רשמית: רן בן שמעון מונה למאמן מ.ס. אשדוד

יחליף את אוואט, שלא היה מודע למהלך. חתם לקדנציה שנייה

גיל לוין
גיל לוין  21.01.20 - 15:11

תגיות: רן בן שמעון

תחילת כתבה

מ.ס. אשדוד מצאה מאמן חדש: רן בן שמעון חתם היום (שלישי) רשמית בקבוצה מעיר הנמל. המאמן בן ה-49 חוזר לאשדוד אחרי שכבר עמד שם על הקווים, לפני כמעט שלוש שנים. כזכור, לפני ימים אחדים סיים בן שמעון את תפקידו בנבחרת קפריסין, וכבר מצא לעצמו קבוצה חדשה.

המאמן הוותיק יחליף את רוני אוואט, שיסיים את תפקידו עקב מצבו הרפואי - אך לא היה מודע להחלפתו, ושמע על הדברים רק דרך התקשורת. עם זאת, ע"פ ההודעה הרשמית אוואט, כמו גם משה אוחיון, ימשיכו בצוות המקצועי, בעוד אלי לוי (ששימש כמאמן זמני) ישוב לאקדמיה של המועדון.

במקביל לחילופי המאמנים, הקבוצה הביסה במשחק אימון 0:3 את מכבי קביליו יפו מליגה א' דרום. את השערים לקבוצה כבשו חמזה מואסי, בנצי מושל ויוני סיסאי. מואסי וסיסאי הם שחקנים שעלו מקבוצת הנוער.

במהלך המחצית השנייה ירד בן שמעון מהיציע אל הספסל ובחן מקרוב את השחקנים, לאורך המשחק כתב לעצמו המאמן רשמים והערות על הנבחנים, ריצ'ארד דאנסו, ברונו איבה ואדג'יי הייפורד (שעשוי להגיע מהכח ר"ג שמשחקת בליגה א' דרום) וכן גם על שחקני הנוער של המועדון ששותפו. טום בן זקן זכה לדקות ראשונות מאז הפציעה בכתף.

במהלך הקיץ האחרון חווה רוני אוואט אירוע לבבי בעקבותו אושפז בבית החולים. מאז עבר המאמן סדרת טיפולים ארוכה, נוסף על פרוצדורה פולשנית אותה עבר לפני כשבועיים. לאחר חיסורים רבים ניסה המאמן לחזור בהדרגה לאימון הקבוצה אך מתמודד עם לחץ מצד רופאיו ובני משפחתו.

למי ששכח, בן שמעון אימן את אשדוד בליגת העל במשך חמישה חודשים עד שקיבל על עצמו את אימון נבחרת קפריסין בקיץ 2017. במהלך שלוש השנים האחרונות הוא הדריך את קפריסין במוקדמות המונדיאל ויורו 2020. למאמן יש רקורד מוצלח, שכולל מועדונים כמו מכבי ת"א, הפועל ת"א ובית"ר ירושלים; כמו גם זכייה היסטורית עם עירוני קרית שמונה באליפות, בעונת 2011/12.