שבועיים מראש: אזלו הכרטיסים למשחק העונה

טירוף בחיפה: בפעם השניה ברצף אצטדיון סמי עופר יהיה מלא

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.12.19 - 14:50
תחילת כתבה

בהלת הכרטיסים החלה: מכבי חיפה הודיעה הבוקר (רביעי), כי יותר משבועיים לפני המשחק בין מכבי חיפה למכבי תל אביב בסמי עופר, כל הכרטיסים לאוהדי הקבוצה המקומית אזלו. זהו "סולד אאוט" שני ברציפות לירוקים, אחרי שכל הכרטיסים נגמרו גם עבור הדרבי שנערך אתמול, והסתיים ב-0:3 גדול לזכות הירוקים. חשוב לציין, כי במסגרת ההסכם בין הקבוצות, 4,100 כרטיסים יינתנו לאוהדי מכבי ת"א על מנת שיוכלו ללוות אותה למשחק.

אחרי שלוש שנים ותשעה חודשים מכבי חיפה החזירה את הצבע הירוק להיות השולט בעיר. שוב, כמעט כמו לאורך כל העונה, הירוקים שיחקו לא טוב במחצית הראשונה, דבר שאפילו גרם לנשיא המועדון יעקב שחר לרדת לאיזור חדרי ההלבשה, משהו שלא קורה בדרך כלל.

הנשיא הנחוש עודד את השחקנים וביקש שינצחו. "לראות את יענקל'ה מגיע לחדר ההלבשה עם הטירוף לנצח גרם לנו גם לעלות ככה במחצית השנייה", אמר אחד משחקני מכבי חיפה. החגיגה בחדר ההלבשה בסיום הייתה גדולה כשהשחקנים עקצו את האדומים ושרו את שירי האוהדים נגד היריבה העירונית, כמו: "בחיפה אין הפועל"; "כולם יודעים שחיפה ירוקה".

החצי השני היה שונה לחלוטין. מרקו בלבול, שהיה כעוס בעיקר על ארנסט מאבוקה ויאניק וילדסחוט, ביצע התאמות, הפנים את הבעיה והכניס את סינטיהו סלליך במקומו של ההולנדי, מה שזיכה אותו במחמאות על ניהול המשחק. בתוך עשר דקות כבשו הירוקים שלושה שערים בדרך לניצחון גדול. "23 שערים מתוך 32 העונה כבשנו במחצית השנייה וצריך לבדוק למה זה קורה שאנחנו משתחררים מהלחץ אחרי 45 דקות", אמרו בחיפה.

במכבי חיפה היו מרוצים מאוד שהניצחון הושג דווקא במשחק פחות טוב של הכוכבים צ'ארון שרי ודולב חזיזה. יובל אשכנזי, עם שערו השמיני בכל המסגרות, ניקיטה רוקאביצה, שעלה לראש טבלת מלך השערים של ליגת העל עם תשעה וסינטיהאו סלליך עם שני בישולים, לקחו את הירוקים על הגב.

"קיבלנו את החיזוק הכי טוב שיש בינואר וזה סלליך", אמרו בחיפה, כשהשחקן עצמו החמיא לצוות הרפואי ולתנאים שקיבל בארץ ובחו"ל כדי לחזור לעצמו. יחד עם זאת, בחיפה עוד בונים על חיזוק בדמותו של כרים פריי שהינו המועמד המוביל ברשימה של המאמן. הקשר מחזיק בחוזה בבשקשהיר עד סיום העונה עם אופציה לשנתיים נוספות, אבל לא נכלל בסגל וההערכה היא שחוזהו לא יוארך. "אם יירד בסכומים, הוא מועמד", אמרו במועדון.

אם היה משהו שהטריד את הצוות המקצועי הירוק, זה הכרטיס הצהוב החמישי שספג נטע לביא, כשהמשמעות שלו הוא חסרונו של הקפטן במשחק מול מכבי תל אביב. מיד אחרי הצהוב ניגש הקשר לבלבול, שסימן לשחקן בשום אופן לא לקבל צהוב נוסף שיהפוך לאדום ויגרום לו להחמיץ את המשחק הקרוב מול הפועל קריית שמונה בליגה ולא את זה מול הצהובים.

כעת, מכבי חיפה עם הפנים לק"ש. מי שישוב ל-18 הוא מוחמד עוואד, בעוד גיא חיימוב יחל באימונים והמטרה להכשירו למשחק הבא מול מכבי ת"א. רמי גרשון ורז מאיר ימשיכו להיעדר.