הנה הם באים: הרכב העשור של הפועל תל אביב

כוכבי הדאבל, אלו שעזבו בטונים צורמים והשחקנים שנשארו גם בימים הקשים יותר. הפועל ת"א עברה עשור שהוא רכבת הרים אחת גדולה, אז מי 11 המצטיינים? פרויקט קיץ

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  04.08.19 - 15:00
תחילת כתבה

עשור זה תקופה שאפשר לבנות שושלות ולפרק אותן, לגדל כוכבים ולראות אותם פורחים, לחוות רגעי אושר לצד אכזבות, שקשה להתאושש מהן. בשנה הבאה נסגור עשור של כדורגל בליגת העל, והפגרה היא זמן מצוין להכתיר את שחקן העשור של הליגה ה"שישית בטיבה באירופה". הפרויקט מיוחד של ערוץ הספורט יעבוד בשני שלבים:

שלב ראשון: צוות ערוץ הספורט ייבחר את ה-11 של העשור מכל קבוצה (בכל עמדה) ופותח לכם אפשרות להצביע את הדעה שלכם.
שלב שני: נפרסם את תוצאת הסקר ונחשוף מי שחקן העשור של כל קבוצה

*שחקנים שייכנסו להרכב העשור הם כאלה ששיחקו בקבוצה לפחות שנתיים
*הקבוצות שייכללו בפרויקט הן כאלה שבמהלך העשור השיגו את הכרטיס לאירופה
*העונות שנמדדו הן החל מ-09/10 עד ו-18/19. בסך הכל - 10 עונות

אפשר לחלק את העשור הזה לשניים. התחלה חלומית עם זכייה בדאבל והגעה לשלב הבתים של ליגת האלופות ומאז ירידה תלולה. אז מי בכל זאת הצליח להשתחל ל-11 של העשור ומי נותר בחוץ? ההרכב לפניכם.

וינסנט אניימה
תקופה במועדון: 2007-2011
למה נבחר? באמת צריך להסביר? אחרי חוסר יציבות בתקופה בבני יהודה, וינסנט אניימה היה אחד מהשחקנים המצטיינים של הפועל ת"א בעונת הדאבל הבלית נשכחת. "הפנדליסט", "הפליימייקר", בחרו את הסופרלטיב שיתאר הכי טוב את הניגרי הבלתי נגמר. אניימה היה אחד השוערים הכי טובים שנחתו כאן, ונראה שהתקופה שלו באדום הייתה הטובה ביותר.

אוראל דגני
תקופה במועדון: 2013-2014 ו-2016 עד היום
למה נבחר? הקפטן הנוכחי של האדומים: בשקט ובלי אופי מוחצן, אוראל דגני הפך לשחקן הכי מזוהה עם הפועל ת"א הנוכחית. אומנם האדומים לא הגיעו להישגים וידעו הרבה אכזבות, אבל אוראל דגני נשאר מנקודות האור של הפועל ת"א, לאורך שנים בהן היה קשה למצוא נקודה כזאת, ועל כן מקומו ב-11.

דגלאס דה סילבה
תקופה במועדון: 2008-2011
למה נבחר? אחד מהבלמים הזרים הטובים ביותר ששיחקו בישראל. העוצמות בהגנה וגם בגלל שהפך לחלוץ בדקות הסיום הדרמטיות, הברזילאי היה פשוט גדול על הליגה. דה סילבה זכה בדאבל וגם הוביל את האדומים לשלב הבתים של האלופות עד שנמכר בסכום עתק לזלצבורג. כנראה שהיו לא מעט אדומים שהיו שמחים לראות אותו שוב בישראל.

וואליד באדיר
תקופה במועדון: 2005-2013
למה נבחר? מנהיגות, פאסון ומסמר בחדר ההלבשה. וואליד באדיר היה אחד מהשחקנים הכי צבעוניים שהיו כאן בארץ כשגם בשלהי הקריירה היה שותף להצלחות עם הפועל ת"א: 4 פעמים העפיל לשלב הבתים בליגה האירופית ועוד פעם אחת בשלב הבתים של האלופות, מה שהפך אותו לשיאן ההופעות של האדומים באירופה. באדיר הבלם היה זה שייצב את ההגנה של הפועל ת"א, ולא משנה מי שיחק לצדו.

דדי בן דיין
תקופה במועדון: 2009-2012
למה נבחר? אחד מגיבורי המכונה המשומנת של אלי גוטמן באדום. 11 שערים היו לו בעונת הדאבל, במה שהגדיר מחדש את תפקיד המגן, תפקיד שקשה מאוד למצוא שחקנים ישראלים ברמתו כיום.

שי אבוטבול
תקופה במועדון: 2002-2015
למה נבחר? אחד מהשחקנים הכי מזוהים עם הפועל ת"א בעשור הנוכחי: החיבור לקהל לצד הנוכחות שלו על הדשא גם בימים קצת פחות טובים, הפכו אותו לכזה שיש לו מקום של כבוד בהיסטוריה של הפועל ת"א.

אביחי ידין
תקופה במועדון: 2008-2012 ו-2016 עד 2018
למה נבחר? בגלל שתי סיבות שונות: האחת היכולת שלו בתקופת אלי גוטמן, בעוד השניה זה הנאמנות שלו והמחוייבות שלו למשימה: להחזיר את הפועל ת"א לליגת העל אחרי שזו ירדה ללאומית. ידין גילה יכולת גבוהה ויציבות, בעיקר בזמנים בהם החולצה האדומה כבר לא הייתה מציאה.

גילי ורמוט
תקופה במועדון: 2008 עד 2011 ו-2012 עד 2015
למה נבחר? עבור לא מעט אדומים גילי ורמוט הוא סדין אדום, אבל יש גם כאלה שזוכרים לו היטב את הימים הגדולים בישראל. הלהטוטים על הדשא, הקמפיינים של הקהל להשאירו והתארים הפכו אותו לאחד מהשחקנים האהובים שלבשו אדום, ולכן המעבר המתוקשר למכבי ת"א, כל כך פגע בקהל.

סלים טועמה
תקופה במועדון: 2010 עד 2014.
למה נבחר? בזכות הבעיטות החופשיות, בגלל השער שהביא גביע והודות לחיבור לאוהדים. סלים טועמה, מבועטי החופשיות הטובים ביותר שראינו בישראל, העניק כל כך הרבה רגעי שמחה לאדומים בעשור הקודם ובנוכחי, ועל כך מקומו ב-11 של העשור הוא יותר מטבעי.

ערן זהבי
תקופה במועדון: 2006 עד 2011
למה נבחר? בגלל רגע אחד שאוהדי הפועל ת"א לא שוכחים כבר עשר שנים. שער האליפות הבלתי נשכח בטדי שהעניק את האליפות הכי דרמטית שידענו, הפכה את ערן זהבי לאיש שאחראי לרגע של העשור מבחינת האדומים. אז נכון, מאז הוא הספיק להסתכסך עם הקהל האדום ולהפוך לסמל הצהוב, אבל אי אפשר לשכוח את מה שזהבי עשה עבור הפועל ת"א.

עומר דמארי
תקופה במועדון: 2011 עד 2014 ו-2018 עד היום
למה נבחר? כי הוא זה שגרם להפועל ת"א להרגיש גאה, גם בימים קצת פחות טובים. הסירוב שלו לעבור למכבי ת"א, ההקרבה שלו למען הפועל ת"א והתקופה בה היה החלוץ בליגה. עומר דמארי הוא כנראה אחד מהסמלים האחרונים שנותרו להפועל ת"א.

הצביעו בסקר