גוטמן: "נתתי לשחקנים להבין כמה אני מאוכזב"

מאמן מכבי חיפה מדוכדך: "צריכים לשחק בהתאם למצב הקבוצה"

רותם ישראל
רותם ישראל  01.12.18 - 23:02

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אלי גוטמן חווה הערב על בשרו שלפרשן משחק ולהעביר ביקורת על מאמנים אחרים זה דבר קל, לעומת להיות האיש על הקווים שכל האחריות נופלת עליו. המאמן שמונה למכבי חיפה לפני פגרת הנבחרת והשיג ניצחון בכורה על הפועל חדרה, ספג 3:1 מהפועל חיפה בדרבי החם של העיר וקיבל תזכורת כואבת עם חזרתו לדשא.  

גוטמן שהוביל את האדומים-שחורים לאליפות לפני 20 שנה, רצה להמשיך במומנטום החיובי של קבוצתו אך ליריבה העירונית שפתחה את העונה בצורה רעה היו תוכניות משלה. בן אז'ובל העלה את הפועל ליתרון מוקדם, גילי ורמוט הכפיל עוד בתוך המחצית והראשונה, והשלים צמד בדקה ה-55. שער עצמי אומלל של גבריאל תאמאש לא מנע את המבוכה בסמי עופר, שהיה מלא לחלוטין באוהדים ירוקים. אגב, מדובר בפעם הראשונה שמכבי חיפה סופגת שלושה שערים מאז הדרבי בין הקבוצות בחודש מרץ.

"אני מאוכזב. ניגשתי לשחקנים ונתתי להם להבין כמה אני מאוכזב", אמר גוטמן בסיום. "זה משחק שייתן לנו חומר למחשבה להמשך. מכבי חיפה זה שם גדול אבל אנחנו צריכים לדעת איך לשחק בהתאם למצב שלנו. זה מה שנצטרך לעשות עכשיו".

המאמן ניסה להסביר איך מתקדמים יוצאים מהמצב הנוכחי: "אנחנו קבוצה שצריכה לדעת להסתכל למציאות בעיניים. המציאות טפחה לנו בפנים. יצאנו למשחק עם אסטרטגיה לייצר דומיננטיות וחילקנו מתנות. תוך כדי אמירת האמת, מכבי חיפה תהיה מסוגלת ליותר. אם יש משהו שאני מאוכזב ממנו הוא שהפסדנו בכל התאקלים ובכדורי הגובה. משחק מאוד מפוזר שלנו. שלושה שבועות בכדורגל זה כמו להתאפר בדקה. זה מעט מאוד לקבוצה. איך נצא מזה? צריך לנתח את המשחק ולדעת לצאת עם אסטרטגיה שמתאימה למצב שלנו".

גוטמן התנצל בפני כתבת ערוץ הספורט רותם ישראל, כשענה לשאלה שלה בסיום המשחק לגבי רמת המוכנות של הקבוצה: "את יודעת מה זה שלושה שבועות בכדורגל? זה כמו שלך להתאפר נותנים דקה".