המטרה של רפואה: צירופם של קשרי ב"ש, עזרא וממן

מאמן הפועל ת"א החדש/ישן דרש חיזוק מיידי מראשי המועדון ואת הישארותו של גוטליב. הגעתו של ערן לוי מוטלת בספק, קלאודמיר יחתום בימים הקרובים. לפני הדרבי: לקס פצוע

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.01.19 - 07:20
תחילת כתבה

אחרי שאתמול הפועל ת"א הודיעה באופן רשמי כי קובי רפואה שב למועדון עם חוזה לעונה וחצי, היום (שני) המאמן ישן/חדש צפוי לסגור את כל הפרטים הקטנים ולחתום על החוזה. הפנייה הראשונה נעשתה אמש בשעות אחר הצהריים ולאחר שתי פגישות בין רפואה לבין בכירי המועדון הוחלט באופן סופי על הקאמבק.

מעבר לתנאים הכלכליים (שלא היוו פקטור משמעותי במקרה הזה), רפואה בעיקר שטח את משנתו להמשך העונה בפגישות והבהיר באופן ברור כי הוא דורש חיזוק מיידי. שני השמות החמים מבחינת המאמן הם חן עזרא וחנן ממן. אלה השניים שרפואה רוצה לראות בחודורוב, או לפחות אחד מהם. ידוע כי השניים הללו כבר מתנדנדים בשבועות האחרונים בב"ש.

השאלה היא האם האחים ניסנוב, שקיבלו את הדרישה הזאת, יכניסו את היד עמוק לכיס על מנת לצרף אותם. השכר של כל אחד מהם מוערך בכ-250 אלף יורו, סכום אסטרונומי מבחינת הפועל ת"א. האלופה טרם קיבלה פנייה רשמית מהאדומים, אך במועדון כבר דיברו על כך שלא ירצו להשתתף בשכרם במקרה של שחרורים, כך שעושה רושם שהניסנובים יצטרכו להוציא הרבה כסף. בעקבות כך, נכון לעכשיו לא ברור אם ערן לוי, שהיה על הכוונת, יצטרף ונראה שזה מוטל בספק.

קלאודמיר פריירה צפוי לחתום בימים הקרובים ולהיות שחקן הרכש השני של האדומים בחלון העברות (לאחר החתמתו של נריוס ואלסקיס). חשוב לציין כי המהלך נרקם עוד לפני הגעתו של רפואה, אבל הוא מקובל מבחינתו.

מטרה נוספת של המאמן היא יישור ההדורים בין אדי גוטליב למועדון והשארתו של השחקן בקבוצה. מאז אותו עימות בין הבלם לאוהדים לפני כשלושה שבועות שפורסם לראשונה כאן בערוץ הספורט, גוטליב מתנדנד והיו הרבה דיבורים על כך שלא ישאר. מבחינתו של רפואה גוטליב הוא אחד מהשחקנים החשובים בסגל שלו והוא לא מוכן לוותר עליו. אגב, אחת מהפעולות הראשונות של רפואה בתור מאמן האדומים עוד בליגה הלאומית הייתה להחזיר את הבלם לסגל ולהשיבו להיות שחקן מן המניין בזמן שהיה בעיצומה של התנגשות עם הבעלים.

לרפואה יש מענק על פלייאוף עליון, מה שאומר שלמרות המצב בתחתית במועדון מקווים שרפואה יביא איתו את השינוי המיוחל. "זה היה מהלך מתבקש" סיכמו בקצרה במועדון את החזרה של רפואה.

לרפואה מחכה משחק בכורה מחודשת מעניין במיוחד בדמות הדרבי התל אביבי. המאמן יצטרך להסתדר ללא ניר לקס, שאובחן כסובל מקרע בשריר הירך האחורי ויעדר לפחות שלושה שבועות. החזרה של רפואה מעוררת שוב התלהבות רבה מצד הקהל. משריקת הסיום בק"ש הבעלים הוצפו בהודעות של אוהדים שהתריעו כי אם לא יהיה זעזוע בעמדת המאמן הקבוצה עלולה לרדת ליגה. בנוסף, חלק מאוהדי הקבוצה גם לחצו ספציפית להחזיר את רפואה, שהיה מוערך בקרב הקהל.

הדפס