יצחק אספה יתחיל לרצות את עונשו בשבוע הבא

מגן אשדוד לא יבקש את דחיית המועד ויערער רק על גזר הדין

גיל לוין
גיל לוין  17.02.20 - 13:30
תחילת כתבה

רק לפני חודש ימים גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב על שחקנה של מ.ס אשדוד, יצחק אספה, 4.5 שנות מאסר בפועל, בעקבות תאונת הפגע וברח שבה היה מעורב וגבתה את חייו של ארי נשר ז"ל. למרות הכעס הגדול על העונש הכבד, ומחשבות על הגשת עיכוב ביצוע וערעור לבית המשפט העליון - לא רק על העונש (גזר הדין), אלא גם על העבירות שבהן הורשע (הכרעת הדין) - נראה כי התכניות השתנו.

מ.ס אשדוד החליטה למנות עורך דין חדש לייצוגו של אספה, רביעי במספר מאז ערב התאונה, עו"ד אילן סופר. בעצת נציגו החדש, החליט השחקן בראש ובראשונה להתחיל לרצות את עונשו כבר בשבוע הבא ולא להגיש בקשה לדחיית המועד. אספה מבין היטב כי כך או כך ייאלץ לרצות זמן מאחורי סורג ובריח ומבין כי מוטב מוקדם ממאוחר.

במקביל, יגיש אספה ערעור לבית המשפט העליון על גזר הדין בלבד. משמעות הדבר ברורה: השחקן יתייצב בבית הדין העליון בירושלים במדי אסיר, כשהוא כבר מרצה את עונשו. לאור פסיקות חדשות במקרים דומים, אספה מקווה כי עונשו שנגזר על ידי השופט, צבי גורפינקל, יומתק בבית המשפט העליון ויקוצר לפחות בחצי.

כמו כן, החליט אספה שלא לערער על הכרעת הדין, שבה כזכור הורשע בעבירות של שיבוש הליכי חקירה והפקרה, ומנגד זוכה מעבירה נוספת של הפקרה (על הנער שהרכיב את נשר על אופניו), נהיגה בשכרות ונהיגה במהירות מופרזת.