בפעם ה-2 העונה: אביטן צפוי לסיים את דרכו

אימון רעננה בשני בוטל. המאמן אחרי נס ציונה: "כואב לי"

גיל לוין
גיל לוין  16.02.20 - 22:49
תחילת כתבה

כשניסו אביטן נחת ברעננה אחרי פתיחת העונה הרעה בהפועל תל אביב, הייתה תחושה שמדובר בירידה לצורך עלייה - אבל הערב (ראשון) המאמן, שעד תחילת העונה היה מהמוערכים בליגה, ספג מכה נוספת בכנף, ואחת כואבת במיוחד. כשהיא נלחמת על חייה בליגה, הפועל רעננה הובסה 3:0 על ידי זו שחולקת איתה את נטל הקו האדום, סקציה נס ציונה.

בעקבות התוצאה המשפילה הזו, אביטן צפוי לעזוב את הפועל רעננה ולמעשה בפעם השניה באותה עונה לסיים את עבודתו בקבוצת ליגת העל. אימון הפועל רעננה, שהיה אמור להתקיים במהלך יום שני, בוטל.

"זו תוצאה שלא חלמנו עליה", אמר ניסו אביטן המאוכזב אחרי ההתמודדות. "פתחנו טוב, ואז קרה מה שקרה. שער אחד עירער אותנו והתרסקנו מכל הבחינות. זה יום קשה, אבל נחכה לראות את התוצאות ונדע כמה הנזק גדול. התפטרות? מרגיש לא נכון לענות על זה כמה שניות אחרי המשחק, אתם רואים כמה זה כואב לי, אני מעדיף להיות עם השחקנים שלי".

"מכל משחק אפשר לקחת נקודות טובות ואפשר גם לא לקחת כלל", המשיך אביטן. "העניין הוא שאנחנו נופלים מאוד בעניין המנטלי, אנחנו עובדים על זה אבל כרגע לא רואים תוצאות. עד הפנדל הם לא עברו את החצי, אבל הסף המנטלי שבר אותנו ולא מצאנו את הידיים והרגליים לאחר מכן. קשה להתווכח עם עובדות, אבל יש תקופות כאלו בכדורגל. זה נראה אבוד, קשה ורע - אבל אני משוכנע שאנחנו יכולים יותר".

מן העבר השני, ארז בלפר חתם תקופה קצרה בגנס ציונה עם ניצחון, רגע אחרי שליאור זדה הוחתם במקומו: "אני לא גיבור, עשיתי מה שהתבקשתי לעשות. היו לנו משחקים כאלו בעבר, משחקים שלא היה לנו מזל בהם וכן ספגנו - למרות שעקצנו כשהיה צריך ושמרנו על שער נקי. מבחינה אישית, חיכיתי הרבה זמן להית מאמן ראשי בליגת העל. רצו שאשאר וניסו לשכנע אותי, אבל הגעתי בזכות עמיר תורג'מן. זו הייתה החלטה קשה מצד אחד וקלה מצד שני, כי ידעתי שאני לא יכול להמשיך בלעדיו".

"לא ציפינו לתוצאה כזו, בטח בצורה בה התפתח המשחק", המשיך בלפר. "ניסינו דברים מסוימים ורעננה הייתה עדיפה קצת, אבל חדר ההלבשה היה מגובש בימים האחרונים וזה עשה את שלו. רעננה באה בלחץ יותר מאיתנו, הם בנו המון על המשחק הזה. תרמתי את שלי, אני שמח שניצחנו ומקווה שנס ציונה תישאר בליגת העל".