בעקבות תקרית קונטה: מכבי חיפה תועמד לדין

תקדים: למרות ששופט המשחק דוד פוקסמן לא רשם בדו"ח את האירוע, עדותו של שחקן בית"ר ירושלים, יחד עם מצלמות הטלוויזיה, הכריעו את החלטתו של תובע ההתאחדות

מוטי פשכצקי ותומר לוי  12.11.19 - 14:33
תחילת כתבה

מכבי חיפה תעמוד לדין על הקריאות הגזעניות של אוהדיה כלפי אנטואן קונטה, כך הודיע היום (שלישי) תובע ההתאחדות לכדורגל, עו״ד ניר רשף.

קונטה התחייב להגיע להעיד בבית הדין, והדיון יתקיים בשבוע הבא לאחר אישור הבקשה לדחות אותו, זאת לנוכח היעדרותו מהארץ השבוע של שחקן ההגנה הצרפתי של בית"ר ירושלים.

עדותו של השחקן, יחד עם הצלמות הטלוויזיה, הכריעו בנוגע להעמדה לדין באופן תקדימי, אך במכבי חיפה התייחסו לכך שבדו"ח של שופט המשחק, דוד פוקסמן, נכתב: "ברצוני לציין, כי אני ועוזר השופט שלי (מתי יעקובוב) שהיינו באירוע לא שמענו קריאות חריגות מכיוון הקהל".

האירוע המדובר התרחש בדקה ה-34 במשחק בסמי עופר במחזור האחרון, בו בית"ר ירושלים הפסידה 3:1 למכבי חיפה. באותה דקה, אנטואן קונטה התלונן על קריאות גזעניות מכיוון יציעי המארחת, דרש מיד לעצור את המשחק, איים לרדת מכר הדשא וסיפר מדוע באוזנו של הקוון. עם זאת, שחקני שתי הקבוצות דאגו להרגיע אותו והמשחק חודש מהר יחסית.

בתוך כך, ההתאחדות החליטה להעמיד את מכבי חיפה ואת בית"ר ירושלים מחר לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים, לאחר שבדו"ח השופט צוין שבדקה ה-15 הודלקה אבוקה ביציעי בית"ר, בעוד בדקה ה-80 נזרק ארטיק מהיציע הצפוני במגרש.

התגובה הרשמית של מכבי חיפה: "אנחנו שוקלים להגיש תצהיר של חבשי על קריאות גזעניות מקהל בית"ר בחימום".