הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קינדה: "הבאתם את זה על עצמכם. רק ככה מבינים"

במקביל להפגנות האתיופים, קשר בית"ר סיפק התבטאות קשה ברשתות החברתיות: "אם אין מי שיגן עלינו נגן על עצמנו". זלקה תקף את ביבי ותהה: "האם אנחנו אזרחים סוג ב'?"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.07.19 - 00:00

מותו של סלומון טקה מירי שוטר בחיפה עורר כעס רב בקרב בני העדה האתיופית. על רקע ההפגנות האלימות וחסימות הכבישים בכל רחבי הארץ, גם קפטן הפועל חדרה מנשה זלקה ושחקן בית"ר ירושלים גדי קינדה הגיבו לסערה סביב הסיפור ופירסמו פוסטים מיוחדים ברשתות החברתיות בהם העבירו ביקורת חריפה וישירה על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"זה לא אנחנו, זה אתם. זה לא בגללנו אלא בגללכם. אתם הבאתם את זה על עצמכם. רק ככה מבינים, אין מה לעשות לצערנו הרב. אם אין מישהו שיגן עלינו, נגן על עצמנו", כתב קינדה בסטורי שלו באינסטגרם.

"שוב חוזר הניגון, אזרח יהודי ישראלי נורה מטווח אפס!", כתב זלקה בפתיחת דבריו. "לא, הוא לא החזיק אקדח טעון וכיוון אל השוטר, אבל בכל זאת לא הפריע לשוטר לירות על מנת להרוג. כמו במקרה ביאדגה ז"ל, רה"מ והשר לביטחון פנים ימלמלו כרגיל איזה משפט ממלכתי וייתנו הוראה לחקור את המקרה. איזה נשמות טובות".

"המדיניות היא הבעיה", הוסיף זלקה. "מדיניות קלוקלת שמביאה שוטר לחסל אזרח ישראלי. אולי בגלל צבע העור השונה? אולי בגלל שאנחנו אזרחים "סוג ב'"? אולי זו תרבות אירגונית? לא ירחק היום, ואני גם מקווה שהוא לא יגיע, שבגלל חוסר מדיניות ואפליה בוטה בין שחור ללבן שוטרים יקפחו את חייהם. תבינו שנמאס! מאחורי כל אדם שנורה יש משפחה אחים אחיות וחברים והקלות הבלתי נסבלת ששוטרים לוחצים על ההדק מטריפה את הדעת. הלוואי וחיילי צה"ל ומג"ב היו מתנהלים כך מול מחבלים! מחבלים, אדון שוטר. לא אזרח ישראלי שצבע עורו כהה!".