"בוטח באלונה. היא הבטיחה לנו שתישאר בעלי ב"ש"

"ההגעה לישראל החזירה לי את האהבה לכדורגל"; "הגעתי להפועל ב"ש כדי להתקדם"; "חשוב מאד למועדון להשיג את הכרטיס לאירופה". שלושה חודשים אחרי שהגיע לבירת הנגב, קווין טאפוקו, שירצה עונש הרחקה הערב, לא מתחרט על ההגעה לאדומים. ראיון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.04.19 - 15:08
תחילת כתבה

אין ספק שאחד השחקנים הזרים שבלטו מעל כולם מתחילת העונה הוא קווין טאפוקו. אחרי ההצלחה בהפועל חדרה עם הקבוצה שכולם היו בטוחים שתרד ליגה, הקשר החליט לבצע תפנית לפני שלושה חודשים ולהדרים לאלופת היוצאת, הפועל באר שבע, שחוותה עונה מאד לא פשוטה שלא הזכירה את זו משלוש העונות האחרונות. בראיון לערוץ הספורט סיפר טאפוקו על ההחלטה ועל התחושות ממה שיקרה עם הבעלים, אלונה ברקת.

באיזה שהוא אופן ההגעה שלך לארץ הצילה לך את הקריירה?
"אני לא יודע אם השימוש במילה 'הצילה' הוא מדויק, אבל אני בטוח שההגעה לישראל נתנה לי מטרות חדשות. נוצרו עבורי אתגרים חדשים, ואני בטוח שההגעה לכאן החזירה לי את האהבה והשמחה לכדורגל, אלה דברים שחזרו אלי מאז שהגעתי לישראל".

באת על המשבצת של אוגו. מכוכב בחדרה הפכת להיות עוד שחקן באלופת ישראל. נדרש הרבה אומץ?
"מהנסיון שלי תחרות עושה טוב לכל שחקן כדורגל. זה נכון בכל ספורט, זה פשוט מכריח אותך להעלות את הרמה שלך. אם אתה שואף להתקדם, אתה חייב למצוא לעצמך אתגרים כל הזמן, וזו הסיבה שרציתי להגיע לבאר שבע".

הבעלים שמשקיעה מיליונים לא הצליחה להיכנס לממשלה. אתה חושש שמעורבותה תפחת?
"אני לא מבין כלום בפוליטיקה, אבל לפני הבחירות אלונה נכנסה לחדר ההלבשה. זה היה ביום שהיא הודיעה שהיא נכנסת לפוליטיקה, והיא דיברה עם כל השחקנים, ואחר כך עם השחקנים הזרים בנפרד, והסבירה לנו שהיא נשארת הבעלים של הקבוצה. אני בוטח בה".

ב"ש בעונה לא פשוטה. מקום שני אחרי כל הטלטלות ייחשב כהצלחה?
"ברור שכל אחד רוצה לסיים במקום הראשון, אבל מכבי ת"א עשתה עונה מצוינת. אני מעדיף להתרכז בקבוצה שלנו. אנחנו צריכים לעשות את הטוב ביותר שלנו כדי שנשחק באירופה בשנה הבאה. זה חשוב מאד לנו השחקנים, זה חשוב מאד לאוהדים וזה חשוב מאד למועדון".

חששת להגיע לישראל? ואם כן, מה למדת שלא רואים בטלוויזיה בנושא הביטחוני?
"לא פחדתי להגיע לכאן, אני יודע שמה שרואים בתקשורת לא תמיד משקף את המציאות בצורה נכונה. ישראל מדינה נהדרת עם אנשים חמים ומדהימים. האמת שלא מרגישים שום מתח או משהו כזה".

מכבי ת"א עוד לא הפסידה העונה. אתם ספגתם כבר שלישיה מהם. לאור העובדה שכבר זכו באליפות, הסיכוי שלכם במשחק טוב יותר?
"אני חושב שהכי נכון לנו להיות מפוקסים במשחק שלנו. מכבי ת"א קבוצה טובה, אבל לנו הכי נכון לשפר את הדברים בהם היינו פחות טובים במשחקים הקודמים".

ברק בכר ספג הרבה ביקורת השנה. כאחד שעבר לא מעט מאמנים, מה מיוחד בו?
"ברק? שלוש אליפויות, פעמיים בשלב בתים בליגה האירופית, פעמיים אלוף האלופים, העונה מקום השני, ולפני זה נדמה לי שהוא זכה בגביע. צריך להסביר פה משהו?".