בית"ר וסכנין יבקשו להתיר קהל חוץ ביניהן

חוגג ואבו יונס מקווים לשנות את האיסור כבר מהמפגש הקרוב

תומר לוי ויגאל גולדשטיין  28.08.18 - 20:10
תחילת כתבה

בעוד פחות מחודש בני סכנין תתארח אצל בית"ר ירושלים וייתכן שגם אוהדיה יצטרפו אליה באצטדיון טדי. זאת אחרי שבעלי הקבוצה מהבירה, משה חוגג, ויו"ר סכנין, מוחמד אבו יונס, שוחחו וסיכמו ביניהם כי יפנו למנהלת הליגות ולהתאחדות לכדרוגל במטרה להסיר את האיסור של קהל החוץ להגיע למשחקים בין הקבוצות. כזכור, בשלוש השנים האחרונות לאוהדי בית"ר אסור היה להגיע למשחקים באצטדיון דוחא ולאוהדי סכנין אסור היה להגיע למשחקים מול הצהובים-שחורים בטדי.

מסכנין נמסר: "אבו יונס פנה אל הבעלים של בית"ר, משה חוגג, בירך אותו על כניסתו לתפקיד ואיחל לו בהצלחה. אבו יונס גם הציג לחוגג לחזור למתכונת הקודמת של המשחקים בין הקבוצות מבחינת הגעת הקהל של הקבוצה האורחת וזאת במגמה להעצים את השליחות החברתית של הכדורגל ולאפשר לשני הקהלים את זכות ההגעה והעידוד. חוגג בירך על פנייתו של אבו יונס ושניהם יפנו למנהלת". מבית"ר נמסר: "מהלך זה הוא חלק מהקו בו נוקט המועדון באופן ברור כי גזענות ואלימות אינם חלק ממנו".

מהמנהלת נמסר בתגובה: "כשתתקבל פנייה מהמועדונים נדון עמם ונתייחס. בכל מקרה, המשחק בינהן הוא במחזור החמישי שמתקיים בעוד חודש ב-29/9, כך שיש זמן".

אמש יריית הפתיחה של בית"ר בעידן משה חוגג הסתיימה במפח נפש כואב עם תבוסה 4:1 למכבי פתח תקווה של אלישע לוי, שהייתה סטירת לחי של ממש לקבוצה המתחדשת תחת הבעלים החדש. למרות ההפסד הצורם והיכולת החלשה על כר הדשא, חוגג שנראה מודאג ביציע, בחר לשמור על אופטימיות וניסה לחזק את הקבוצה והאוהדים. "כואב ומאכזב מאוד, אבל עוד יהיו ימים יפים, אין לי ספק", הוא אמר לאתר הרשמי של בית"ר. "הקבוצה תתחבר, תתחזק ותגיע למקומות שאנחנו רוצים".

אין ספק שלפחות מגזרת הקהל חוגג יכול לסמן לעצמו וי. האוהדים של בית"ר ירושלים התרכזו בעידוד, נמנעו מקריאות גזעניות שיסבכו את המועדון ונדמה שעשו כבוד לבעלים החדש, לפחות בהתחלה. "אני מצדיע לקהל שאחרי אכזבו שכזו המשך לעודד אחרי השריקה", חוגג החמיא לאוהדים. "זה מצמרר, תודה לכם".