פה אחד בעד המהלך בישיבה דחופה שארכה כשלוש שעות. אין ספק שמדובר בצעד גדול מאוד, אך האם זה אומר שרמון כבר נמצא עם רגל וחצי מחוץ למועדון? עדיין לא.

אמנם מדובר בצעד משמעותי שהעמותה מצהירה שהיא לוקחת על עצמה את כל זכויות הניהול, אך במשא ומתן - כמו תמיד - הכל יכול לקרות. מעבר לכך, הוועד המנהל לא מוכן לקחת על עצמו את הניהול בכל מחיר ולא יסבך את עצמו עם גרעונות וחובות, ועל כן הוא יציב תנאים ברורים למחזיק זכויות הניהול. חשוב לציין כי התנאים מצד העמותה עדיין מתגבשים (אמורים להיסגר בימים הקרובים), אך "האדומים" כבר הבהירו כי "רמון לא יראה מאיתנו שקל".

בכל אופן, לידי אתר ערוץ הספורט הגיעו חלק מהתנאים הברורים כבר עכשיו לחברי הוועד. העמותה תדרוש מרמון לשלם את 7 מיליון השקלים לאלי טביב ולהפועל, כפי שקבע הבורר עו"ד עמיאל תגר בפסק הבוררות בין רמון לבין בעלי בית"ר ירושלים, ופורסם לראשונה באתר. בנוסף, כרגע למועדון ישנו חוב העומד על 6-8 מיליון ש"ח, הנחשב ל"הלוואת בעלים". מדובר בסכום כולל שתרמו במשך הזמן בעלי המניות הפרטיים וכן אנשים פרטיים, כשהעמותה תדרוש שהסכום הזה לא ייחשב כחוב וכהלוואה אלא כתרומה וכך יימחק. במילים אחרות, "האדומים" לא מוכנים לקחת על עצמם את החוב שיצר רמון.

מנגד, את ההסכמים שיש למועדון, ועליהם חתם רמון, עם בנק דיסקונט ועם אתר הכרטיסים "לאן" העמותה מוכנה לכבד. מדובר בהלוואה בסך של 12.4 מיליון ש"ח מבנק דיסקונט (מדובר בסכום כולל של מספר הלוואות) והסכם ש"לאן" מעבירה כספים כל שנה להפועל תמורת כרטיסים ומנויים. תנאי נוסף והכרחי שהעמותה לא תהיה מוכנה לוותר עליו הוא שזכויות המכירה יעברו לידיה בלבד, דהיינו שרק הם יוכלו לנהל מו"מ מול רוכש פוטנציאלי בנוגע למכירת המועדון בעוד שלרמון לא תהיה הזכות הזאת. "אנחנו מאמינים שהסיכוי שלנו למצוא רוכש הוא הרבה יותר גדול מהסיכוי של חיים. עד היום חיים דרש סכומים לא הגיוניים בעבור המועדון (כ-40 מיליון ש"ח - ש.א) בעוד שאנחנו נדרוש סכומים קטנים יותר מבחינה משמעותית", אמרו בעמותה.

כאמור, בימים הקרובים הוועד המנהל יגבש את כל תנאיו למו"מ ויפתח במגעים עם רמון. צוות המו"מ צפוי לכלול את יו"ר המועדון וחבר הוועד המנהל בארי בן זאב, יו"ר העמותה אלי פסטמן, ומנכ"ל העמותה עו"ד עידן לוי. אגב, פסטמן כבר העביר לרמון את המסר כי הם מעוניינים לפתוח עימו במו"מ. אם וכאשר המו"מ יבשיל והצדדים יהיו קרובים להסכם, אז יעלה הוועד המנהל את המהלך להצבעה באסיפה הכללית של העמותה בפני כלל חבריה (כ-2,000 חברים).

אז מה הסיכוי של המשא ומתן הזה להצליח ושהמהלך אכן ייצא לפועל? ובכן, ישנם גורמים אופטימיים מאוד בעמותת האוהדים, אך ישנם גם כאלה שחוששים שחיים רמון לא יסכים לתנאים ונשמעים יותר סקפטייים.