"אלה שקיללו אותי, אולי עוד ירימו אותי על הידיים"

הקללות מהאוהדים ("לקחתי את זה מאוד קשה, מי שיגיד שזה לא חודר אליו אטום"), המצב אליו נקלעה הפועל ת"א ("הבנתי מצוין לאן אני מגיע, אמשיך ללכת בדרך שלי"), ודמארי ("מאמין בו, הוא עוד יתרום רבות"). ניסו אביטן התראיין ב"ראשון לכל כדור" ופתח את הלב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.09.19 - 13:14
תחילת כתבה

בעונה שעברה הוא היה אחראי לאחת ההפתעות הגדולות של השנים האחרונות בכדורגל הישראלי, אבל עכשיו ניסו אביטן נמצא בתחתית. המאמן, שהגיע בקיץ להפועל תל אביב על תקן המושיע, עדיין לא הצליח להרים אותה למקומות שמצופים ממנה. בראיון ל"ראשון לכל כדור", דיבר על המצב הבעייתי, הקריאות לפיטוריו וגם עומר דמארי.

"אחרי ה-1:1 מול נס ציונה הרגשתי כאילו מישהו נפטר, בכל חמש דקות מישהו הרים טלפון לעודד ולנחם אותי", סיפר אביטן ודיבר על הקללות שספג מהאוהדים האדומים: "אני בחור חזק אני מחייך הרבה, לפעמים אני רואים שזה חיוך אמיתי מכל הלב ולפעמים רואים שזה חיוך של עצב".

"כואב לי, מה נראה לכם שנעים לי לצאת מבלומפילד ושומע אוהדים מקללים אותי ועוד לעיני הילדים שלי? מי שיגיד שזה לא חודר אליו ולא איכפת לו זה אולי בנאדם אטום בלי רגשות. אני בנאדם מאוד אמוציונלי ומאוד רגשי ולקחתי את זה מאוד מאוד קשה, באותה נשימה אני מכבד את האהודים של הפועל ת"א ועליתי לאוטו ונסעתי הביתה. אני גם יודע ומקווה שאלו שקיללו אותי עכשיו, אולי ירימו אותי בעוד כמה שבועות על הידיים, או את השחקנים, כי אני כבד".

הבנתי מצוין לאן אני מגיע ואת התפקיד שקיבלתי. אני חושב שאני יודע להתמודד עם הדברים שקורים ויודע שבנקודת הזמן הזו אנחנו מאכזבים", הודה ניסו אביטן. "אני לא ישן בלילה. אני לא זוכר שישנתי כבר שנתיים. גם בהצלחות וגם בכישלונות. אני מבין באיזה עולם אני חי ומה שיקרה יקרה, אבל כל עוד אני פה אני אלך בדרך שלי ואני אלחם על הדרך שלי".

"אחד הדברים שאני מנסה כל הזמן להגיד לעצמי הוא שאני לא מגדיר את עצמך לפי תוצאה. אם חלילה יקרה שאפוטר בעוד כמה מחזורים, לא אגיד שהצלחתי פה", טען אביטן. "אני יודע גם מתי לשפוט את עצמי, אבל אני אומר ששופטים אותנו מהר מידי. יש לנו בעיה אחת אנחנו לא מייצרים תוצאות".

אין ספק שאחת הבעיות הגדולות בהפועל ת"א היא החלק הקדמי ולא סתם חיפשה בנרות חלוץ. במקביל, עומר דמארי, שהיה אמור להוביל את החוד האדום עמד במרכזה של סאגה משונה בה שוחרר מהמועדון וחזר כעבור מספר ימים. "דמארי נמצא אחרי פציעה משמעותית ושיקום ארוך, הוא עובד קשה מאוד באימונים, אבל עדיין לא בא לידי ביטוי במשחקים והוא צריך את הזמן שלו", טען אביטן. "בנסיבות שלא הגיע החלוץ הבכיר שחיפשנו, אז כל הלחץ נפל עליו ועל שחר הירש. אני מאמין בו והוא עוד יתרום רבות להפועל ת"א. אני מקווה שדמבה קמארה ייכנס לנעליים הגדולות של עמדת החלוץ".

כנשאל על מידת ההתערבות של הניסנובים בבניית הקבוצה טען אביטן. "אני בחרתי את השחקנים: מאור בוזגלו, אור אינברום, יואב ג'רפי, אני אשלם את המחיר אם חליליה התוצאות האלו לא יהיו טובות. קצת עושים עוול לאחים ניסנוב. חלק מהדברים שהיו מוצדקים ונכונים, אבל אני יכול לספר על התקופה שבה אני מאמן שהם נותנים לי את הכלים ונותנים לי לעבוד, הם מאמינים בי".

"אין לי מישהו שהוא מנטור מבחינתי, אבל יש לי אחד שהשפיע עליי מאוד - דרור קשטן", גילה אביטן. "הוא גרם לי לרצות בגיל מאוד צעיר להיות מאמן, אני רוצה שהשחקנים שלי יסתכלו עליי כמו שאני הסתכלתי עליו. הייתי שמח להתייעץ איתו".