הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משקרים לעצמם: פרימו על זעזוע נוסף בהפועל

אי אפשר לעבוד על אוהדי הפועל ת"א: עם הצלחה בחדרה בלבד, ניסו אביטן לא היה בשל למועדון האדום, מה גם שהסגל שלו נבנה על שמות בלבד. גם לניסנובים, שהבינו מאוחר מדי שמועדון גדול לא יכול לעשות ניסויים עם מאמנים, חלק במצב. פרימו על זעזוע מוצדק

משה פרימו
משה פרימו  05.11.19 - 16:55

הפירוש במילון ל"דחו את הקץ" הוא: האריכו דבר מה שצפוי להסתיים בכל מקרה באופן שלילי. זה בדיוק מה שקרה להפועל ת"א עם המאמן ניסו אביטן. יש מאמנים בכדורגל שלנו שמנסים לתקן מה שלא מקולקל, סוג של חכמולוגים. אצל ניסו אביטן זה לא כך. מלכתחילה לא מעט הרימו גבה על מינויו למאמן הפועל ת"א. מי שהשלים רק שנה אחת טובה בהפועל חדרה, עדיין לא יכול לאמן מועדון ענק כמו הפועל ת"א. עם כל הלחץ, עם אוהדים שלא מרפים, עם בלומפילד. זה מועדון ענק, אין קיצורי דרך.

שלום אביטן האגדי פעם אמר ש-"10 גולים בהפועל ב"ש שווים לבעיטה למשקוף בהפועל ת"א". אז מה נגיד על מעבר מהפועל חדרה להפועל ת"א? צריך לשאול את שלמה שרף מה הוא עבר עד שהגיע למועדון גדול כמו מכבי חיפה. את דוד שוויצר ז"ל, את איציק שניאור ז"ל ואת דרור קשטן יבדל"א, המאמנים הכי גדולים בישראל, שאימנו את הפועל ת"א. ניסו אביטן מרחק ענק מלהיות מאמן הפועל ת"א.

כבר בגביע הטוטו ראו כולם שהעסק לא עובד. אז, ניסו אביטן והבעלים אמרו "בסוף זה יתחבר, בליגה זה יראה אחרת, הפועל יכולה להיות בפליאוף העליון". אז אמרו. וכך, שבוע אחר שבוע, שוב ההסברים הלא משכנעים, הגיבוי, ההצעה המצחיקה להאריך לניסו את החוזה, אף אחד בארץ לא קנה את זה, בטח לא האוהדים הכי דעתנים במדינה. אי אפשר לעבוד על אוהדי הפועל ת"א, הם יודעים הכל, ומבינים לא פחות מהבעלים והמאמן. הם יודעים בדיוק מה קורה, ושניסו אביטן איבד את זה מזמן.

לאחר הפגרה הקודמת בת השבועיים, חיכתה להפועל ת"א נס ציונה, הקבוצה הכי חלשה בליגה, בבלומפילד. שבועיים עבודה של השחקנים והמאמן לקראת בואה של האחרונה בטבלה. גם במשחק זה הפועל ת"א לא ניצחה, 1:1 בקושי. זאת הייתה הנקודה שאחריה היו חייבים לפטר את אביטן. כי אם אחרי שבועיים הכנה לקראת נס ציונה, אין ניצחון, אז כבר אין אור בקצה המנהרה. אבל אביטן המשיך בשלו. הוא המשיך להסביר בצורה לא משכנעת, הוא ענה לפרשנים שקראו לקבוצה שלו "בדיחה", האמין שהקבוצה בסופו של דבר תצא לדרך חדשה. על סמך מה? עם מי? לא היה שום סיכוי להצליח.

אתמול, לאחר המשחק נגד מכבי חיפה, זה היה השיא . אביטן אמר "לא רק אני החרבתי את הפועל ת"א". כמה שהוא צודק. בעצם, אביטן אמר, לפי פירוש שלי, "נכון, אני המאמן, אני זה שנושא באחריות, אבל האחים ניסנוב כשלו לא פחות ממני". "תמות נפשי עם פלישתים". סוף סוף, אחרי 5 חודשים במועדון, ניסו אביטן אמר את האמת שלו, רגע לפני שהוא הולך הביתה. אילו האחים ניסנוב היו מבינים שמועדון גדול, לא יכול לעשות ניסויים עם מאמנים, כמו שקרה עם אופיר חיים, עליו אמרו שהוא "המאמן הכי מוכשר בארץ", הפועל ת"א לא הייתה מגיעה למצבה הנוכחי.

כבר מההתחלה אביטן ביצע טעויות. "בחיים לא הייתי משחרר את גוטליב וספורי", אמר לי קובי רפואה על הסגל של הפועל ת"א וגם עם דגני לא הכל הלך חלק. הסגל נבנה על שמות בלבד. מי שציפה שמאור בוזגלו, אור אינברום, עמרי אלטמן ועומר דמארי הנוכחי יקח את הפועל ת"א לצמרת טעה, וטעה בענק. כל אחד מהם יכול להיות טוב בקבוצה עמוסת שחקנים טובים. בהפועל ת"א זה ממש לא כך. השחקנים הבינו מהר מאד שקבוצת כדורגל טובה אין להם, אז מה עושים? נותנים לכולם לבקר את המאמן. ככה זה, השחקנים אוהבים להתחבא וכל האש תיפול על המאמן.

מדובר במאמן טירון בקבוצה גדולה. יש לו שחקנים חלשים, הקהל כבר נגדו, ההסברים שלו הצחיקו את האוהדים. אלה הגיעו לחודורוב וכך תם הסיפור של ניסו אביטן בהפועל ת"א. הוא היה חסר ביטחון, מפוחד, מבוהל וחסר יכולת להוציא את הפועל ת"א ממצבה והכי גרוע מבחינתו, האוהדים לא רוצים אותו. אף אחד אפילו לא יצא נגדם. במועדון גדול צריך מאמן מוכח, כריזמטי ודומיננטי. ניסו לא כזה. גם מרקו בלבול לא כזה, אבל בחיפה יש את יעקב שחר מלא ההישגים, ובלבול עצמו כבר אימן בליגת העל ואת הנבחרת הצעירה.

להבדיל אלף אלפי הבדלות, לפני ימים אחדים פוטר מבאיירן מינכן ניקו קובאץ'. היו"ר רומיניגה הסביר: "הביצועים של הקבוצה בשבועות האחרונים הראו שיש צורך בפעולה". קובאץ' שפוטר אמר: "אני חושב שזו החלטה נכונה של המועדון ברגע זה". איזה הבדל בין שני המועדונים. החלטה מהירה וחד משמעית לטובת המועדון. קובאץ' צודק גם בכל מה שקשור להפועל ת"א, כי אחרי שראשי המועדון ניסו. וניסו. וניסו גם את ניסו אביטן. הגיע הזמן לעשות שינוי במועדון.

עכשיו מדברים על ניר קלינגר. נכון, לא היו לו הצלחות גדולות בשנים האחרונות פרט לגביע עם הפועל חיפה, אבל קלינגר כריזמטי, דומיננטי, ורבלי, לא סופר אף אחד. אני בהחלט יכול להבין את הבעלים של הפועל ת"א שלא רוצים להתרסק כלכלית. הם עכשיו צריכים לשלם למאמן נוסף כשגם רפואה מקבל שכר.