שועה לשחר: "לא טוב לי, בלבול בכלל לא סופר אותי"

חלוץ מכבי חיפה נפגש עם הבעלים והתלונן כי אירועים לגביו מודלפים לתקשורת מיד, אך דברים לגבי שחקנים אחרים נשארים בתוך המועדון. הבעלים ענה לו: "לא מקובלת עליי ההתנהגות שלך. גם אם אתה לא משחק, יש דרך להתנהל". השחקן ייקנס וישוב להתאמן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.12.19 - 13:26
תחילת כתבה

תחושות קשות במכבי חיפה אמש (שבת), לאחר ה-0:0 מול הפועל רעננה. דווקא לאחר אובדן הנקודות של מכבי ת"א, הירוקים הפגינו משחק בינוני, התקשו להתמודד עם ההגנה הצפופה של היריבה, כמו גם הרוטציה הקצרה והחולשה של שחקני ההתקפה - כל אלה גרמו לכך שהפער מהאלופה נותר כשהיה, ועומד עדיין על שלוש נקודות. למעט סאן מנחם, אף שחקן בירוק לא הצליח להרשים.

אולם, הסיפור המרכזי היום הוא לא מהמשחק עצמו, אלא המשך הסאגה מסביב לירדן שועה. החלוץ שוחח עם יעקב שחר, שבאופן חריג נפגש איתו למרות שהוא לא נוהג להיפגש עם שחקנים באופן אישי, אבל בגלל המקרה החריג בחר הפעם להתערב, בפעם האחרונה בהחלט. השחקן שטח בפני שחר את כל מה שעבר עליו בתקופה האחרונה, יחד עם אביו מוטי.

שניהם סיפרו שהם מרגישים שכל מה שקשור בחלוץ יוצא מיד לתקשורת, בעוד אירועים עם שחקנים אחרים לא מודלפים כלל. "לא טוב לי. המאמן לא סופר אותי", אמר החלוץ בשיחה הארוכה שהתקיימה, בה שמע משחר כי הוא לא למכירה ושהנושא הזה כלל לא עומד על הפרק. בסופו של דבר הוחלט כי השחקן ייקנס וישוב לאימונים כרגיל. מרקו בלבול קיבל גב מלא משחר במהלך השיחה.

"אני רוצה להישאר במכבי חיפה אבל חשוב לי בגילי גם לשחק ולתרום", אמר השחקן. לאחר מכן שחר ביקש מאביו ומהסוכן להשאיר את שניהם לבד, והוא גער בחלוץ: "לא מקובלת עלי ההתנהגות שלך. גם אם אתה לא משחק, יש דרך להתנהל".

לפני המשחק, קיבלה הקבוצה של מרקו בלבול זריקת עידוד רצינית שהפכה לשיחה ערה באוטובוס בדרך למושבה: התיקו של מכבי ת"א מול נס ציונה. "זה נתן לנו עוד מוטיבציה. אף אחד מאיתנו לא חשב שנעלה למשחק מול רעננה כשהפער ממכבי ת"א רק ארבע נקודות, אבל זה לא עזר", אמר אחד משחקני הקבוצה בסיום.

שועה ישב ביציע הכבוד מרחק כמה שורות מנשיא הקבוצה, יעקב שחר, אך בין השניים לא נרשמה שיחה או לחיצת יד. החלוץ הגיע מלווה בסוכנו, גלעד קצב, וזאת על אף שבחיפה ציינו כי שחקנים שאינם בסגל לא מחוייבים להגיע למשחק חוץ. גם רז מאיר, שיעבור ניתוח לא פשוט בירך וסיים את העונה, הגיע וישב ליד הספסל של הקבוצה.

שועה יעמוד השבוע לוועדת משמעת וצפוי להיקנס. מאמן הכושר נייל קלארק סיפר כי השחקן התלונן על פציעה במהלך האימון המסכם ובמועדון דחו את הטענות של מקורביו לפיהן השחקן לא היה פצוע ולא נכלל בסגל מבחינה מקצועית. חלק מהאוהדים שישבו ביציע ביקשו להצטלם איתו ונענו בחיוב. אחד מהם אמר לו: "תפסיק עם השטויות ותתעסק במה שאתה טוב בו".

נטע לביא, שהחזיק בארבעה כרטיסים צהובים, לא ספג אחד נוסף שהיה מרחיק אותו מהדרבי. עמדה שתהיה חסרה למרקו בלבול במשחק הגביע מול סקציה נס ציונה, תהיה עמדת המגן הימני - ארנסט מאבוקה ועופרי ארד מוצהבים ולא ישחקו. ז'אנדו פוקס, שמשחק כמגן ימני בנבחרת קמרון, אמור למלא את המקום.

מי שנשאר אופטימי, למרות האכזבה מהמשחק, היה הבלם טרנט סיינסברי. האוסטרלי התייחס לקרב הקשה שעברה חיפה: "זו תמיד סיטואציה קשה, שלקח משחקים רבים תוך זמן קצר. יש לנו קבוצה צעירה, ושחקנים מנוסים כמוני צריכים להתעלות ולעזור. הגענו ללא מעט מצבים, ולחצנו אותם כל המשחק. למרות שלא שיחקנו טוב, יש הרבה נקודות חיוביות לקחת מהערב".

באשר לקהל הגדול שליווה את הירוקים, הודה: "אני לא יכול לבקש מהם יותר. המועדון בשבילם זו כמו דת, זה תענוג לשחק בשבילם כל שבוע, כשגם במשחקי חוץ אנחנו מרגישים בבית. הגיע להם יותר הערב, נחכה למשחק הבא".

עם או בלי קשר ליכולת, במועדון התלוננו בפני המשקיף על כך שרעננה החליטה שלא להרטיב את הדשא לא בתחילת המשחק ולא במחצית. על פי הנהלים רשאית הקבוצה הביתית לנהוג כך.

בנושא אחר, לאחר הפציעה של המגן הימני רז מאיר, בקבוצה מחפשים שחקן נוסף כמחליף לארנסט מאבוקה. לקבוצה הוצעו כמה שחקנים מהליגות הנמוכות, כשגם שמו של עמית כהן (ששיחק אמש 90 דקות נגד חיפה במדיה של רעננה), עלה. בנוסף למגן, אלון חרזי ביקש מסוכנים שחקן כנף עם עדיפות לשחקן מעל 180 ס"מ.

בנוסף, מכבי חיפה הודיעה היום על העסקת יגאל הלל כמאמן מנטאלי לשחקנים. באימון מחר הוא יוצג בפני הירוקים והצוות המקצועי.