אביטן מדבר: "בהפועל ת"א לא ידעתי מי איתי ומי נגדי"

מאמן רעננה ואקס האדומים בראיון ל"מגרש פתוח": "לכלכו עליי מאחורי הגב, יש אנשים קטנים שלא מוכנים לדבר בשמם". באשר להנהלה: "ניתנו לי הבטחות שהקבוצה לא יכולה היתה לעמוד בהן. לא בורח מאחריות, נכשלתי. מקווה שאקבל הזדמנות לאמן במועדון גדול"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.19 - 16:25
תחילת כתבה

אחרי שתיקה ארוכה, ניסו אביטן מדבר. חודש לאחר שסיים את דרכו בהפועל תל אביב, ויממה לאחר שמונה רשמית למאמנה החדש של הפועל רעננה, המאמן שחווה עלייה מטאורית והתרסק כמעט באותה מהירות, מתפנה לדבר על האחריות שלו, על המועדון אליו הגיע - וגם על הקבוצה אותה עזב.

"האחריות לכישלון היא שלי ואני לא בורח ממנה", הוא הבהיר בראשית דבריו, אך באותה מידה הבהיר גם את הליקויים שהיו בהפועל ת"א. "היתה תחושה לא נעימה להגיע למועדון, כשאתה לא יודע מי איתך ומי נגדך. לא מתרגש מהלכלוכים שיש עכשיו באשר לתקופה שלי, כי זה התחיל עוד כשהייתי במועדון. יש אנשים כמוני, שאומרים את הדברים בקולם, ויש אנשים קטנים שאומרים את הדברים בלחשושים ומאחורי הגב. אני לא בורח מאחריות, אני והשחקנים היינו צוות, ולכל אחד מאיתנו היתה אחריות לכישלון".

הוא התייחס גם לקשיים הכלכליים של הפועל: "לא יכולתי לעשות את מה שעשיתי בחדרה, ששם ניתנה לי יד חופשית לעשות מה שאני רוצה. עובדתית, כשהגעתי לקבוצה היו כבר 30 שחקנים חתומים. בהתחלה הבטיחו לי הרבה דברים, שנוכל להביא הרבה שחקנים, אבל בסוף - יש מגבלה ברורה תקציבית בהפועל ת"א, שלא מאפשרת לה להתחרות כמו שהיא רוצה במכבי ת"א, מכבי חיפה והפועל ב"ש". בהמשך, גם שלח רמז לגבי סוגיה משפטית העומדת בינו לבין הקבוצה שעזב: "יש בינינו הליך משפטי, אני מקווה שלא נגיע לשם, אבל אולי נצטרך".

בהמשך, אביטן התייחס גם לתחנה החדשה, הפועל רעננה, ולמערכת היחסים עם הבעלים החדש, אשר אלון: "היתה לנו שיחה טובה. זה המקום שהרגשתי שהוא הנכון לתחנה הבאה. אנחנו משדרים על אותו גל". באשר לשאלות לגבי סגנון המשחק, אמר: "אשר (אלון) לא דרש ממני איזשהם דברים בנוגע לשיטה, המטרה שלי היא להשאיר את הקבוצה בליגה וזה מה שהוא דרש ממני. הוא רוצה שרעננה תמשיך לתפקד בליגה, ואני מקווה לעמוד במשימה הזאת". ולגבי חיזוק? "יש לנו יכולת להביא עוד שניים שלושה שחקנים, אני מקווה שהם ישדרגו אותנו. כל שחקן שאחשוב שהוא מתאים, אנחנו ננסה לצרף".

"בניגוד להפועל ת"א", הוא הדגיש, "כשאני מדבר עם אשר אלון שאלתי שאלות ברורות וקיבלתי תשובות ברורות, במקום ההבטחות הכלליות שבעתיד יהיה בסדר, שקיבלתי מהפועל ת"א. אשר אלון נתן לי את התחושה שהוא מאמין בי, ואני מקווה לא לאכזב אותו, או את המועדון".

בהמשך, ניסו המראיינים להקשות בנוגע לאנשים שהפריעו לו. "עושים לדן רומן עוול", הוא מיהר להגן על מי שהיה עוזרו ונשאר אחריו במועדון, "כל הצוות עמד מאחוריי, והציע לי להתפטר יחד איתי, אני סירבתי. הם עושים עבודה נהדרת בהפועל, וחבל שהיא תיפסק". האם הוא גרם לאחמד עאבד להיות מנודה? הוא מכחיש: "אם תשאלו אותו, הוא יגיד לכם מי נלחם שהוא לא יהיה מנודה. אני נגד התופעה הזו, קורה שיש מחלוקות אבל צריך לטפל בדברים האלה מחוץ למגרש, ושחקנים צריכים להתאמן באופן נורמלי".

מה באשר להתאקלמות עם רעננה? "אני לא הולך לעשות שינויים קיצוניים, לא נעשה מהפכות ביומיים או שלושה. אני שוקל את כל האפשרויות, אני מעדיף לשחק 4-3-3 או 4-4-2, ולפעמים גם עם שלושה בלמים, שבניגוד למה שחושבים לא תמיד זה מערך הגנתי. הכל תלוי בחומר השחקנים שיש לך". ולסיום, בחר לפרגן בג'נטלמניות לקודמו בתפקיד, מנחם קורצקי: "הסתמסתי עם מנחם לפני שחתמתי, אנחנו חברים ואני מעריך אותו באופן אישי. הוא עשה דברים נהדרים בהפועל רעננה, ואני מאחל לו שיחזור במהרה למגרשים".