הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הבלם טל בן חיים יעמוד לדין על סמך הטלוויזיה

השחקן בעט ללא כדור בשוקר, יחמיץ את חיפה? איגייבור המריא לבדיקה

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  21.09.15 - 17:10
תחילת כתבה

יספוג הרחקה? בלם מכבי תל אביב, טל בן חיים, יעמוד לדין ביום חמישי על הבעיטה ללא כדור בשניר שוקר במהלך ההפסד 2:1 להפועל רעננה.  תובע ההתאחדות, ניר רשף, החליט להביא את השחקן בפני דיין בית הדין, למרות שהמקרה לא צויין בדו"ח של השופט או המשקיף ועל סמך צילומי הטלויזיה. אם יספוג עונש של הרחקה, בן חיים יחמיץ את המשחק של הצהובים מול מכבי חיפה בשבת הקרובה.

בינתיים, שחקנים בקבוצה לא אהבו את לשמוע את הביקורת של סלבישה יוקאנוביץ' לאחר ההפסד. עיקר הבעיה של אותם שמות היא מכך שלטענתם השתמע מדבריו המאמן שכביכול הם זילזלו במשחק ולא נתנו מעצמם: "זאת לא הפעם הראשונה שהוא אמר את זה ולא ישמעו אף אחד יוצא נגדו כי הוא המאמן. כמו שהתרגלנו לשלושת המאמנים הקודמים שלנו, נצטרך להתרגל גם אליו".

עיקר הביקורת של יוקאנוביץ' הייתה כלפי שחקני האגף. בסיום המשחק, הסרבי הצביע על העניין הזה כבעיה במשחקי הליגה בהם האלופה לא ניצחה. למרות ההפסד המפתיע, היו גם צדדים חיוביים ומי ששוב זכו למחמאות היו גל אלברמן ודור פרץ. "הפסדנו לרעננה, אבל אני לא חושב שהיא הייתה יותר טובה", ניתח גילי ורמוט. "אני לא חושב שהתוצאה משקפת, שלטנו במשחק. ספגנו שני שערים משתי בעיטות".

"אנחנו צריכים יותר מחץ ב-20 המטרים האחרונים", הוסיף קשר הצהובים, שסרב להתייחס לדברי מאמנו לגבי שחקני האגף. על כך שקיבל מקום בהרכב, אמר ורמוט: "אני רוצה לפתוח בכל משחק. בשני המשחקים הקודמים שנכנסתי, נגד הפועל ב"ש ומול קרית שמונה, שיניתי את המשחק, אך מול צ'לסי לא שיחקתי. זה לא נעים, אבל זה המצב. אין ספק שהייתי יכול להיות יותר טוב, אבל הכנסתי כדורים לכמה מצבים טובים שלא נכנסו, אז לא זוכרים זאת".

ורמוט הרחיב על כך שהוא לא זוכה לקבל את חולצת ההרכב באופן קבוע: "אני לא אקרא לכך שאני לא משחק בקביעות 'פוגע', אך זה לא אידאלי עבור שחקן לא לשחק באופן רצוף, אני שמח שהפעם סיימתי 90 דקות. המאמן לא מדבר יותר מדי, הוא רוצה לראות את האימונים. בשני המשחקים נגד פלזן נכנסתי ושיניתי את המשחק, נגד באזל וצ'לסי לא קיבלתי הזדמנות, אין מה לעשות עם זה, הוא המאמן והוא מחליט". על רעננה אמר הקשר: "ידענו שהיא תבוא להסתגר. אם אתה כובש ראשון ומוביל זה נראה שונה. ידענו שכך זה יתפתח".

טל בן חיים החלוץ לא לקח קשה מדי את ההפסד הראשון העונה של האלופה בליגה: "עשינו משחק לא טוב והפסדנו, לא מעבר. לפני שנתיים עשינו קמפיין בליגה האירופית במתכונת דומה וידענו לבוא ולנצח בליגה, הפעם לא היינו טובים וזה בלי קשר לצ'מפיונס, זה יכול לקרות". השחקן התייחס לדבריו של יוקאנוביץ' על כך שלא ראה כוכבים במפגש מול הקבוצה של חיים סילבס: "לא צריך לעשות סימפוזיון על האמירות האלה. היה משחק לא טוב וצריך לפרגן לרעננה. זה לא שהיא שיחקה מדהים וניצחה, היה לה מזל, יצאה לשתי מפרצות וכבשה שני שערים, כל הכבוד לה".

"אנחנו צריכים לבדוק את עצמנו לפני מכבי חיפה", הוסיף בן חיים. "התכוננו לרעננה כמו שאנחנו מתכוננים לכל משחק, לא חושב שהבעיה הייתה בהכנה. זה שהפסדנו לא אומר שאנחנו פחות טובים ממנה. רצף הפסדים? לא צריך לעשות מזה יותר מדי, אף אחד לא ציפה שננצח בסטמפורד ברידג'. אני מבטיח שב-4 המשחקים הבאים נצבור יותר נקודות מהארבעה שכבר שיחקנו. בעיה שיש לנו זה הטיסות והבית מלון, זה שוחק ומזה חוששים".

מרטין ביין וג'ורדי קרויף לא נכחו בבלומפילד מכיוון שעדיין לא שבו לישראל מאז חזרתה של מכבי מלונדון. מי שעזב את ישראל הוא נוסא איגייבור, שהמריא לספרד ליומיים על מנת לעבור בדיקה בברך ולברר את חומרת פציעתו. הניגרי נפגע במשחק מול צ'לסי.