גרנט: לא הייתי רוצה שחקן שלא מוכן לשבת על הספסל

בניון ("מעריך את התשוקה שלו"), חיפה ("הקבוצה במשבר והוא ממשיך להשקיע"), נבחרת ישראל ("יותר קל לעלות") והעתיד ("רוצה להמשיך בחו"ל"). המאמן בראיון ל-"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט  09.12.18 - 15:35
תחילת כתבה

המסע של אברהם גרנט סביב העולם עדיין לא הסתיים. הוא עבר באנגליה, סרביה, תאילנד וגאנה לפני שנחת לאחרונה בקבוצת נורת'איסט ההודית בניסיון לחוות כמה שיותר תרבויות כדורגל. בראיון מיוחד לתכנית "חמש באוויר" (5SPORT, כל יום בין 13:00 ל-15:00) סיפק גרנט, אחד המאמנים המעוטרים בכדורגל הישראלי, מבט מבחוץ על הענף.

"אני מעריך את התשוקה של יוסי בניון לשחק", אמר גרנט על הפיצוץ בין מכבי פ"ת לקשר, "לא מכיר שחקנים בגילו שכל כך רוצים לשחק ולא משחקים. שחקנים אחרים בעולם סיימו את הקריירה בקבוצות קטנות, דוגמת ג'ון טרי, שסיים את הקריירה באסטון וילה. הם אוהבים לשחק כדורגל והם יודעים שברגע שתיגמר הקריירה, יגמר להם הסיפור. כשהוא היה בצ'לסי הוא אמר לי שהוא רוצה לעבור אפילו בחצי מחיר כי הוא אוהב לשחק. כל שחקן צריך לקבל את הוראות המאמן. בכל קבוצה יש קוד התנהגות וצריך לפתור את זה בתוך המועדון. לא הייתי רוצה שחקן שלא מוכן לשבת על ספסל".

אחת התקופות היפות של גרנט בכדורגל הישראלי הייתה במכבי חיפה, איתה לקח שתי אליפויות. כעת, המועדון נמצא במשבר, אבל המאמן עדיין לא מוכן לקאמבק: "אני אוהב את מכבי חיפה ואת האנשים שנמצאים שם. כולנו אוהבים  ללטף בזמן ההצלחה. אני מעריך יותר את יענקל'ה עכשיו, שדווקא ברגעי משבר ממשיך להשקיע כספים. אני עדיין אני רוצה להמשיך ולנסות את החוויה בחוץ לארץ".

גרנט, מאמן הנבחרת ישראל לשעבר, גם רואה את ההצלחה היחסית של ישראל לאחרונה וחושב שאולי הפעם ניתן יהיה לעלות לטורניר גדול: "הטורניר הפעם יותר קל. בדרך כלל יש בתים וכמה נבחרות יותר חזקות ויותר קשה לעלות. במצב הנוכחי, כי שאתה מוצב עם נבחרות שפחות או יותר ברמה שלך, אז יש סיכוי גדול יותר. המינוי הצוות האוסטרי טוב. זה נכון להביא מישהו מבחוץ. הם עושים עבודה טובה והמהלך היה נכון".

גרנט סיפק ניתוח את מצב הליגה כיום: "מה שמכבי ת"א עשתה מדהים. אם אתה הופך את הטבלה, אתה מקבל את הצמרת שהייתה לפני כמה שנים. זה מראה על ההתנהלות במועדונים הגדולים. במועדון גדול יש תקופות פחות טובות, אבל יש פה מספר מועדונים שכבר תקופה גדולה לא בצמרת וזה לא בריא".

ומה לגבי העתיד? גרנט לא בטוח: "עם הניסיון התשובות משתנות, אבל יש תשובה שלא משתנה. בחיים אני לא יודע מה יהיה מחר ואני לא רוצה לדעת. כשהייתי ילד לא חשבתי שאאמן בוגרים והגעתי לאן שהגעתי בזכות הכדורגל. הגעתי לחוויות בלתי רגילות. לא יודע מה יהיה מחר. כל עוד אני מדבר על כדורגל, אז יש לי תשוקה עזה לזה ואני אמשיך בזה".

לסיום נשאל גרנט על הקבוצה בה גדל, הפועל פ"ת, שנמצאת בדרך הבטוחה לליגה א': "זה מועדון גדול בכדורגל הישראלי. איך שהדברים התנהלו בשנים האחרונות, אף אחד לא מופתע. העירייה ואנשי עסקים צריכים להירתם להצלת המועדון. צריך להקים תשתית בריאה למועדון הנהדר הזה. ניסיתי בדרכים מסוימים להציל את הקבוצה, אבל זה בלתי אפשרי כרגע. הגורמים מסביב לא נרתמים לעזור וזה עצוב".

הדפס