מנחם קורצקי הוצג: "אני ווינר, אין אופציה שנרד ליגה"

עידן חדש בהפועל פתח תקווה. המאמן: "מבחינתי השחקנים כאן הכי טובים וגם אני אגרום להם להאמין כך. אצטרך את עזרתם כדי שנצליח"

רועי זריהן  09.02.15 - 18:30
תחילת כתבה

המצב הקשה של הפועל פתח תקווה, המדורגת לפני אחרונה בליגת העל, הוביל לזעזוע בקבוצה. מנחם קורצקי מונה למאמן המלאבסים, במקומו של עידן בר און שפוטר, והוצג הערב (שני) בתפקידו החדש. למרות הסיטואציה הבעייתית בקבוצה, קורצקי שידר המון אופטימיות לקראת המשך העונה.

"שמח שהגעתי למועדון גדול בכדורגל הישראלי, מאמין שנוכל לעמוד באתגרים של העונה והשנים הבאות", אמר בפתיחה המאמן שחתם לשנה וחצי במלאבס באמצעות סוכנו, גלעד קצב. "היה חשוב לי לא לבוא לחודשיים-שלושה, אלא שתהיה המשכיות גם לעונה הבאה".

אם כבר העונה הבאה, סביב גורלה של פתח תקווה מרחף סיכון לחזור לליגה הלאומית בתוך שנה. "מבחינתי זו לא אופציה שנרד, אני הכי ווינר בעולם", הכריז קורצקי. "החוזה שלי קיים גם אם נרד ללאומית, אבל אני בטוח שנעמוד באתגר ונישאר בליגה. נתקדם גם בשנה הבאה בליגת העל".

"מי שמכיר את הפועל פ"ת ומההיכרות שלי, כולם אמרו אותו הדבר: יש פה קבוצה צעירה וכשרונית, אני רוצה להכניס מהאופי שלי אליה", המשיך המאמן. "אנחנו צריכים להביא יותר נקודות, פחות כדורגל יפה. לאט לאט נשלב גם את זה ואת מה שצריך כדי להתקדם. צריך להיות רעבים כדי לקחת נקודות, גם אם זה יבוא על חשבון כדורגל יפה". בהפועל פ"ת משחקים לא מעט מושאלים ושחקנים צעירים, קורצקי התייחס לכך. "אני בטוח שאוכל לקדם את הצעירים ואת המועדון. אני מכיר את הסגל טוב ואת השחקנים באופן אישי, אני מאוד סומך ומאמין בהם".

כזכור, רק לפני חודש קורצקי פוטר מאימון בית"ר ירושלים. הפועל פתח תקווה תהיה הקבוצה הרביעית בקריירת האימון שלו, אחרי הפועל רעננה, עירוני רמת השרון והצהובים-שחורים. "בכל קבוצה יש את הייחודיות, ברור שבית"ר מועדון גדול אבל הפועל פ"ת מועדון לא פחות גדול. קהל האוהדים פה נתן הצגות השנה, הם דוחפים את הקבוצה והם הערך המוסף". המאמן הוציא קריאה לאוהדים: "אני רוצה את הקהל כשחקן ה-12. לא כקלישאה, אלא שיבואו וידחפו את השחקנים".

 מי שספג לא מעט ביקורות העונה בהפועל פתח תקווה הוא השוער, קאלה דרשלר, עליו דיבר קורצקי. " אין שוער שהוא מושלם בליגה שלנו. קאלה לא שונה מאף שוער, זה חלק מהכדורגל. יש לו ניסיון לא פחות ממני, ואנחנו צריכים אותו כדי שנוכל לעמוד במטרות שלנו. אני סומך עליו".

ואם כבר קאלה, אחת הקבוצות הקודמות שלו, הפועל חיפה, תתמודד ביום שבת מול הפועל פתח תקווה במשחק תחתית קריטי מאוד למלאבסים. "צריכים לעבוד במהירות, כבר ממחר באימון הראשון נעבוד על דברים שאני מאמין בהם", אמר קורצקי. "המאמן הקודם עשה דברים יפים בעונה הראשונה שלו. נבנתה קבוצה טובה, קבוצה שיכולה לעמוד באתגרים. ברור שאני לבד לא אגרום לזה לקרות, אצטרך את השחקנים והצוות, מאמין שאם נלך בדרך שלי אנחנו נחזור למסלול הניצחונות כבר בשבת".

"כל קבוצה יכולה להגיד שחסר לה שחקן פה או שם", סגר קורצקי את דבריו. "מבחינתי החל מהיום השחקנים של הפועל פ"ת הם הכי טובים בליגה וכך אגרום להם להרגיש. אפשר לנצח בכל משחק ובכל מגרש, נבוא לכל משחק בלי רגשי נחיתות, לא נסתגר ונרצה להוציא תיקו. יש לנו את הגיבנת של מינוס 5 נקודות מהקו, נבוא לנצח בכל משחק כדי למחוק את הפער".