"הניסיון להטיל עליי אחריות - עורבא פרח"

אלי טביב מגיב לדו"ח המפרק: "מסרתי את הקבוצה במצב מעולה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.01.19 - 11:06
תחילת כתבה

פרסום דו"ח המפרקים של הפועל ת"א, עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברידצ'ב, אמש (שלישי) הטיל צל כבד על ניהול הקבוצה עד המעבר לידיהם של האחים ניסנוב. עם זאת, עיקר האחריות מוטלת על אלה שלקחו את המושכות לאחר תקופת כהונתו של אלי טביב. היום, באמצעות פרקליטיו עורכי הדין יורם זמיר ונועם פורר, מי שהיה עד לא מזמן הבעלים של בית"ר ירושלים, הוציא תגובה ראשונית.

"טביב ידע כל הדרך כי הניסיון להטיל עליו אחריות כלשהי לקריסת המועדון הינה עורבא פרח", נכתב בתגובה, "אלי ידע כי בשנת 2012 מסר לחיים רמון את הפועל ת"א במצב מקצועי וכלכלי מעולה, ללא גרעונות ועם הון עצמי חיובי. הדברים הללו אושרו באופן מוחלט על ידי המפרקים. אלי טביב גם ידע שאלה שקיבלו לידיהם את המועדון אחראים באופן בלעדי לקריסתו".

נציגי טביב מפנים לדו"ח בו נכתב בפירוש: "לאחר תקופת טביב העסק נוהל באופן שעולה כדי ניהול עסק בתרמית, תקופת הבעלות של רמון קשורה קשר סיבתי ברור והדוק לקריסת המועדון. בתקופת רמון נוצר גירעון תפעולי של 50,300,000 ₪, שגולגל אל כתפי הנושים של המועדון. גרעון זה הביא את המועדון מהון חיובי בסך 18.1 מיליון ₪ בסוף תקופת טביב לגירעון בהון של 27 מיליון ₪ בסוף תקופת רמון. רמון לא הזרים ולו שקל אחד מכיסו לקופת המועדון בכל תקופת ניהולו".

לסיום כותבים נציגיו של טביב: "אמנם בדו"ח ישנן מספר טענות ביחס לסכומי כסף ספציפיים שהמפרקים טוענים שעל טביב להשיב למועדון. יחד עם זאת, המפרקים עצמם טוענים כי טענות אלה עודן טעונות בירור (סעיף 24 לדו"ח) וטביב משוכנע שבית המשפט יקבל את טענותיו בעניין זה ויקבע שהוא אינו חייב למועדון כספים כלשהם".

כזכור, המפרקים טענו שאין קשר בין תקופת טביב לקריסה הכלכלית. עם זאת, הוא לא יצא נקי לחלוטין. המםרקים ביקשו לחיייב אותו ב-13 מיליון ש"ח בגין פעולות לא תקינות.

הדפס