משענת קנה רצוץ: דרוש מייצב בהפועל ב"ש

חוסר הביטחון של בן שהר מוכיח שהמערכת בהפועל ב"ש, ביום שאחרי עזיבת ברקת, לא שקטה, וברק בכר לא מצליח לייצב אותה. שרף מסכם ערב בו הפעם קבוצות התחתית כיכבו

שלמה שרף
שלמה שרף  10.02.19 - 10:39

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

כולנו כבר יודעים שתם עידן בהפועל באר שבע, זה לא דבר חדש. הקבוצה מבירת הנגב של השנה היא לא זו של שלוש השנים הקודמות. ראינו את זה עוד הרבה לפני אתמול (שבת), עם כל הטעויות שנעשו והובילו לתוצאות המאכזבות. העניין עם השוערים, חילופי השחקנים ללא תכלית. כל מה שקרה שם השנה לא היה מקצועי. אבל בהפסד אמש להפועל תל אביב קיבלנו את הדוגמא הבולטת ביותר עד כמה המערכת בב"ש פשוט לא יציבה, בלשון המעטה.

השחקן שמדגים לנו את הטענה הזאת הכי טוב הוא בן שהר. אני לא מבין איך שחקן, שהיה החלוץ הכי טוב בארץ בתקופות מסוימות, לא מוצא את מקומו בהרכב בשלבים רבים של העונה. הדבר הזה גרם לביטחון שלו לרדת, והתפקיד של המאמן זה לוודא שלא יורד לו הביטחון. כל ההחטאות שלו אתמול לצד החמצת בעיטת העונשין, שזה ממש לא אופייני לו, זה מראה על המצוקה ואי השקט שהשחקן חווה בפרט ושהקבוצה כולה חווה ככלל.

ככה לב"ש יהיה קשה להגיע לפלייאוף העליון, כי אין אף אחד שירגיע את המערכת. קיים חוסר ביטחון ומתחים רבים בין השחקנים, רואים את זה בצורה ברורה מאד. רואים דברים שלא היינו רגילים לראות. ברק בכר עושה יותר מדי תחרות על העמדות, מחליף בין שחקנים בהרכב וגורם לירידה בביטחון של כולם. הוא צריך לקחת 11 קבועים שהוא הכי מאמין בהם בלי לבצע שינויים, רק ככה המצב החברתי יתייצב קצת. אחרת, הקבוצה תמשיך לא לתפקד.

אני לא חושב שכל העניין הזה באמת קשור לעזיבתה של אלונה ברקת. זה נכון שהקבוצה על המדף ומחכה שיבוא איזה קונה אחר, אבל השחקנים יודעים שזה לא אמור לשנות מבחינתם. אלונה אף פעם לא עולה לשחק, אז זה לא מה שמשפיע על הביטחון. היא תעמוד בהתחייבויות שלה, אין פה בעיה של פחד שאולי לא יעמדו בהסכמים איתם. היא הצהירה שהיא עומדת מאחורי הכל. אז עניין השמירה על הביטחון צריך להיות על בכר, כדי שיהיה סיכוי כלשהו לפלייאוף העליון.

מהצד השני היה אתמול הרבה דברים מעניינים מהכיוון של הפועל ת"א. האדומים עושים דברים חיוביים מאד לאחרונה. אולי זה קצת מאוחר, אבל היא מתגלה כקבוצה טובה. במחצית הראשונה היא הגיעה להרבה מצבים והחמיצה בצורה שלומיאלית. המחצית השנייה הייתה של ב"ש, ותיקו היה יכול להיות תוצאה צודקת. רק חוסר מזל מנע ממנה את השוויון. הפועל ת"א הפכה ללגיטימית לליגה, היא לא תרד.

מי שבאמת ראוי לציון זה רובי לבקוביץ', שהוכיח שהוא נמצא בכושר נהדר. מה שהיה לו עם קובי רפואה במחזור הקודם נשכח, והמאמן צריך לתת לשוער שלו נשיקה, כי הוא הסיבה העיקרית לניצחון. לא רק בגלל עצירת הפנדל, בכלל היה לו משחק נהדר. הוא יצא פעמיים-שלוש מול שחקן שהיה מולו והצליח עם השקט שלו לקחת את הכדורים. מתפתח פה שוער לנבחרת.

בכלל הערב הזה היה ערב של שוערים. צחי גיגי ממכבי פ"ת למשל היה המצטיין מול ק"ש אחרי שהציל את הקבוצה משלושה-ארבעה שערים, לפי מה שאני ראיתי. גם משפתי, השוער של אשדוד, היה גדול. חוץ מזה, היו הרבה מאד טעויות שיפוט, כמו פנדלים שלא היו צריכים להישרק, גם בק"ש וגם בנתניה. יום לא טוב של השופטים באופן כללי.

ראוי לציין שכמעט כל התחתית ניצחה. אשדוד למשל עשתה זאת אחרי תקופה ארוכה בה לא הצליחה לנצח, ודווקא בחיפה במשחק חוץ היא הצליחה. גם פ"ת, שפתחה את העונה רע מאד, עושה צלילים חזרה לכיוון החצי העליון. מגיע לגיא לוזון הרבה מחמאות, כי הוא עשה מהפך. יש לקבוצה יציבות עכשיו, ומעוז הגנה חזק מאד. ק"ש בצורה כזאת לא תוכל לעולם להגיע לפלייאוף העליון.