"שווה לליגה שהפועל תהיה בפלייאוף העליון"

אלטמן מסתכל רחוק אחרי ה-0:2. קלינגר: "יש שרידים מהעצב". רפואה: "אני לא חושש למעמדי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.02.20 - 17:13
תחילת כתבה

יריבה בהזמנה? הפועל תל אביב חוותה טראומה קשה עם התבוסה 5:0 למכבי חיפה, אבל ידעה להתאושש מול עירוני קריית שמונה כשניצחה אותה היום (שבת) 0:2 במשחק הפותח של המחזור ה-23. כעת האדומים חזרו לפחות זמנית למקום החמישי, בעוד הצפוניים שקועים בתחתית.

ניר קלינגר הסביר עד כמה היה חשוב הניצחון הזה: "חשוב מאד. שלא נתבלבל, אני עדיין עצוב מאד ולא יוצא מגדרי מהניצחון. הפועל ת"א זה מועדון גדול, התרוממנו כי לא הייתה לנו ברירה והיינו חייבים לנצח היום. יש שרידים מהעצב ממה שקרה בחיפה. לא מקובל ולא מתאים. בחיים שאחרי המשחק צריך לקבל את זה בהכנעה ולהגיד 'פישלנו, נבוא ונראה בשבת'. הראנו היום, שהגיע לנו לנצח".

המאמן הרחיב על הקושי שיש לו בסגל: "העומס נופל על 12-13 שחקנים שרצים כבר כמעט מהיום שהגעתי. נופל על כמות מצומצת של שחקנים וזה קשה מאד. בחיפה שינינו הרכב, וההרכב לא היה טוב ומאוזן. אני הראשון שמודה וזו אחריות שלי. לא הייתה לנו ברירה, היו שחקנים שחוטים כמו ברשצקי, אולהה וספירובסקי, ששיחק בלית ברירה ופצועים. לא עשינו יותר מדי צעדים בחלון כי יש חשיבה עניינית בנושא הזה. לפני חודש היינו במנוסה מהתחתית. היום אנחנו במרדף חצי קלאץ' על הפלייאוף העליון. אני רוצה שנהיה שם ויגיע לנו".

גם עומרי אלטמן דיבר על ההפסד ההוא במחזור הקודם: "הזכרנו את זה כל השבוע, כמה המשחק הזה חשוב שנצא לרוח אחרת אחרי מכה קשה שחטפנו. זה היה חשוב למורל ולביטחון. זה היה בשיניים, שני פנדלים. הכי חשוב שנצא מפה לעוד רצף. מפתח לפלייאוף? 100%, דיברנו שאנחנו רוצים להיות שם וצריכים לצלוח את המשוכה פה. יש לנו רצף משחקים לא קל ואנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו. יהיה שווה לאוהדים, לליגה ולנו השחקנים שנהיה בפלייאוף העליון. יש לנו זמן להתכונן. ננוח, נראה מה לא היה בסדר, נתקן ונגיע מוכנים".

קובי רפואה, מאמן הפועל קרית שמונה, סיכם: "זה הפסד מתסכל. למרות שהפועל שלטה היא ניצחה מבלי להגיע למצבים למעט שני הפנדלים. זה נובע מנאיביות שלנו ואלה דברים שחוזרים על עצמם. אנחנו משלימים מחיר על נאיביות יותר מדי גדולה. אני לא רוצה להאשים אף שחקן".

על מעמדו אמר: "אתם ככתבים יכולים להתעסק במעמד שלי, אני לא חושש לשום דבר. התחושות לא טובות כי אנחנו לא מצליחים לצאת מהמצב שלנו בתחתית".