שום שוקל צעדים: כפ"ס עומדת בפני זעזוע?

הירוקים יעמדו לדין על התפרעות אוהדים מול הפועל ת"א

גיל לוין
גיל לוין  26.01.20 - 07:13
תחילת כתבה

כשהיא עם תשעה שחקנים על כר הדשא וללא מאמן, הפועל כפר סבא נאבקה אמש (שבת) על חייה, אך הפסידה 2:1 להפועל ת"א באצטדיון המושבה. תחושת התסכול הפכה מוכרת מדי לשחקני המועדון ובעיקר למאמן. אופיר חיים מרגיש שקבוצתו עושה הכל נכון, חוץ מלנצח. אבל כאשר הקבוצה סופרת חמישה הפסדים מתוך שישה משחקי ליגה, גם מעמדו של המאמן עומד על הפרק.

כפי שפורסם אמש, בעלי הקבוצה, יצחק שום, שוקל זעזוע. שום ראה במשחק מול הפועל ת"א מבחן עבור חיים, כשהפסד מבחינתנו עשוי לחרוץ גורלות. אך לצד כל זה, מבינים בכפר סבא כי הקבוצה נקלעה למצב לא פשוט לאור ההרחקות, ולמרות זאת עמדה טוב באופן יחסי מול הפועל. בתוך כך ישקול שום את צעדיו, תוך התחשבות בנסיבות המשחק. כך או אחרת, חיים המורחק לא יעמוד על הקווים בשבת הקרובה מול מכבי חיפה בסמי עופר, בשל הרחקה.

בינתיים במועדון מתנחמים מהיכולת של שחקני הרכש הטריים - קיזיטו, שנכנס בהדרגה לכושר משחק ובישל אתמול שער נהדר לבן רייכרט שרשם הופעה שנייה בהרכב. רייכרט כבש בנגיחה אך לא חגג מול האקסית: "עם כל השמחה, הפועל ת"א הייתה כמו בית בשבילי. אני נותן להם את הכבוד המתאים ולכן לא חגגתי", הסביר הקשר.

"איך שיחקתי עד עכשיו בלאומית?", תהה רייכרט רטורית, "לפעמים קבלת ההחלטות לא נכונה וזה מה שעשיתי בקיץ", סיפר הקשר, שכזכור ניסה לשוב אל זולטה ווארחם הבלגית, אליה היה שייך, אך לא הצליח להשתלב. לאחר מכן שוחרר, חזר לארץ ומצא עצמו מבלה חצי עונה ברמת השרון מהליגה השנייה. "לא חושב שזה פגע בי", ציין רייכרט, "עשיתי מהר מאוד את הקפיצה ואני מקווה להישאר פה ולהוכיח שהיכולת שלי היא לליגת העל".

רייכרט התייחס גם ליכולת של הקבוצה החדשה שלו בשבועות האחרונים וסיכוייה להישאר בליגת העל: "אני חושב שמכל קבוצות התחתית, אנחנו היחידים שמנסים באמת לשחק כדורגל. אנחנו מציגים יכולת טובה" הסביר, "לאורך הזמן מי שמשחק כדורגל טוב יגיע למצבים, ייתן גולים וישיג נקודות. יהיו מלחמות עד הסוף, אבל אני בטוח שנעמוד במטרה".

ולנושא אחר, הפועל כפר סבא תעמוד פעם נוספת לדין בגין התפרעות אוהדים. במהלך הירידה מכר הדשא זרקו אוהדי הקבוצה חפצים מהיציע, אחד מהם היה כוס קולה שהושלחה אל עברו של השופט, אלי חכמון, הדברים כמובן נכתבו בדו"ח המשחק. זאת תהיה הפעם השלישית שהמועדון עומד לדין בעקבות התנהגות הקהל הירוק. על עבירה דומה לפני שלושה חודשים ספגו קנס של 7,500 ש"ח.