הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

0:0 בין בית"ר י-ם לאשדוד בהכנה, הקהל פרץ למגרש

ניסיו כלים ראשון: הקבוצה מהבירה שלטה, אבל לא הייתה חדה. בריהון בעט למשקוף, דוד ומשעלי כמעט כבשו מהצד השני. בן חיים סובל מרגישות. רוני לוי: "צריכים עוד להתחזק"

תומר לוי וגיל לוין  04.07.19 - 20:50

אחרי מסע רכש מרשים, שעדיין לא הגיע לסיומו, לאוהדי בית"ר ירושלים ניתנת הזדמנות ראשונה לצפות בקבוצתם החדשה, אבל זו איכזבה. הירושלמים פגשו הערב (חמישי) את אשדוד למשחק האימון הראשון העונה, שהסתיים ב-0:0, ולמרות לא מעט פרצופים חדשים, מי שגנב את אור הזרקורים היה דווקא הקהל, שפרץ לכר הדשא ועצר את המשחק לרבע שעה.

הצהובים-שחורים שינו את פניהם העונה וכבר רכשו את מיכאל אוחנה, לוי גארסיה, עלי מוחמד, שי קונסטנטין, שלומי אזולאי ומקסים גרצ'קין, לצידם של שלום לירן רוטמן, אדרי ועדי תמיר. חלק משחקני הרכש - אוחנה, גרצ'קין, מוחמד ורוטמן - כבר עלו ב-11 של רוני לוי הערב. מנגד הקבוצה של רוני אוואט ומשה אוחיון הרכיבו את מונטרי קמאני, סמואל אלאבי ושובל גוזלן.

המשחק חולק לשלושה שלישים, כאשר הראשון הוקדש כולו לשלב הגישושים, אלא שאחרי רבע שעה כזאת מי שהייתה קרובה לשער הייתה דווקא אשדוד. מצב נייח חשף בעיות ראשונות בהגנה הירושלמית לאחר שהגיע לרגלו של דין דוד, אבל זה בעט חלש ופיספס את המסגרת. הבית"ר המשיכה להיראות חסרת מחץ בחלק הקדמי ואשדוד ניצלה זאת בתחילת השלישי השני, כדי לאיים שוב. הפעם היה זה אליאור משעלי שנגח סמוך לעמוד. אלא שמאותו הרגע הייתה קבוצה אחת על כר הדשא - בית"ר ירושלים.

החבורה של רוני לוי החלה להראות מעט ממה שהיא מסוגלת לעשות, כשיעקב בריהון שעתידו מתנדנד, ושחקני הרכש שלום אדרי ועדי תמיר, איימו על השער פעם אחר פעם אך לא הצליחו להכניע את משפתי. המצב הטוב ביותר במשחק שייך לבריהון, שזיעזע את המשקוף. לוי נתן דקות ראשונות גם לז'אורז'יניו, שחזר מפציעה ולקונסטנטין שעשה שינוי בחלק הקדמי.

 

רוני לוי: "כל תחילת עונה מרגשת, יש פה תהליך טוב"
מאמן בית"ר, רוני לוי, אמר בסיום: "השגנו את מה שרצינו. כל השחקנים שיחקו 45 דקות, שיתפנו את כולם ואני רק מקווה שטל בן חיים בסדר, יש לו רגישות בשריר. החבר'ה עובדים מאוד קשה ומה שהיה חשוב זה להיכנס לקצב. תיאמנו עם ז'אורז'יניו שישחק רק רבע שעה, הוא חזר אחרי תקופה ארוכה".

רוני לוי הוסיף: "יש המון מה לשפר, בית"ר שיחררה המון שחקנים והביאה המון מחליפים. אנחנו רק בשלבים הראשונים של האימונים, עכשיו עובדים על ההחלק הגופני וזה ייקח זמן, אבל צריכים להזדרז. אנחנו צריכים להתחזק בעמדות מסוימות. אני אומר לשחקנים כל הזמן שכשיש להם זמן על המגרש, הם צריכים לתת הכי הרבה".

על עצמו אמר המאמן: "היה לי כיף, הייתי שנתיים בחוץ. בית"ר זה מקום שאני מרגיש בו טבעי ונוח, תמיד תחילת עונה זה מרגש, כל העשייה והבנייה מרגשת. אני מוכן עם הרבה רצון ומוטיבציה. בשתי הקדנציות הקודמות הגעתי באמצע העונה לקבוצות שנאבקו על הירידה. הפעם זה שונה, יש כאן תהליך טוב עם הרבה רצון ועשייה של המערכת. הם רוצים להשקיע ולהביא שחקנים עם פוטנציאל להרבה שנים. זה אחר וצריך לחבר את זה ולבנות קבוצה חזקה כי יש עוד המון מה לשפר".

מהלך המשחק
אחרי עשר דקות של גישושים בפתיחה, הגיע האיום הראשון על השער והוא שייך דווקא לאשדוד. כדור נייח הגיע לרגלו של דין דוד, שמצא עצמו לבד ברחבת של ניצן, אבל גילגל בעיטה חלשה שלא פגעה במסגרת. מן העבר השני, גדי קינדה, השחקן הבולט אצל בית"ר בפתיחה, כמעט כבש לזכות הקבוצה מהבירה אחרי פריצה למרכז הרחבה.

השלישי השני של המשחק נפתח בשליטה מוחלטת של בית"ר, שהחלה להראות איכויות בחלק הקדמי, אבל דווקא בדקות הטובות מתפרצת של אשדוד כמעט הסתיימה בשער של אליאור משעלי. חלוץ הרכש מהלאומית התרומם לכדור רוחב, נגח למסגרת וסחט הצלה מניצן. בסיום השלישי השני הקהל של בית"ר פרץ למגרש, מה שהבריח את השחקנים לחדר ההלבשה ואיים על המשך המשחק, אבל בסופו של דבר האוהדים חזרו ליציעים והמשחק נמשך.

עם פתיחת השליש השלישי, בית"ר העלתה הילוך בחלק הקדמי ויעקב בריהון כמעט העלה את הצהובים-שחורים ליתרון ראשון לאחר כדור רוחב של שלום אדרי, הרכש החדש. רכש נוסף שניסה להראות את יכולותיו הוא עדי תמיר, שדקה מאוחר יותר כמעט כבש בעצמו, אבל נגיחה שלו לאחר כדור קרן של קונסטנטין חלפה סמוך לעמוד. בריהון המשיך להראות ניצוצות וכמה דקות מאוחר יותר שלח פצצה שפגשה במשקוף של משפתי.  

הרכבים
אשדוד: רועי משפתי, יצחק אספה, ניר ברדע, גיל כהן, בן אל אדרי, מונטרי קמאני, לאונרד אווסו, רועי גורדונה, סמואל אלאבי, שובל גוזלן, דין דוד.

בית"ר י-ם: איתמר ניצן, טל בן חיים, אור זהבי, מקסים גרצ׳קין, אנתואן קונטה, לירן רוטמן, עלי מוחמד, גדי קינדה, פרדי פלומן, מיכאל אוחנה, אנתוני וראן.