גרינפלד ישפוט את לוקומוטיב נגד אתלטיקו

שיבוץ יוקרתי לישראלי. הפנדל של הפועל יבדק. ניסנוב לדין?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.09.19 - 09:55
תחילת כתבה

צפו בתקציר ההתמודדות בין הפועל תל אביב לבני יהודה

עוד שיבוץ יוקרתי לאוראל גרינפלד. השופט הישראלי נבחר לנהל את ההתמודדות בין לוקומוטיב מוסקבה לאתלטיקו מדריד בליגת האלופות, משחק שייערך ביום שלישי הקרוב. זה יהיה המשחק השלישי במפעל הגדול ביותר ביבשת שגרינפלד ישפוט, אחרי שבעונה שעברה היה אחראי על ריאל מדריד מול ויקטוריה פלזן ועל אא"ק אתונה מול בנפיקה.

בעניין אחר, במחצית המשחק אתמול (שבת) בין הפועל תל אביב לבני יהודה, נצפה בטלוויזיה שרון ניסנוב, אחד מבעלי הפועל ת"א, ניגש אל שופט המשחק אלי חכמון בתנועות ידיים מאיימות. באיגוד השופטים ממתינים לדו"ח של השופט בו יתייחס לאירוע. כמו כן, בסיום המשחק נכנס הבעלים לחדר ההלבשה של השופטים וביקש להתנצל על האירוע, דבר שיצויין גם כן, לצד הצעקות אליו במחצית. 

בימים הקרובים תתכנס הוועדה המקצועית של איגוד השופטים כדי לדון בשני מקרים גבוליים שאירעו במחזור האחרון, שניהם במשחקים שנערכו אתמול. במפגש בין הפועל ב"ש להפועל רעננה, בחר השופט אוהד אסולין להוציא כרטיס צהוב שני לדויד מתיאוס לאחר שזיהה עבירה על נייג'ל האסלביינק מחוץ לרחבת רעננה. האירוע לא נבדק שכן במצב של צהוב שני, אין לשופטי הוידאו אישור להתערב. במקרה אחר, שרק אלי חכמון לכדור עונשין מ-11 מטרים לטובת הפועל ת"א אחרי נגיעת יד של מגן בני יהודה דור אלו.

לטענת כמה מחברי הוועדה המקצועית שתי השריקות שגויות. אחד מהחברים בוועדה אמר: "לא כל נגיעת יד של שחקן הגנה ברחבה היא עבירת יד. החוק החדש מדבר על שחקן התקפה, שכל נגיעת יד מחייבת שריקה ולא שחקן הגנה. לגבי רעננה רואים שמדובר בתיקול חוקי לחלוטין שלא מצדיק צהוב שני".

יו"ר האיגוד, רונית תירוש מנסה להבין מדוע יש כל כך הרבה טעויות של שופטים מתחילת העונה, כשחלק מהטעויות מתבצעות על ידי שופט הוידאו. רק לאחרונה הושעו מספר שופטים מלשמש כשופטי וידאו, לאחר טעויות שביצעו ולא שובצו למחזור שלאחר מכן. במקביל, גם בטעויות לא מחויבות כמו שיבוצי שופטים לא הגיוניים כשחלקם בחו"ל, או שינוי ברגע האחרון של שופטים ששובצו למשחקים רגישים, תצטרך לטפל יושבת הראש.