הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עדיין רעבה: באר שבע רוצה לשבור שיאים היסטוריים

האלופה שעוד לא נכנעה בטרנר, תוכל להפוך לקבוצה שספגה הכי מעט אי פעם בכדורגל הישראלי. עם רצף של 10 ניצחונות, שיא הנקודות של מכבי ת"א מתקופת קרויף בסכנה

רועי זריהן  03.05.17 - 12:00

כשאדי האלכוהול והשמחה מחגיגות האליפות עוד מרחפים באוויר, בהפועל באר שבע כבר סופרים את הימים לקראת משחק ההכתרה הרשמי ביום שני (20:00, ישיר ב-5SPORT) מול מכבי פתח תקווה.

  • שני ב-20:00, ישיר ב-5SPORT: משחק ההכתרה של הפועל ב"ש

על הנייר, לאלופה אין באמת על מה לשחק ב-3 המחזורים שנותרו עד לסיום העונה, אבל בבירת הנגב מבהירים: "נמשיך להיות ספורטיביים, זו חובתנו כאלופים. יודעים שלתוצאות שלנו יש השפעה על המאבק על אירופה, במידה ומכבי ת"א תזכה בגביע".
 
אז מה בעצם מניע את האלופה בשלושת המחזורים שנותרו? בראש ובראשונה, הקבוצה של ברק בכר רוצה לסיים גם את העונה הזו ללא הפסד ביתי בטרנר ולסגור עונה שנייה ברציפות ללא הפסד באצטדיונה החדש. "ברור שיש נפילת מתח אחרי הזכייה בתואר. עברנו עונה ארוכה, אבל אנחנו ניתן עוד קצת בשביל הקהל שלנו ובשביל עצמנו, בטח במשחק הקרוב. צריך להניף את צלחת האליפות אחרי ניצחון", אמר שחקן בקבוצה.

אחרי שזכו בתואר האליפות השני ברציפות במגרשה הביתי של מכבי ת"א, בבירת הנגב רוצים לעקוף גם את מספר הנקודות הרב ביותר שהושג בתקופת ג'ורדי קרויף. זה קרה בעונת 2013/2014, אז צברה הקבוצה של פאולו סוזה 84 נקודות. כרגע יש לאדומים מבאר שבע 80 נקודות והמתמטיקה מאוד פשוטה, אם הקבוצה של בכר לא תפסיד עד לסיום העונה היא תשיג יותר נקודות מאותה קבוצה של סוזה. כמובן שהאלופה תשמח גם להמשיך את שיא רצף הניצחונות שלה שעומד על 10 משחקי ליגה. "ברור שננסה 'לשדרג' את השיא", אמרו בקבוצה.

לאלופה הגאה גם יש מטרה לשבור את שיא ממוצע הספיגות הנמוך בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי מאז קום המדינה. נכון להיום, אחרי 33 משחקי ליגה, באר שבע הוציאה 16 כדורים מהרשת, ממוצע ספיגות של 0.48 שערים למשחק. השיא הנוכחי שייך להפועל פתח תקווה של עונת 53/54 שספגה 11 שערים ב-22 מחזורים, ממוצע ספיגות של 0.5 שערים למשחק. כשמדברים על עונה בת 30 משחקים ומעלה, מכבי תל אביב (95/96) ובית"ר ירושלים (78/79) מחזיקות בשיא עם ממוצע ספיגות של 0.53 שערים למשחק.

המשמעות היא שאם האלופה לא תספוג יותר משני שערים עד לסיום העונה, היא תהפוך לקבוצה עם משחק ההגנה הטוב ביותר בכדורגל הישראלי מאז קום המדינה. מי שחיפש סיבות למחויבות וספורטיביות מצידה של האלופה במשחקים שנותרו עד לשריקה האחרונה של העונה, מבין שיש קצת יותר מסיבה אחת בשביל שזה יקרה.