ב"ש הודיעה: הצעת בית"ר על אוחנה נדחתה

ברקת סירבה לחוגג. שון גולדברג סיכם לשלוש שנים. ברדה: "הסגל? אל תסתכלו בקנקן אלא במה שבתוכו. מחפש שחקנים רעבים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.06.19 - 19:10

תגיות: אליניב ברדה

תחילת כתבה

בשונה מבשנים האחרונות, הפועל ב"ש חווה קיץ אחר, קיץ בו היא פחות מכוונת לשחקנים בסכומי עתק, אלא דווקא אל כשרונות מהליגה הלאומית. כך גל לוי ונאור סבג האלמוניים צורפו, במה שגרם ללא מעט תלונות מצד הקהל.

היום (חמישי) הדרומיים הודיעו על רכש נוסף - שון גולדברג - שסיכם במועדון ל-3 שנים באמצעות סוכנו, גלעד קצב, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט. המגן, ששיחק בהפועל חיפה בעונה האחרונה, צפוי לעבור את הבדיקות הרפואיות ואחריהן יחתום על החוזה.

במקביל, הפועל באר שבע הודיעה כי הצעת בית"ר ירושלים על מיכאל אוחנה נדחתה והקשר לא יעבור לטדי. מוקדם יותר, הסקאוט של המועדון ואחד מאהובי הקהל, אליניב ברדה, שלח מסר לאוהדים בניסיון להרגיע אותם, ובו תיאר את העשייה מאחורי הקלעים.

"אני שומע קולות, כאלה שמדברים איתי בעיר, שולחים הודעות וכאלה שמתקשרים, וחשוב לי להגיד לכם: אנחנו בונים קבוצה שתחזור לבסיס שלה", ברדה פתח את דבריו, "מבחינתי הבסיס לכל קבוצה הוא רעב, אופי ותשוקה. ראיתם את זה גם עלי כשחקן, רצון לפני הכל".

ברדה המשיך: "אם להגיד בכנות, לא היינו מספיק טובים בזה בעונה שעברה, ולכן מה שאנחנו מחפשים היום אלה שחקנים רעבים, כאלה שירוצו בלי הפסקה על הדשא, ואני חושב שלא נכון לשפוט לפני שראיתם עד הסוף. אתן לכם רק שלוש דוגמאות קטנות: היה לנו שחקן שאף אחד לא רצה אותו ולא שיחק חצי שנה אבל החלטנו להביא אותו. שחקן אחר היה שחקן חופשי, והשלישי היה שחקן מקבוצת ליגה בישראל. הראשון, מי שזיהה, היה ג׳ון אוגו שהגיע אחרי חצי שנה שלא שיחק בפורטוגל, השני היה הובאן והשלישי היה טוני. אל תסתכלו בקנקן אלא במה שיש בו".

בסיום, ברדה הבהיר שגם הבעלים, אלונה ברקת, מעורבת בבניית הקבוצה: "אנחנו עובדים קשה, אלונה מפשילה שרוולים ומשקיעה לילות כימים, המטרה שלנו היא קבוצה רעבה, וכחלק מהפקת הלקחים מה שאנחנו מחפשים הם קודם כל שחקנים רעבים, שלא יפסיקו לרוץ, שחקנים עם אופי, שיתנו את הנשמה על הדשא, בדבר אחד  הםתמיד ינצחו את היריב: בתשוקה וברצון. זה חלק מהפקת הלקחים שלנו מהעונה החולפת, חלק מהדברים שאני השתדלתי להביא למשחק שלי ויודע שהם תמיד נכונים: תשוקה ורצון תמיד ינצחו. הקהל שלנו יודע להעריך עבודה קשה ולחימה וזה מה שאנחנו מחפשים - שחקנים שעובדים, רצים ורוצים".

בינתיים, מאור מליקסון עדיין נמצא בביה"ח בשל הניתוח שעבר והסתבך. כזכור, לפני כשבועיים הקשר עבר ניתוח בקע, שוחרר לביתו ופונה שוב לביה"ח לאחר שלושה ימים בשל כאבים במקום הניתוח. בהפועל ב"ש עוקבים בדאגה רבה אחר מצבו הבריאותי של הקפטן ואפשרות הפרישה מרחפת באוויר בשבועות האחרונים. במידה ואכן מליקסון לא יתגבר על הבעיה הרפואית, ב"ש תצטרך למצוא לו מחליף.

בב"ש זוכרים איך קפטן אחר - ברדה עצמו - נאלץ לפרוש מוקדם מהצפוי בשל בעיה רפואית ומקווים שזה לא יקרה גם למליקסון. בכל מקרה, בקבוצה מנסים לשמור על אופטימיות.

בתוך כך, בב"ש מרוצים מאוד מההתקדמות של תוצר מחלקת הנוער, תומר יוספי. הקשר שלקראת סיום העונה התחיל לקבל הזדמנויות, פתח אתמול בהרכב הנבחרת הצעירה בגמר טורניר לבנובסקי. כרגע יוספי בן ה-20 אמור להתחיל את האימונים עם הקבוצה ואין רצון להשאילו. במועדון ערים לרצון הגדול של האוהדים לראות שחקנים בעלי ציביון מקומי.