ספורי יעמוד לדין. החשד: קללות לחכמון

שחקני ב"ש באו להגנתו: "הוא התרגז אך לא התכוון לשופט". מארין עשוי לרדת לספסל מול קריית שמונה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.10.19 - 10:30
תחילת כתבה

אחרי פגרת נבחרות ארוכה, הפועל באר שבע חוזרת לעניינים - ולליגה. בשבת, הקבוצה של ברק בכר שסיימה את המחזור השישי כשהיא בראש הטבלה, תפגוש את עירוני קרית שמונה למפגש חשוב. עם זאת, לצד ההכנה המקצועית, בב"ש נאלצים להתעסק גם בבעיות שמחוץ למגרש.

אחרי שהעמידו כבר לוועדת משמעת את מיגל ויטור ומרואן קבהא, כעת נוסף לרשימה גם רמזי ספורי: הקשר יעמוד לדין היום (חמישי), לאחר שבמשחק אימון, טען השופט אלי חכמון כי ספורי קילל אותו. האירוע התרחש במשחק בו הובסה ב"ש ע"י סקציה נס ציונה 3:0.

ארגון השחקנים צפוי לשלוח נציג לוועדה, מאחר ולארגון הובהר מצד השחקן ואחרים שנכחו באירוע, כי ספורי לא קילל את חכמון, אלא רק התרגז שלא נשרקה עבירה לזכותו. "רמזי אמר 'כוס אמק', כמו שבאנגליה אומרים 'פאק אוף'", אמר גורם בקבוצה, "אבל לא התכוון בשום פנים ואופן לאלי חכמון. השופט אפילו לא הרחיק אותו, אלא הוא ירד לבד מהמגרש".

בבאר שבע מודעים לכך שהעבר של ספורי נקי מעבירות, ומעולם לא קיבל כרטיס אדום על דיבורים, אבל באותה נשימה הסבירו כי אם קבהא ו-ויטור, שגם להם זו היתה עבירה ראשונה, עמדו לדין, הרי שזה תקף גם לגבי ספורי.

אחרי ועדת המשמעת, ב"ש תמשיך להתכונן לק"ש. ארנסטס שטקוס, שלא נכלל בסגל ליטא במשחקיה במוקדמות יורו 2020, כשיר ויפתח בין הקורות. גם נאור סבג אמור לעמוד לרשותו של בכר, לאחר שקיים לסירוגין השבוע אימונים קלים והגביר את הקצב לקראת סיום הפגרה. עדן שמיר יפגוש לראשונה את הקבוצה אותה עזב בקיץ, ובה שימש גם כקפטן.

אקס נוסף של שרצקי, ברק בכר (שגם זכה עם הקבוצה בגביע המדינה), נותן לה המון כבוד ואמר לשחקנים כי המיקום שלה בטבלה מטעה. בקבוצה מעוניינים בניצחון, על מנת להגיע למפגש היוקרתי מול מכבי תל אביב מהפסגה. ההתלבטות היחידה של המאמן לקראת המשחק, הינה אם להמשיך עם ג'ימי מארין, או להעניק את הקרדיט בהתקפה לאחד מהשניים: ז'וסוואה, או רמזי ספורי.