בן דב הותקף מילולית ע"י אוהדי מכבי חיפה

הגיעו לחצר ביתו של המנכ"ל. בלבול: באים לנצח את מכבי ת"א

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.19 - 20:37
תחילת כתבה

מכבי חיפה הודיעה הערב (שבת) לאחר הניצחון 0:2 את קרית שמונה, כי מנכ"ל הקבוצה אסף בן דב הותקף מילולית על ידי מספר אוהדי הקבוצה ביום שישי האחרון, כשהגיחו לחצר ביתו והטיחו בו מילים קשות. האוהדים המשתייכים לאולטראס בויס, על פי הודעת המועדון, אף איימו כי יתקפו אותו באופן פיזי בפעם הבאה.

שישה אוהדים עוכבו לחקירה, הם ספגו עונק הרחקה של 30 ימים מהמגרשים ו-15 ימים הרחקה מבנימינה, מקום מגוריו של בן דב. מדוברות המשטרה נמסר: "המשטרה רואה בחומרה אירועים מסוג זה ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד כל גילוי בריונות במגרשי הספורט ומחוצה להם, תוך שמירה על היותם אירועי ספורט ותרבות ולא זירת קרב".

בהודעת המועדון נמסר: "מועדון כדורגל מכבי חיפה רואה תקרית חסרת תקדים זו, באופן החמור ביותר. אנו משוכנעים כי כל אזרח במדינה בכלל וכל מי שמכבי חיפה יקרה לו בפרט, חרד, מזועזע ומגנה בתוקף את הפגיעה באסף ובני ביתו. אין זו פגיעה במנכ"ל המועדון, זו פגיעה במועדון הכדורגל מכבי חיפה. אסף שעומד בגאון במאבק נגד האלימות והגזענות והפך בשל כך למטרה, לא ירתע, לא הוא ולא העומדים בראש המועדון, בהם כמובן הנשיא, יעקב שחר".

תגובת מנהלת הליגה לתקיפה: "יו"ר ההתאחדות ארז כלפון שוחח עם יעקב שחר ואסף בן דב ונמצא בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטים במשטרת ישראל. המשטרה התחייבה לטפל בנחישות כנגד הבריונות של אותם אלה המכנים את עצמם 'אוהדים'. הטיפול באלימות חייב להיעשות ע"י כל הגורמים בכדי ולשלוח מסר ברור כנגד אלה המאיימים על נושאי משרה בכדורגל הישראלי. אנו מקווים כי הפרקליטות וביהמ"ש ישיתו עליהם עונשים כבדים. המנהלת מחזקת את ידי אסף בן דב ומכבי חיפה".

ובחזרה למשחק. שני ניצחונות ותוצאת תיקו אחת בשלושה משחקים: מכבי חיפה לא זוכרת פתיחת עונה כזאת כבר הרבה מאוד זמן. הירוקים השיגו 0:2 מרשים על הפועל קריית שמונה, דווקא אחרי שהקהל שרק בוז, ויגיעו למשחק מול מכבי תל אביב בשבוע הבא במומנטום מצוין.

"את המחצית הראשונה פתחנו רע מאוד, היינו גרועים לא חדים ולא מפוקסים. איבדנו הרבה כדורים", הודה מרקו בלבול בסיום. "את המחצית השנייה פתחנו טוב יותר, לחצנו כבשנו ויש דברים טובים וכאלו שצריך לשפר מה שחשוב זה לקחת שלוש נקודות היום".

"יש לי סגל רחב מאוד, אני כל פעם בוחר את ה-11 הכי טובים ומתאימים. חושב רק על טובת הקבוצה", הסביר בלבול כשנשאל מדוע לא פתח עם יאניק וילדסחוט והביט לקראת מכבי ת"א: "זה משחק גדול באמת וקשה. נעשה הכנות לבוא ולשחק כמו שצריך. תמיד באים כדי לנצח".