הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכדורגל בארץ ב-48 שעות: 10 נק' על המחזור

קרויף שמח להיפרד מיוקאנוביץ', וסוף-סוף הביא מאמן שיבנה איתו את מכבי ת"א בעונה הבאה. אפק עם 10 נקודות על המחזור, כולל מחמאות לבכר שנתן למימר לעזוב בשלב כ"כ קריטי ולנטע לביא שמסתמן כמו קשר אחורי ששנים לא גדל פה. וגם: תמוז וגיא אסולין

עומרי אפק
עומרי אפק  05.01.16 - 10:20

1. כשג'ורדי קרויף חיבק את סלבישה יוקאנוביץ' כשהסרבי עזב, הוא ידע טוב מאוד למה. הוא ידע את מי הוא רוצה וידע שיש מאמן אחר שהוא מאמין בו יותר ויש לו הזדמנות להביא אותו.

  • בווידאו: שרון מימר נפרד מהפועל ב"ש

2. זו הפעם הראשונה שמכבי ת"א מינתה מאמן לעונה וחצי. פעם ראשונה שהמאמן יבנה עם ג'ורדי בקיץ את העונה הבאה, עם דגש על שחקני רכש ולא יגיע לתוך מוצר מוגמר.

3. מי שמכיר את ויטסה לעומק יודע שהסגנון של בוס הוא לחץ על כל המגרש באיבוד כדור, גם במחיר הרפתקנות. העמידה ההגנתית שונה ממה ששחקני מכבי רגילים וסגנון הלחץ אחר. מצד שני, הוא משחק התקפי עם הרבה חופש ליצירתיות. ויטסה הבקיעה המון שערים ושיחקה כדורגל שגם האוהד הנייטרלי אהב לראות.

4. בוס הוא לא מיסטר "נייס גאי" לשחקנים שלו. הוא תובעני ויכול לקחת זמן עד שיבינו את הדרישות והשיטה שלו, בטח נגד קבוצות ש"מתבנקרות" בישראל. לא כמו שהיה לו בהולנד. למשחק לחץ כזה הוא יצטרך להוסיף שחקני רכש ברמה גבוהה, כולל שחקני הגנה שלפעמים חשופים, שחקני התקפה ליד זהבי וכולל קשרים לוחצים וטכנים. 

5. שרון מימר היה בחירה מצוינת של ברק בכר לעוזר מאמן והיה משמעותי בצוות הנהדר של באר שבע. כל הכבוד ברמה האישית לברק בכר ובאר שבע שנתנו לו הזדמנות להתקדם. מצד שני, הוא מותיר חלל לא פשוט לבכר וזו החלטה לא פשוטה. לא בטוח שכל אחד היה נותן לו ללכת בעונה שבה רצים לאליפות, בטח עם מידת ההשפעה שלו בקבוצה. ההחלטה על העוזר הבא, משמעותית עבור ברק בכר.

6. נטע לביא ממכבי חיפה הוא קשר אחורי מהסוג שכבר לא גדל היום בכדורגל הישראלי. רץ המון, רץ חכם, משחק פשוט ותמיד נותן את הפס הנכון שמנווט את ההתקפה למקום שצריך. מגדיל ראש, עושה גליץ' ודוחף ראש כדי להציל ברגע האחרון ולהפריע ליריב. הימור פרוע שלי - הוא לא מסוג השחקנים שיכול להתקלקל ממחמאות. פתאום גם ג'אבר עטאא פורח לידו.

7. שבעה מאמנים לא המשיכו בקבוצות שלהם, עוד לפני ינואר. מה זה אומר על בעלי הבית ועל יכולת הבחירה שלהם בקיץ? כמה מהמחליפים שיפרו את צבירת הנקודות או את היכולת של הקבוצה? הנה, ינואר התחיל. "המושיע" הגיע.

8. המחצית הראשונה בסמי עופר נתנה תחושה של כדורגל אמיתי שהיה פה עד לפני כמה שנים. המחצית השניה הרבה פחות. המשחק בין הפועל תל אביב להפועל חיפה גורם לך לתהות על מה שילמו סכומים כאלה על שידורי ליגת העל. לא יכול להיות שזה רק חוסר כשרון. זה גם שחקנים וקבוצות לא מספיק מאומנות.

9. העובדה שכל בעיות הבריאות של טוטו תמוז הופיעו בתקשורת היא מחדל. זכותו של מועדון לא לרצות שחקן, זכותו של שחקן לנהל מו"מ ואז להיבדק, אבל אסור לתת לאינפורמציה כזו לצאת החוצה בצורה מבישה כזו, שמרחיקה קבוצות מלגעת בשחקן. עוד פעם ההדלפות שמחרבות כל הגינות בסיסית.

10. גיא אסולין חוזר לארץ. אני מאחל לו שישחק הרבה יותר ממה ששיחק בשנים האחרונות, אפילו בליגה שניה. אני מאחל לו לכבוש ולבשל הרבה יותר ממה שעשה בחול. הפועל ת"א הביאה העונה מספיק  שחקנים "כשרוניים" ולא תכליתיים ואני מקווה שהפעם החיבור יהיה שונה וגיא אסולין יהפוך מכשרון גדול לשחקן כדורגל אמיתי שמייצר גולים ובישולים.