הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מגיעים עם מסיכות כדי להקניט את זהבי"

הלחץ הצהוב וההפתעה האדומה. הדרבי מהצד של האוהדים

סהר דיין  24.02.20 - 12:05

מכבי רוצה אליפות, הפועל רודפת אחרי הפלייאוף ורוצה לקלקל ליריבה השנואה. הדבר היפה בדרבי, שלא משנה באיזה מצב מגיעה הקבוצה, ההתרגשות והציפייה מלווה את האוהדים מספר ימים לפני כן ומגיעה לשיא בבוקר המשחק, עוד לפני שמוציאים את הלכלוך מהעיניים.

הערב 20:15 ישיר ב-5SPORT 4K: הדרבי התל אביבי הגדול

"סדר היום שלך משתנה לגמרי", מציין נדב יחיה, שמנוי למשחקי הצהובים, "דרבי בשבילי זה לקום בבוקר עם פרפרים בטן. להכין את הבגדים הצהובים, להוציא את הצעיף הקבוע מהארון. אתה יוצא מוקדם מהעבודה ולא חוזר הביתה עד הלילה. אתה לא מרוכז וחושב רק על הרגע הזה, שריקת הפתיחה. עבודה, לימודים, סידורים, שום דבר לא מעניין. הכל נדחק לקצה".

"המחשבות תופסות אותך ואתה מדמיין את הרגע הזה שתחגוג בסיום", תיאר יחיה את התחושות, "ומפחד עוד יותר מאפשרות שהצד השני יחגוג עליך. רואים ביוטיוב את הדרבים הגדולים של פעם, ומקווים שאולי זה שיגיע בערב, יצטרף למצעד ההיסטורי. הולכים לבר אוהדים לפני ואז אתה מגיע למגרש. הלב דופק. כל התקפה של הפועל, לא משנה באיזה מצב היא, גורמת ללחץ. כל כדור חופשי, כל קרן, המוח שלך נמצא במצב קיצוני. ואז מגיע היום למחרת, או שיצחקו עליך בעבודה ותגיע מתוסכל, או שתלך עם כתר על הראש וכמו ילד קטן תתבע בעלות – זו העיר שלי".

"זה שבוע של לחץ", מספר ברק מזרחי, אוהד מושבע של היריבה העירונית, "אני איש מכירות, ופשוט אי אפשר לעבוד אז לקחתי חופש. הראש שלי לא במקום. גיסי מגיע איתי ברכב והוא אוהד מכבי, אמרתי לו שמשפחה זה משפחה, אבל עד המשחק. מהרגע שמגיעים לאצטדיון לא מדברים. יש לחץ כזה בבטן שאי אפשר להסביר".

"הדרבי מכניס לנו אדרנלין. משעה 17:00 נפגשים בבר ויוצאים לצעדה", אמר מזרחי על סדר היום, "דרבי חוץ הוא יותר מגובש. אני לא ישן כבר יומיים, בא לי לצעוק ולהשתגע. אני כל השבוע שומע באוטו שירים של הפועל, זה טירוף. קשה לי לדבר על זה. יש יריבות עם בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, אבל דרבי זה משהו מיוחד, משהו אחר".

"ערן זהבי משפיע ברקע, הוא הסיוט שלנו", המשיך מזרחי, "בגלל שהוא הגיע מסין ומתאמן עם מכבי אנחנו מגיעים עם מסכות כדי להקניט אותו על הקורונה. הדרבי ב-2014 שהוא כבש שלושער ונגמר 2:3 היה הכי עצוב בחיים שלי. זו הייתה הפעם הראשונה שבכיתי במשחק".

"כאוהדי הפועל אין לנו ביטחון, לא ניצחנו דרבי מאז 2014", הוסיף מזרחי, "רק רוצים לגנוב את המשחק. אנחנו תבוסתניים באופי. כל הדברים מתחילים לצוף ביום הזה. הגלגל התהפך אחרי העשור הקודם. אני רק מקווה שהמשחק יעבור בשלום. בדרבי שניצחנו 2:4 בעונת הדאבל, מאור בוזגלו החמיץ פנדל וצחקנו עליו. היום הוא אצלנו, זה מסמל את השינוי עבורי".