יהלומים מנצנצים: הרכב העשור של מכבי נתניה

המנהיגות של אחמד סבע, הקסם של ערן לוי והמהירות של לארי קאיודה. העשור החולף של מכבי נתניה סיפק רגעי קסם, אך מי ה-11 שהפכו אותו למיוחד? הרכב המצטיינים שלנו

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  03.08.19 - 13:41

תגיות: מכבי נתניה

תחילת כתבה

עשור זה תקופה שאפשר לבנות שושלות ולפרק אותן, לגדל כוכבים ולראות אותם פורחים, לחוות רגעי אושר לצד אכזבות, שקשה להתאושש מהן. בשנה הבאה נסגור עשור של כדורגל בליגת העל, והפגרה היא זמן מצוין להכתיר את שחקן העשור של הליגה ה"שישית בטיבה באירופה". הפרויקט מיוחד של ערוץ הספורט בשיתוף הגולשים, יעבוד בשני שלבים:

שלב ראשון: צוות ערוץ הספורט ייבחר את ה-11 של העשור מכל קבוצה (בכל עמדה) ופותח לכם אפשרות להצביע את הדעה שלכם.
שלב שני: נפרסם את תוצאת הסקר ונחשוף מי שחקן העשור של כל קבוצה

*שחקנים שייכנסו להרכב העשור הם כאלה ששיחקו בקבוצה לפחות שנתיים
*הקבוצות שייכללו בפרויקט הן כאלה שבמהלך העשור השיגו את הכרטיס לאירופה
*העונות שנמדדו הן החל מ-09/10 עד ו-18/19. בסך הכל - 10 עונות

העשור הזה היה מטלטל עבור מכבי נתניה, אבל גם כזה בו היא סיפקה הרבה חוויות לאוהדים שלה. רגעי הקסם של ערן לוי, המהירות של קאיודה והמנהיגות של אחמד סבע. מי ה-11 של העשור? הבחירה שלנו.

דני עמוס
תקופה במועדון: 2017 ועד היום
למה נבחר? אמנם קרלוס אריאס היה אהוד יותר על ידי הקהל, אבל בתוך הנדנדה הבלתי נגמרת בין הקורות של מכבי נתניה, דני עמוס הפך לאי של יציבות. הצלות שגורמות לתפוס את הראש, מנהיגות ונקודות יקרות הפכו אותו לאחד מהשחקנים המשמעותיים של נתניה בשנתיים החולפות, וכנראה גם לשוער הכי משפיע בעשור החולף.

ויקי כחלון
תקופה במועדון:
2012-2015 ו-2016 עד היום
למה נבחר? לא נוצץ, אבל בהחלט אחד מהשחקנים הכי מזוהים עם המועדון הצהוב. שש שנים היו לכחלון במועדון נעוריו, בו הוא הפך לקפטן, ואי אפשר להמעיט בתרומה שלו לקבוצה.

לאוניד קרופניק
תקופה במועדון: 2005-2006 ו-2010-2013
למה נבחר? האמריקאי שאותר ע"י ראובן עטר אחרי ששיחק במכביה בישראל, הרשים מהרגע הראשון בישראל. עוצמות בהגנה, פיזיות והבנת משחק סיכמו 3 שנים נהדרות שלו בצהוב, כשעל הדרך הוא הספיק לבצע ביקור חטוף במכבי חיפה. בלם שהוא בינגו.

ברנקו ורגוץ'
תקופה במועדון: 2016-2019
למה נבחר? כנראה שרק בשנה הבאה, בה נתניה תיאלץ להסתדר בלעדיו, היא תבין עד כמה הוא היה חשוב לה. הבלם הענק (פיזית) העלה את הצהובים ליגה וכשהיה כשיר, גם היה אחד מהשחקנים המובילים שלה. בשקט, בלי יותר מדי רעש, באנקר בהגנה וזר שפשוט קשה לאתר.

טובארנו פינאס
תקופה במועדון: 2011-2014
למה נבחר? בימין, בשמאל, בהגנה או בקישור. ההולנדי ממוצא סורינאמי תמיד סיפק את הסחורה ועזר למכבי נתניה להעפיל לליגה האירופית. מגן שבשיאו היה מהטובים בישראל, ובוודאי המגוון שבהם.

קובי דג'אני
תקופה במועדון: 2010-2013
למה נבחר? רבים הספיקו לשכוח, אבל את התקופה הטובה בקריירה כנראה שדג'אני חווה באצטדיון הקופסא. דומיננטיות במרכז השדה, כדורי עומק חכמים והרבה מנהיגות גרמו לכישרון סוף סוף להתממש דווקא כשלבש צהוב.

עלי מוחמד
תקופה במועדון: 2016-2019
למה נבחר? עוצמות בלתי רגילות במרכז השדה, שיפור מתמיד ביכולת ודומיננטיות שגרמה לכל הגדולות לרדוף אחריו. מהליגה הלאומית ועד היום, עלי מוחמד הפך לאחד מהקשרים הטובים בארץ, וכזה שרק הולך ומשתבח עם השנים.

ערן לוי
תקופה במועדון:  2013-2018
למה נבחר? באמת צריך להסביר? רגעי קסם שגרמו לתפוס את הראש, שערים מרהיבים ובישולים יוצאי דופן. ערן לוי הצית את הדמיון כל פעם מחדש והיה הסיבה לכך שאוהדי מכבי נתניה רכשו כרטיס בכל שבוע מחדש.

אחמד סבע
תקופה במועדון: 2009-2013
למה נבחר? שלוש שנים ברצף סיים כמלך שערי הקבוצה, פעם אחת מלך שערי הליגה (20 גולים בעונה), הכובש הראשון באצטדיון החדש והקפטן. אחמד סבע היה מכונת שערים, ובפעם הראשונה שהוא עשה זאת בליגת העל, היה במכבי נתניה.

דיא סבע
תקופה במועדון: 2014-2018
למה נבחר? אחרי שקיבל גיבוי מלא מהמועדון כשקרע את הרצועה הצולבת, דיא סבע החזיר בענק למעודון. 18 שערים ו-12 בישולים בלאומית, הפיכה למלך שערי הליגה עם 24 שערים ויכולת מופלאה סידרו לאייל סגל אקזיט גדול, שיכול היה להפוך להרבה יותר גדול.

לארי קאיודה
תקופה במועדון: 2013-2015
למה נבחר? מהירות, שמחת חיים ויכולת שהפכה אותו לשחקן שהוא מעל הליגה. שיתוף הפעולה בין ערן לוי לניגרי יצר להגנות בישראל כאב ראש ולאוהדי נתניה להתגעגע אליהם עד היום.