5 אנשי עסקים הציעו לרכוש את הפועל חיפה

כץ עדיין מסרב למכור. בקבוצה טוענים: "מדובר בהסתה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.01.20 - 11:25
תחילת כתבה

בוידאו: יואב כץ ל"ראשון לכל כדור": "תביאו לי נייר, עכשיו אני חותם"

האם הפועל חיפה עומדת בפני חילופי בעלים? אחרי שבשנתיים האחרונות שני נסיונות לרכוש את הקבוצה מידיו של יואב כץ עלו בתוהו, ביממה האחרונה (שלישי) נעשה ניסיון נוסף ע"י חמישה אנשי עסקים לרכוש את הקבוצה, כולם בעבר היו במו"מ עם כץ.

החמישה הם: צחי נקש, ניסים ביליה, אמיר הברפלד, מיקי קופל ואבי שטרלינג. לאתר ערוץ הספורט נודע כי מעבר לחמישה שהסכימו להיחשף, ישנם עוד שלושה אנשי עסקים שמעוניינים בהוצאת העסקה לפועל. לכולם היה קשר כזה או אחר עם כץ ובעקבות מקרי העבר והמתיחות, הוחלט לפנות לשחקן העבר ואיש התקשורת, אייל ברקוביץ' שיקיים את השיחות, אך הוא ציין כי אין לו קשר לנושא.

הרוכשים מתכוונים להפקיד דמי רצינות בגובה מאה אלף דולר ולקבל את ספרי החשבונות של המועדון. במידה וישנם חובות הם ינוכו מסכום הרכישה, אם החובות גבוהים יותר, יצטרך כץ לכסות אותן. הרוכשים מתחייבים להעמיד תקציב שנתי בגובה 20 מיליון ש"ח ומעלה.

כאמור, בין הרוכשים נמצא גם מיקי קופל, המחזיק את מחלקת הנוער של רובי שפירא חיפה ומשמש כיועץ המקצועי של הקבוצה הבוגרת וכן לספונסר שלה. במידה וכץ יחתום על ההצעה, צפוי איחוד בין המועדונים.

אותם רוכשים סייעו בעבר בצירופם של גילי ורמוט, אלמוג בוזגלו וכן תרמו לקבוצה הבוגרת ולמחלקת הנוער: "אנחנו אוהדי הפועל חיפה ורוצים בהצלחתה. בעבר כל הניסיונות נכשלו, אולי הפעם התוצאה תהיה אחרת". בראיונות האחרונים סיפר לא פעם כץ על הקושי שלו בלהחזיק במועדון כדורגל והתלונן על היחס של האוהדים כלפיו. עוד לא ברור אם הפעם ימכור את הקבוצה או שהמגמה תימשך והמו"מ ייכשל.

מהפועל חיפה נמסר בתגובה לפרסומים על "הצעה" לרכישת הקבוצה מידי הבעלים יואב כץ: "אנשי עסקים שרוצים לעשות עסקים לא מנהלים מו"מ ושולחים הצעות כאלו או אחרות בתקשורת, עוד לפני שהועברו לעיונו של יואב כץ, מה שמעלה לא מעט תהיות לגבי רצינות הדברים. עיתוי פרסום "ההצעה" לפני משחק חשוב ביותר של הקבוצה בשבת מול הפועל רעננה נועד כדי לפגוע בקבוצה ובהצלחתה ולהביא להסתה נגד העומד בראשה".