הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משוואה עם נעלמים: על השינוי בהפועל ת"א

מסיבת העיתונאים נתנה תקווה שהמותג המבוזבז יחזור לשגשג. אפק מנתח

עומרי אפק
עומרי אפק  02.07.15 - 11:40

בפעם הראשונה מזה שנים שמסיבת עיתונאים בהפועל תל אביב לא הרגישה כמו ספין תקשורתי או אסיפת חירום. בפעם הראשונה מזה שנים שבהפועל תל אביב הקלישאה "קודם לעשות, אחר כך לדבר" הייתה מבוססת על המציאות. בפעם הראשונה שהבעלים של הפועל ת"א, כרגע אמיר כבירי, אומר לתקשורת - אני לא מתחייב על מטרות עד שאדע איך הכול מתחבר ואיזה סגל יהיה פה.

עכשיו, המבחן האמיתי של המועדון האדום יהיה לשדר את זה לאורך העונה. לנהוג ככה גם ברגעי הלחץ, כי הדרך להחזיר את המועדון לצמרת תהיה רצופה במוקשים.

בסגל הזה, אם הקבוצה תשיג כרטיס לאירופה, זה יהיה הישג. אסור לה להתבלבל. הרבה צעירים בוסריים, מאמן זר שממש בתחילת דרכו כמאמן ראשי, וצוות ניהולי חדש. אם המועדון הזה רוצה לבנות את עצמו נכון הפעם, הוא צריך להבין שאין קיצורי דרך בדרך להבראה. גם אם זה עולה בדם להודות, אז בהפועל ת"א לומדים קצת ניהול נכון דווקא ממכבי תל אביב. שקיפות נכונה מול האוהדים ביוזמת המועדון כדי לקדם את המותג, ולא חגיגה לתקשורת כמו שהיה שם בשנים האחרונות.

הפועל תל אביב היא מותג מבוזבז לגמרי כבר שנים כי הניהול הכושל הביא לכך שמקורבים, אוהדים ובעלי אינטרס חיצוני הרגישו שהם יכולים לנהל מועדון. והיה מי שאיפשר להם. סוף סוף עשו ניקוי אורוות במשרדי חודורוב ובחדר ההלבשה.

נכון שגם עכשיו רצות המחשבות הלגיטימיות, האם כבירי הוא האיש עם הממון מאחורי הקבוצה. הרי  התנהל שם קרקס מאחורי הקלעים בשנים האחרונות. אתמול הם נשאלו על כך. בן זאב וכבירי ענו ללא היסוס שאכן כך הדבר. עובדתית, הקבוצה מתנהלת אחרת. עברה ועדה להעברת זכויות, מינתה בנקאי ותיק וישר כמו בארי בן זאב כדי לנהל את הכספים, את ניר ענבר המוערך כמנכ״ל, ומשדרת לראשונה מקצוענות כמו שמועדון כמו הפועל תל אביב יכול וצריך לשדר.

בשורה התחתונה, הבעלים, ההנהלה, האוהדים והשחקנים צריכים לזכור - הפועל ת"א העונה היא עדיין משוואה עם הרבה נעלמים: צוות זר, שחקנים צעירים מקבוצות קטנות, זרים חדשים, הנהלה חדשה. הצעד הראשון, מרגיש כמו צעד נכון קדימה. עכשיו מתחיל המירוץ. הצעדים יתגברו, יהיו מהירים יותר, ונראה אם המערכת יכולה לתפקד ככה גם בדופק גבוה תוך כדי העונה.