הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלוף. אלופה: ערן זהבי חתום על שושלת היסטורית

דווקא במאני-טיים, המקום שבו ב"ש וברדה נעצרו, מכבי הציגה את משחקה הטוב העונה וזהבי נתן עוד חותמת לכך שהוא גדול שחקני הצהובים בעשורים האחרונים. עומרי אפק על ערב כדורגל נהדר, שקירב את רוקאביצה למכבי ת"א, והשאיר טעם מר בגלל אצילי

עומרי אפק
עומרי אפק  12.04.16 - 11:30
תחילת כתבהאחרי כל כך הרבה תארים אישיים, שהביאו כל כך הרבה תארים קבוצתיים, למישהו יש עדיין ספק מי גדול שחקני מכבי תל אביב בעשורים האחרונים? ערן זהבי הוא האיש שחתום על אחת השושלות הגדולות בהיסטוריה של הצהובים.

אין דרך שמגדירה את מספר 7 טוב יותר משער נצחון - בדקה ה-90 - שמחזיר את מכבי תל אביב למקום הראשון. זה פשוט היה ברור שככה הוא יחגוג את שבירת שיא הכיבושים ההיסטורי שמחזיק כבר 61 שנה. הרי אצלו, שום דבר לא יכול להיות סטנדרטי, בטח לא שער כל כך חשוב.

מאני טיים? הצחקתם את זהבי. קבלו את המאזן שלו בפליאוף העליון: ארבעה משחקים, שני שערי נצחון דרמטיים מול בית"ר ירושלים ומול בני סכנין ובישול לגארסיה בתיקו בבאר שבע. בסה"כ: 7 מתוך 10 נקודות רשומות על שמו. רק לשם השוואה, זה המאזן של אליניב ברדה בפליאוף: 0 שערים, 0 בישולים. שני השחקנים שהיוו את ההשראה לקבוצה שלהם כל העונה התפצלו לכיוונים מנוגדים עם תחילת הפליאוף, והרי התוצאות, מהפך.

מכבי ת"א נגד בית"ר זה משחק שצריך לבקש כל שבוע, מחזור אחרי מחזור. ממוצע שערים מטורף, משחקים משוגעים, קצב נהדר. ניקיטה רוקאביצה מתקרב בכל משחק כזה להיות הרכש של מכבי בעונה הבאה, עם חמישה שערים לרשת שלה בשני משחקים בבלומפילד.

זה היה המשחק הכי טוב של מכבי תל אביב העונה, שהיה צריך להגמר בתבוסה כואבת לבית"ר. הקבוצה מהבירה נתנה שטחים למוסרים של מכבי - אלברמן ומיכה - שנכנסו מאחורי קו הקישור ופיטמו את זהבי, דסה וטל בן חיים בסוכריות שרק בנס לא הסתיימו ביותר שערים.

כל חוליה במכבי עבדה נהדר. ההצטרפות של דסה לעומק, האחד על אחד של בן חיים, התנועה של זהבי לשטחים, הנעת הכדור הקבוצתית היתה מהירה, דור מיכה עזב את הקו לטובת דסה והסתנן כל הזמן לשטחים הריקים באמצע וכשנותנים לשחקן כזה זמן לחשוב אז נענשים בשער ובישול. אם זו תהיה טביעת האצבע של בוס גם בהמשך - לחץ גבוה, תנועה ללא כדור לעומק והנעת כדור מהירה - אז ג'ורדי קרויף עשה בחירה מצוינת.

במקום לסיים את המחצית הראשונה ביתרון של שניים או שלושה שערים, מכבי הסתבכה מכלום ונקלעה למבוכה מפעולות בודדות של שכטר רוקאביצה ואיינבינדר. המשחק של בית"ר בנסיגה גדולה מאוד. היא פשוט לא אותה קבוצה. היא מאוד מפוזרת בפריסה על המגרש ובמשחק הלחץ.

זה ממש לא רק עניין מקצועי. זה הקרנבל העונתי מפרי מוחו של אלי טביב. ברגע שטביב הבטיח את המקום השלישי הוא יצא למלחמה באצילי שמפרקת לו את הקבוצה, מסבכת את המאמן ומפרקת את הילד. אצילי, מהילדים הטובים שיש לנו בכדורגל, מוצג בקמפיין מכוון כרודף בצע, בוגד ומה שלא תרצו. התוצאה היא שאצילי פשוט מפורק נפשית. אתמול הוא עשה טעות חמורה שבכלל ניסה להתערב בדאגות שלו כלפי מעמדו של דראפיץ' אם יכליל אותו בהרכב. זה לא התפקיד שלו. זו לא האחריות שלו. הוא היה צריך לשתוק ולשחק. בשורה התחתונה רק בית"ר מפסידה מזה וכולם במועדון לא יוצאים טוב מהסיפור הזה.

הגענו לישורת האחרונה כשמכבי מתמודדת עם הלחץ בצורה הרבה יותר טובה מבאר שבע. היא שיחקה מול בית"ר כדורגל ברמה מעל הליגה שלנו, אבל אולי בשביל הסיפור הנפלא והמופלא של ערן זהבי היא דאגה להסתבך, כדי ששחקן ההכרעה הכי טוב בכדורגל הישראלי ינצח לה את המשחק בדקה האחרונה, יקרב אותה לאליפות וישבור שיא שערים מיתולוגי. עוד שיא בשרשרת השיאים הבלתי נגמרת שלו. ערב נהדר של שיאים וכדורגל. כן ירבו.